Slovan - DAC 2:0 (1:0)

|
Zápas
| so 7.12.2019, Milan Vrábeľ

Náročný boj proti obhajcovi titulu a nášmu najväčšiemu rivalovi skončil prehrou, s ktorou odchádzame na zimnú prestávku. Kým prvý polčas bol vyrovnaný a navyše sme v ňom zahodili aj penaltu, tak druhý si súper ukontroloval. Ďakujeme krásne našim fanúšikom za obrovskú podporu počas celého roka, že ste s nami boli v dobrom aj v zlom, doma aj vonku. Ste najlepší!

Tréner Hyballa spravil do záverečného stretnutia v roku 2019, oproti poslednému ligovému duelu, jednu prekvapujúcu zmenu. Zraneného Ramireza totiž nahradil mladým Boatengom z našej U19-ky, pre ktorého to bol debut pri profesionáloch. V zápase podal sympatický výkon. V desiatej minúte sa Ronan dopustil faulu, ktorý hlavný rozhodca omylom odpískal, odobral tak domácim výhodu a možné prečíslenie. V pätnástej minúte sa Boateng prebíjal šestnástkou, kde bol nepovolene poslaný k zemi Abenom. Získaný pokutový kop zahral Davis, podobne ako v predošlom stretnutí, a znovu minul! Loptu poslal do pravej strany, ktorú si výborným zákrokom postrážil Šulla, loptu vytlačil na žrď, odkiaľ sa odrazila von od brány! V 21. minúte sa tentokrát Divković pustil do pokutového územia, a keďže bol tiesnený, tak vystrelil trochu skôr a zároveň len priamo do brankárovho náručia. O šesť minút bol znovu nebezpečný DAC, Blackman sa pohral s obranou súpera v šestnástke, aby získal streleckú príležitosť po šikovnom zaseknutí si lopty, zakončil tesnulinko nad. V 33. minúte zahral Holman štandardku z veľmi ostrého uhla, aj napriek tomu sa rozhodol prekvapiť nášho gólmana, a tak loptu poslal rovno na bránu, opečiatkoval pravú žrď! O minútu sa Moha šikovne uvoľnil na ľavej strane ihriska, odkiaľ našiel nikým nekrytého Rabiuho v šestnástke, osamotený hráč tým pádom nedal najmenšiu šancu na zákrok Jedličkovi - 1:0. V 40. minúte sme neinkasovali aj s dávkou šťastia, na center z ľavého krídla si najvyššie vyskočil Šporar, ktorý loptu poslal do ľavej žrde! Jedna fáza prvého polčasu patrila nášmu celku, kým druhá Slovanu, aj napriek tomu po skončení prvej polovice stretnutia sme tak trochu nespravodlivo prehrávali o gól, hodila by sa skôr remíza.

Druhý polčas začal bez zmien na oboch stranách. V 53. minúte si Slovan vytvoril prvú gólovú príležitosť, ktorú hneď aj premenil. Holman kolmicou vysunul Šporara, ktorý si šikovne obehol bezbranného Beskorovainyiho, na zem si posadil Jedličku a bez problémov zakončil do opustenej bránky - 2:0. V 63. minúte mal Slovan znovu gól na vlásku, keď Šporar sa ľahúčko zbavil pomalšieho Beskorovainyiho, no v tutovke zoči-voči Jedličkovi bol kráľom situácie náš gólman s famóznym zákrokom. Potom, čo prvý polčas bol vyrovnaný, tak ten druhý mal už Slovan pod kontrolou, my sme boli aj napriek snahe značne bezzubí. Kým v prvej časti druhého polčasu mali domáci ešte viacero gólových príležitostí, tak v druhom sa stiahli a jesenná časť sa viac-menej už iba dohrávala. V osemdesiatej minúte Divković vysunul do šestnástky Boatenga, no náš „benjamínek“ na ihrisku sa pri zakončení z nádejnej pozície netrafil. V 87. minúte zakončoval náš novic Boateng na dvakrát, v prvom prípade trafil obrancu, no z odrazenej lopty poslal zaujímavú strelu vedľa brány. V závere stretnutia sa pri našou absolútnom vabanku dostali domáci do prečíslenia štyria na dvoch, to sa nám podarilo ubrániť, a teda sa naša dvojgólová prehra už nemenila.

Rok 2019 končíme štvrtou ligovou prehrou v sezóne, avšak aj po nej zostávame na striebornom stupienku v nedohranom osemnástom kole. Jesenná časť sezóny 2019/2020 sa definitívne skončila! Ďakujeme Vám krásne za podporu dnes v počte 372 fanúšikov a zároveň Vám ďakujem za pozornosť počas celého roka 2019. Prajem Vám šťastné a veselé Vianoce a ešte krajší nový rok! Najbližšie sa vidíme 10. januára, kedy začína zimná príprava, respektíve 15. februára, kedy štartuje jarná časť Fortuna ligy s domácim stretnutím so Senicou.

Hodnotenie trénerov

Peter Hyballa, DAC: „Gratulujem súperovi k víťazstvu 2:0, no ja som maximálne hrdý na moje mladé mužstvo, pretože dalo do zápasu všetko. Prvých tridsať minút sme boli lepší, aktívnejší, zatlačili sme na súpera. Keď máme 6-7 zranení, veľmi mladé mužstvo, tak som hrdý na svojich hráčov po výkone proti Slovanu. Domáci ukázali svoju silu pri protiútokoch, z ktorých aj skórovali. My máme trhliny vo finálnej tretine, nemáme takú úroveň ako Slovan. V druhom polčase sme hrali s podobnou štruktúrou, no boli sme viac otvorení, a to aj náš súper s kvalitnými hráčmi využíval. Pri góle na 2:0 bol asi faul na nášho hráča, no to si musím pozrieť ešte v televízii. Pre rok 2020 máme jasný cieľ a to zlepšiť sa vo finálnej fáze. Každému prajem šťastné a veselé Vianoce.“

Ján Kozák ml., Slovan: „My sa dnes tešíme z víťazstva, to je najdôležitejšie. Máme za sebou náročný program, v ktorom nám išlo dnes len o víťazstvo. Chlapci mali toho v hlavách veľa, a preto sme nenastúpili ideálne. Tri body si vážime a máme desať bodový náskok. Chlapcom by som chcel dať obrovskú pochvalu, že zápas takto zvládli po tak náročnom programe aj v Európskej lige. Havária autobusu, hráči, rozhodcovia, stále vás kŕmi, ale urobte si záver sami. Musím povedať, že potrebovali by sme trochu rešpektu od súperovho trénera, ktorý by v Nemecku nikdy netrénoval, dostal ju tu a tu si mudruje.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Slovan - DAC kliknite SEM!!!

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:0 (1:0)