DAC-Trenčín 3:1 (1:1)

|
| so 9.11.2019, Milan Vrábeľ
'

Futbalová fiesta v MOL Aréne! Prekrásny štadión v Dunajskej Strede bol svedkom veľkého večera, v ktorom naši hráči predviedli obdivuhodný výkon s výstavnými gólmi. Každý jeden by mohol kandidovať na gól mesiaca! Zaslúženým víťazstvom sa zároveň posúvame na skvelú druhú priečku, ktorú našich sedemtisíc divákov majestátne oslávilo.

Tréner Hyballa nám po nešťastnej remíze so Sereďou ponúkol slušne prekopanú zostavu, v ktorej na lavičku posadil M. Vidu s Ramirezom, kým dôveru dostali Oravec s Fábrym. Počítať sme nemohli jedine so zraneným Bednárom, keďže na lavičku sa po zranení vrátil Koštrna. Už v tretej minúte sa rozjasala celá MOL Aréna, keď Divković predviedol fantastickú prácu s loptou na ľavej strane ihriska, následne nacentroval K. Vidovi, ten mal dosť času, prichystal si ju a poslal k bližšej žrdi, kde Chudý nečakal strelecký pokus – 1:0. O tri minúty sme zahrali hneď dva nádejné rohové kopy, kde sa ale predsa len domáci udržali. Aj desiata minúta sa mohla skončiť gólom, keď K. Vida poslal pas pred brankára hostí a hneď trojici Kalmár, Fábry a Divković chýbal kúsok k doklepnutiu do siete. Hneď, ako sa hostia na chvíľu zmocnili lopty, tak aj vyrovnali, Van Kessel ušiel na pravej strane Beskorovainymu a vzápätí našiel výborne nabiehajúceho Koolwijka, ktorý sa z dvoch metrov nemohol mýliť – 1:1. V 22. minúte ušiel Beskorovainyimu aj Bukari, strelu z ostrého uhla náš Jedlička vychytal. O tri minúty Fábryho roh poslal Beskorovainyi z päťky o centimetre mimo. V 29. minúte Davis nacentroval loptu z ľavého krídla priamo na Divkovićovu hlavu, aj jeho nádejnej hlavičke chýbala trochu väčšia presnosť. O tri minúty si Ronan našiel palebnú pozíciu, slušne vyzerajúci pokus tesne minul pravú žrď. V ďalších minútach prebrali iniciatívu hostia, ktorí nám spôsobovali veľké problémy svojou značnou rýchlosťou. V závere polčasu sme ešte získali priamy kop z ideálnej vzdialenosti, loptu však Fábry poslal len do múru, a tak zaujímavý behavý polčas s viacerými príležitosťami na oboch stranách sa skončil spravodlivou remízou.

Druhé dejstvo začalo bez zmien na oboch stranách. Na rozdiel od prvého polčasu sme v tejto polovici stretnutia dominovali my! V 51. minúte Divković znovu šikovne potiahol loptu po ľavej strane ihriska, no jeho prihrávke ešte niečo chýbalo. O dve minúty sa Fábry šikovne dostal do šestnástky, kde nebezpečne zakončil z otočky, pokus nanešťastie zachytil Skovajsa. Pokračovali sme v enormnej snahe o gól a ten aj prišiel, Ronanovu štandardku hostia zablokovali a rovnako aj Divkovićov strelecký pokus, lopta letiaca vo vzduchu však doletela ku Kalmárovi, ktorý prekvapil krásnymi „polonožničkami“, na čo Chudý nedokázal promptne zareagovať – 2:1. V 65. minúte sme sa dočkali návratu ďalšieho uzdraveného hráča, a to Koštrnu, ktorý nahradil zraneného K. Vidu. O minútu sa lopta v šestnástke odrazila k Blackmanovi, no ten sa svojej gólovej príležitosti zľakol, keď poslal len slabučký pokus na brankára hostí. Na druhej strane sa k hlavičke dostal Čataković, no Jedlička stál na správnom mieste. 78. minúta priniesla jeden azda nezabudnuteľný, prenádherný futbalový gól od M. Vidu. Novic na ihrisku napriahol z rohu pokutového územia, odkiaľ loptu famózne poslal k vzdialenejšej žrdi, kde sa Chudý mohol len prizerať – 3:1. Gól M. Vidu znamenal, že bolo definitívne rozhodnuté a zvyšok zápasu si hráči mohli maximálne užiť, kým diváci rozbehli na tribúnach pravú futbalovú fiestu oslavujúcu veľké víťazstvo!

Desiate víťazstvo v ročníku proti silnému Trenčínu nás doslova katapultovalo na strieborný stupienok. Trenčín je za nami, kým posledná reprezentačná prestávka v roku 2019 pred nami. Do pauzy ideme samozrejme s úsmevom od ucha k uchu. Najbližšie sa teda vidíme až o dva týždne, kedy v sobotu 23. novembra vycestujeme na ďaleký východ, kde sa o 14:00 stretneme s Michalovcami.

Peter Hyballa, DAC: „Najcharakteristickejšia situácia, ktorá opisuje dnešný zápas, boli posledné tri minúty, kde sa Trenčín snažil hrať na dlhé lopty, kým my sme stále vysoko napádali. Presne to je to, čo čakám od mužstva. Prechod z defenzívy mužstva na útočné napádanie. Snažili sme sa tlačiť súpera do krajov. Aj súperovi musím dať kompliment, prišiel hrať futbal, a keď my hráme proti mužstvu, ktoré príde hrať futbal, tak aj nám sa hrá lepšie ako proti defenzívne zameraným súperom. Dnes sme skúsili zmeniť pozície pre Kalmára a Fábryho a vyplatilo sa. Divković dobre nabiehal, strelili sme tri krásne góly. Je za nami celkovo veľmi dobrý fortunaligový zápas. Vidím veľa fortunaligových duelov, niektoré sú aj nudné, no dnešný bol veľmi zaujímavý.“

Norbert Hrnčár, Trenčín: „Videli sme zaujímavý prvý polčas, kde sa hralo hore-dole. Veľa zaujímavých situácii bolo na oboch stranách. V druhom polčase nám ofenzíva prestala fungovať, kým defenzíva bola pod neustálym tlakom. Domáci to aj využili. Prvý polčas bol z našej strany v poriadku, kým v druhom sme robili veľa zlých rozhodnutí, ľahko sme strácali lopty. Chýbala mi väčšia túžba po víťazstve, väčšia mentalita.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Trenčín kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - AS TRENČÍN 3:1 (1:1)