Ružomberok - DAC 3:0 (1:0)

|
| st 24.6.2020, Milan Vrábeľ

Ružomberok s výborným taktickým aj herným výkonom nedal nášmu mužstvu v odvete žiadnu šancu. Nielen, že si postrážil svoj náskok, ale k nemu pridal ďalšie tri zásahy. My sme sa počas celého zápasu snažili, no nevychádzalo nám takmer nič. Do finále tak putuje Ružomberok a nám zostávajú 3 ligové kolá do konca sezóny. Ďakujeme fanúšikom, že nás prišli povzbudiť aj napriek extrémnym podmienkam spoza plota.

Po úspešnom stretnutí v Trnave nastala v našej základnej jedenástke jediná zmena. Do zostavy sa vrátil uzdravený Šimić, ktorý na lavičku vytlačil Bednára. Po remíze 1:1 v domácom zápase sme do odvety vstúpili s tým, že musíme skórovať a už aj v tretej minúte sme mali úvodnú príležitosť, keď Blackman našiel pred šestnástkou Balića, ktorý poslal loptu len tesne nad. „Ruža“ od začiatku stretnutia hrala to, čo sme aj očakávali, do útoku sa neponáhľala a naopak bránil takmer celý káder, čím nám presadzovanie značne sťažil. V osemnástej minúte Davis šikovne nahral Divkovićovi do šestnástky, ten vypálil z prvej, no zle sa trafil a aj to málo, čo nám súper dovolil, sme zbabrali. V 20. minúte sa domáci dostali k prvej šanci a rovno sa ujali vedenia, Brenkus zahral priamy kop z ostrého uhla, naň si výborne nabehol Madleňák, aby loptu ešte lepšie hlavou podvihol pod brvno, Jedlička nestihol zakročiť - 1:0. Po góle sme sa nevzdali a už v 25. minúte Blackman našiel aktívneho Balića, jeho technický pokus sa tesne nezmestil medzi tri žrde. Náš celok bol silnejší v súbojoch jeden na jedného, či pri rýchlom pohybe s množstvom prihrávok, no vo finálnej fáze nám stále niečo chýbalo. V 39. minúte Kalmár potiahol loptu k súperovej bránke, nahral nabiehajúcemu Divkovićovi, ktorý sa ju snažil umiestniť k vzdialenejšej žrdi, z dobrej pozície však taktiež minul. O tri minúty sme okrem nepriaznivého stavu boli postihnutí aj núteným striedaním, keďže Vida si privodil zranenie. V závere polčasu sme ešte mali priamy kop z dobrej pozície, no Macík sa opäť nezapotil. Do kabíny sme tak zišli za krutého výsledku 0:1.

V druhom dejstve sme sa stále viac snažili vysúvať do útoku, čím súper dostával množstvo priestoru na kontry. Aj vďaka tomu sa v 52. minúte Regáli dostal k lopte, šikovne sa zbavil posledného Kružliaka, aby sám zoči-voči Jedličkovi nebezpečne vystrelil, náš gólman previedol zázračný zákrok, čím sme naďalej zostali relatívne blízko finále. Regáli našu obranu prekvapil aj v 59. minúte, keď z ostrého uhla poslal strelu k bližšej žrdi, pre naše šťastie trafil len bočnú sieť. Všemožne sme sa snažili dostať do stretnutia, no čím viac sme sa snažili, tým horšie nám to šlo. Až po vyše hodine hry sa nám konečne podarilo usadiť na súperovej polovici a tlačiť tak na obranné rady, gólová príležitosť z toho opäť nebola. V 71. minúte sme mohli prehrávať o dva góly, Regáli tesne ušiel ofsajdu a v prečíslení trestuhodne netrafil našu bránku Madleňák. V osemdesiatej minúte domáci definitívne rozhodli, Ďungel našiel z pravého krídla úplne voľného Gereca pred našou bránou a ten s množstvom času bez najmenších problémov umiestnil loptu k ľavej žrdi - 2:0. O päť minút sme mali konečne gólovú príležitosť aj my, Ramirezovu strelu k ľavej žrdi však Macík vyrazil umným zákrokom. Našu nemohúcnosť súper potrestal aj v 88. minúte, Gerec bol znovu sám pred Jedličkom, do lopty sa ani poriadne netrafil a vďaka tomu vlastne skóroval, prekvapil seba aj nášho brankára - 3:0. V absolútnom závere sme nevyužili ani náš priamy kop, a tak sme sa so Slovnaft Cupom rozlúčili po krutej prehre 0:3.

Po remíze a prehre sme zákonite mimo Slovnaft Cup. Vďaka vzájomnej dohode klubov si však teraz v náročných anglických týždňoch trochu oddýchneme, hlavne psychicky sa nám prestávka zíde. Naše najväčšie derby so Slovanom sme kvôli našim najlepším fanúšikom a vďaka súhlasu bratislavského klubu presunuli na 1. júl o 20:00, aby sme v MOL Aréne mohli privítať vyše 6000 žlto-modrých.

Bernd Storck, DAC: „Gratulujem Ružomberku a kolegovi k postupu do finále. Po dnešnom zápase je zaslúžený. Doma aj vonku sme mali veľa možností na gól, no keď ho nedáte, tak nemôžete vyhrať. Hlavne doma sme dominovali, no nevedeli sme vyhrať. Aj v tomto zápase sme začali dominantne, mali sme viacero šancí, no skóroval súper. Vedeli sme, čo bude hrať Ružomberok, poznáme jeho štýl, no nenašli sme recept na to, ako ho prekonať. Mali sme dve-tri možnosti, ale keď nedáte gól, tak si nezaslúžite postúpiť. Súper výborne bránil, bol kompaktnejší. Hral veľmi dobre a nám nič iné nezostávalo, len sa snažiť prekonať jeho obranu. V lige nám ešte zostávajú tri zápasy, do ktorých chceme dať maximum a zároveň sa chceme pomaly pripravovať na ďalšiu sezónu. Ešte raz gratulujem a prajem veľa šťastia vo finále.“
Ján Haspra, Ružomberok: „Do zápasu sme šli s veľkou túžbou. V klube aj v meste bolo cítiť obrovskú snahu sa dostať do finále a to nám aj zväzovalo nohy. Súper v prvom polčase jasne dominoval, avšak šancí si vypracoval málo. Prevahu mal najmä medzi šestnástkami. Aj napriek tomu sme sa vedenia ujali my. Do druhého dejstva sme vedeli, že súper bude musieť ešte viac otvoriť hru, keďže potreboval skórovať. Pre nás sa otvorili cesty a boli sme tak aj nebezpečnejší pred bránkou. Pozahadzovali sme viacero šancí, no záver sme už strhli na našu stranu. Chcem však dať poklonu Dunajskej Strede. Je ozdobou ligy, špičkový klub na naše pomery, a preto jej prajem veľa úspechov do budúcnosti. Chcem dať zároveň poklonu aj rozhodcom, ktorí zvládli zápas bez problémov.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Ružomberok - DAC kliknite SEM!!!

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 3:0 (1:0)