Reportáž: DAC 1904 - Trnava 3:1 (1:0)

|
| ne 19.3.2023, Milan Vrábeľ

Ďalší nezabudnuteľný večer v MOL Aréne! V krajskom derby sme sa každou minútou stretnutia dostávali Spartaku viac pod kožu. Spočiatku vyrovnaný súboj sme nakoniec jasne ovládli na ihrisku aj tribúnach. Ďakujeme! Trnavský kraj sme do žlto-modrých farieb obliekli natiahnutím série bez prehry na fantastických sedemnásť dielov, a naďalej tak zostávame na čele s náskokom 4 bodov.

V porovnaní s posledným ligovým stretnutím nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny. Brunetti z nej vypadol pre zranenie a Nebyla začal zápas na lavičke. Namiesto nich dnes dostali príležitosť Kružliak a Ramadan. Hostia už v piatej minúte museli riešiť nepríjemné starosti. Zranil sa im Ofori a namiesto neho nastúpil náš odchovanec Alex Iván. Aj napriek tomu už v deviatej minúte zahrali Trnavčania nepríjemný roh. Na konci akcie hlavičkoval z dobrej pozície Paur, no Petráš stál na správnom mieste. O štyri minúty zahral Ramadan štandardku z výbornej pozície, no loptu napálil len do múru. V ďalších minútach sme mali niekoľko ďalších štandardiek a videli sme aj prudké zakončenie Daniela z ostrého uhla, no ani jeden gólman sa príliš nezapotil. Po polhodine hry Koštrna opečiatkoval našu ľavú žrď, ale z takmer nulového uhla tento pokus nemohol skončiť gólom. Prvýkrát dal o sebe výraznejšie vedieť Krstović v 33. minúte, kedy do šestnástky dostal späť loptu od Pinta, no v dobrej pozícií sa jeho pokus nezmestil medzi tri žrde. O štyri minúty sa Krstović predral opäť do šestnástky, kde mohol nahrať Gavrićovi, no miesto toho vystrelil a bol zblokovaný. V 39. minúte sa už hostia neubránili. Pinto vysunul na pravé krídlo Blackmana, ktorý z prvej poslal center na bližšiu žrď a tam si šikovne nabehol Gavrić s nechytateľnou hlavičkou pod brvno – 1:0. Na vedúci gól náš súper nedokázal reagovať, a tak sme pomerne vyrovnaný polčas s našou miernou prevahou doviedli do úspešného konca.

Druhý polčas začali hostia dvojitým striedaním a my gólom! Prešlo azda 30 sekúnd, keď si Káčer superpressingom vybojoval loptu, vzápätí si našiel palebnú pozíciu tesne pred pokutovým územím. Loptu umiestnil k pravej žrdi, kde Vantruba nestihol doskočiť – 2:0. Pre Káčera to bol premiérový gól v žlto-modrých farbách, gratulujeme! O päť minút sme mohli vyhrávať už trojgólovým rozdielom. Gavrić vysunul Krstovića do pokutového územia a najlepší strelec ligy v gólovej pozícii minul ľavú žrď o vlások. Aj v ďalších minútach sme boli aktívnejší, ale hostia už bránili pozornejšie. Prišla však 72. minúta, kedy Twardzik zahral dva rohy za sebou. Prvý na bližšiu žrď sme odvrátili, no druhý preletel nad Petrášom a náš bývalý hráč Taiwo loptu hlavou dorazil do prázdnej bránky – 2:1. Gólom Spartaka sme sa nechali chvíľu zaskočiť, respektíve hráčov Trnavy nabudil, a tak sme v ďalších minútach museli odolávať nebezpečným útokom. Rozhodujúcim sa stal príchod Szánthóa v 82. minúte, ktorý o tri minúty o všetkom rozhodol. Nečakane odzbrojil skúseného Štetinu a sám si to rovno namieril na bránku. Z približne dvadsiatich metrov sa poriadne oprel do lopty a na prekrásnu prudkú strelu k ľavej žrdi Vantruba nemohol dočiahnuť – 3:1. Na rozdiel od psychicky a fyzicky vyčerpaného súpera sme sa my dostali na koňa, a tak Vantruba musel čeliť aj strele Andzouanu a tesne pred koncom stretnutia najmä zakončeniu Pinta. Jeho vychytal až parádnym reflexívnym zákrokom.

Piate ligové víťazstvo v rade a sedemnásty duel bez prehry znamenajú, že aj naďalej zostávame na čele tabuľky so štvorbodovým náskokom. Po prvom a hneď víťaznom domácom zápase v nadstavbovej skupine o titul nás čaká prvá reprezentačná prestávka v roku 2023. Po nej sa predstavíme opäť doma, keď v nedeľu 2. apríla o 19:30 privítame v MOL Aréne Žilinu.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC: „Naši hráči dosiahli mimoriadne cenné víťazstvo. Ďakujem im za odhodlanie a nasadenie. Dobre sme boli mentálne zladení aj s fanúšikmi, a zápas tak mal veľmi dobré parametre. Trnava je vždy dobre pripravená, je to veľmi silný súper. V úvode aj dokázala vyblokovať náš pressing a výstavbu útoku. V takýchto veľkých zápasoch však treba čas, aby si všetko sadlo, aby sme lepšie vedeli reagovať. Mali sme dobrý inštinkt pri góle na 1:0. Vedeli sme však, že je dôležité vytrvať a streliť ešte minimálne jeden gól. Ten sa nám podaril hneď po prestávke po Káčerovom superpressingu. Trnava sa napriek tomu nevzdala a strelila kontaktný gól. My sme sa však úspešne preskupili na troch stopérov a Szánthó sa dobre trafil. Spravil rozdielový gól, ktorý mu nevyšiel v Banskej Bystrici. Ďakujem fanúšikom za podporu a hráčom za víťazstvo. Bol to dobrý zápas, tešíme sa z víťazstva.“
Michal Gašparík, Trnava: „Povedal by som, že sme dnes Dunajskej Strede darovali góly. Myslím si, že od začiatku bolo z našej strany cítiť, že sme chceli hrať otvorený futbal a chceme sa pokúsiť o víťazstvo. V prvom polčase sme súpera vysoko napádali a donútili ho k dlhým centrom. Akonáhle sme však získali loptu, tak sme o ňu rýchlo prišli. Na rozdiel od súpera sa nám tak nedarili protiútoky. Hráči si dnes pomýlili priestor, kde chceli hrať konštruktívne. Dostali sme tak góly, aké dostať nechceme. Naše veľké chyby Dunajská Streda potrestala peknými gólmi. Vrátili sme sa síce do zápasu, ale po veľkej chybe sme opäť inkasovali a bolo rozhodnuté.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trnava kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA – FC SPARTAK TRNAVA 3:1 (1:0)