|
Zápas
| so 27.2.2021, Milan Vrábeľ
'

Dosiahli sme prvé víťazstvo v roku 2021, a to je najdôležitejšie konštatovanie pred ďalším pokračovaním sezóny a pred derby so Slovanom. Zápas sme od začiatku do konca držali v našej réžií. Súperovi sme takmer nedovolili priblížiť sa k našej bránke, a nás tak môže mrzieť len taká „maličkosť“, že sme nevyhrali o viac ako jeden gól.

Po remíze so Žilinou nastala v našej základnej jedenástke jedna zmena. Vyliečený kapitán Kalmár sa po menšom zranení vrátil do zostavy a na lavičku sa posadil Nebyla. Podľa očakávaní sme začali aktívnejšie. Už v piatej minúte Divkovič šikovne vrátil loptu pred Markovića, no Ramirez bol v poslednej chvíli v gólovej pozícii zablokovaný. V desiatej minúte sme zakončili akciu podstatne pozitívnejšie. Divkovičov center z rohového kopu predĺžil Beskorovainyi, ešte raz vrátil loptu do malého vápna, aby finálny pas naservíroval Nicolaescu a Kružliak aj s malou dávkou šťastia dostal loptu za Markovićov chrbát - 1:0. Ani po góle sme sa neuspokojili a rovno sme vyvíjali snahu na ďalšie gólové zakončenia. V 25. minúte Kalmárov zaujímavý lob sa snažil Ramirez v náročnej, ale zaujímavej pozícii, zakončiť z prvej, no loptu nakoniec netrafil. O štyri minúty sme sa pri rýchlej kontre dostali do prečíslenia, z otočky stál na jej konci Nicolaescu, ktorý však bol zablokovaný. Neuspeli sme ani pri snahe o dorážku. V 42. minúte sa Christie-Davies mohol postarať o gól do šatne, na hranici pokutového územia poslal loptu pod brvno, no gólman hostí ju tesne zvládol vytlačiť. Polčas, v ktorom sme jednoznačne dominovali, sme vyhrali úplne zaslúžene. Mrzelo nás jedine to, že náš náskok nebol vyšší ako jednogólový.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách a pokračoval v podobnom trende ako prvý – s našou jasnou dominanciou. Na nádejnú príležitosť sme si však museli dlhšie počkať. Prišla až po hodine hry a rovno bola gólová. Andzouana, novic na ihrisku spoločne s Taiwom, dostal v 63. minúte loptu kolmicou od Kalmára, výborne si pripravil streleckú príležitosť a tvrdo aj zakončil k ľavej žrdi - 2:0. Dôležitý moment pre nás nastal v 71. minúte, po zranení sa totiž na ihrisko vrátil náš ľavý obranca, Davis. Hostia napriek nepriaznivému stavu nevyvíjali aktivitu na lepší výsledok. Až v 84. minúte mal Ntosis príležitosť na kontaktný gól, po otočke v našej šestnástke aj vypálil, no z náročnej pozície sa jeho pokus medzi tri žrde nezmestil. V nadstavenom čase však hostia predsa len udreli. Beskorovainyiho ruku v šestnástke odmenil rozhodca žltou kartou, ale aj penaltou. Loptu si na biely bod postavil Žofčák, mieril do jej ľavej časti a keďže Jedlička kryl pravú, tak stanovil konečný výsledok 2:1.

Trináste víťazstvo v ročníku znamená, že sa minimálne na deň priblížime k „belasím“ na štyri body. Ďalšie kolo bude posledným v rámci základnej skupiny a rozlúčime sa s ňou veľkolepo, s derby so Slovanom. Za hlavným adeptom na titul, ktorému cestu za obhajobou prvenstva chceme maximálne sťažiť, vycestujeme v sobotu. Zápas je naplánovaný na 6. marca o 14:30.

Hodnotenie trénerov
Bernd Storck, DAC: „Sme šťastní, že máme tri body. Nie som však úplne spokojní s tým, ako sme hrali a akým spôsobom sme sa dostali k trom bodom. Pri všetkom rešpekte a úcte k súperovi sme mali dať z našich šancí viac gólov. V tabuľke nemôžeme ísť vyššie, ak naše šance nebudeme využívať. Z herného hľadiska to bolo v poriadku, no posledná prihrávka, nábeh, možno viac túžby po góle, to všetko nám chýbalo. Potrebujeme sa viac pobiť pred bránkou o gól. V tréningu sa zameriavame na tento aspekt. V zápasoch, ako bol dnes, musíme streliť viac gólov, aby sme sa o výsledok nemuseli strachovať. Dnes ma tiež teší, že sme dali možnosť hrať viacerým hráčom a vrátil sa aj Eric Davis. Vidíme, že ešte nie je úplne pripravený, čo je však 8 týždňov po operácii logické. Bolo vidieť, že jeho návratom bola aj atmosféra v mužstve lepšia, keď pustil hudbu a podobne. Som tomu rád, je to dôležitý moment pred zvyšnými jedenástimi stretnutiami v sezóne.
Jozef Majoroš, Michalovce: „Dunajská Streda vyhrala zaslúžene. Zápas mala pod kontrolou. Nás veľmi mrzí, že od začiatku zápasu sme sa príliš stiahli. Pomaly sme sa stiahli až do vlastnej šestnástky a odtiaľ je skutočne ťažké sa dostať do protiútokov. Prvý polčas, aj keď súper nemal nejaké veľké príležitosti, sme nič nevymysleli smerom dopredu. V druhom dejstve sa už obrana vysunula. Škoda však druhého gólu, ktorý bol z môjho pohľadu lacný. V závere sme mali tri veľké šance, ktoré sme však nevyužili. Jediné, čo sa nám podarilo, bolo skorigovanie výsledku po penalte. Blahoželám Dunajskej Strede k víťazstvu.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Michalovce kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 2:1 (1:0)