Aktuality

Poďme spolu na DAC: Obrovský zážitok, aj bez gólov a víťazstva

Na víkendový zápas proti Seredi prišli „spolu s nami“ žiaci z Podunajských Biskupíc. Prečítajte si, ako sa u nás cítili!

Od začiatku nového školského roka pokračuje náš projekt „Poďme spolu na DAC!“. Sobotňajší zápas DAC-Sereď bol už štvrtým prvým v sezóne 2019/20, na ktorom sme privítali v MOL Aréne mladých návštevníkov.

Na víkendový duel pricestovali žiaci Základnej školy s materskou školou s vyučovacím jazykom maďarským v Podunajských Biskupiciach. Ich zážitky si môžete prečítať nižšie.

Ďalšia skupina k nám zavíta už počas nadchádzajúceho víkendu, kedy sa na našom štadióne predstaví AS Trenčín. Na toto stretnutie sme spomedzi prijatých registrácií vybrali Základnú školu s vyučovacím jazykom maďarským Endre Adyho v Štúrove.

Ďakujeme všetkým ostatným záujemcom za prihlášky. Projekt v tomto roku zavŕšime stretnutím DAC-Nitra (30. novembra) a pokračovať v ňom budeme aj počas jarnej časti. Registráciu na derby s Nitrou spustíme už čoskoro, sledujte náš web!

DAC-Sereď: zážitky a reakcie, ZŠ s VJM Podunajské Biskupice

„Keď mi milý hlas v telefóne oznámil, že na najbližší zápas DAC-u vybrali našu školu, veľmi sme sa potešili. Menoslov detí som už mala dávno uložený v šuplíku a teraz nadišiel čas, aby som ho vytiahla.

Keďže sa ale blížili jesenné prázdniny, viacerí boli odcestovaní. Našťastie, detí-záujemcov bolo i tak dostatok. A oplatilo sa! Aj bez gólov a víťazstva to bol obrovský zážitok! Popri futbale nám aj pohľad na obrovský a krásny štadión, samotný zápas a jeho atmosféra dali zabudnúť, že sme odchádzali ako kocky ľadu.

Pripájam aj slová našej piatačky Eszter Écsy:

„Už dávno som túžila vidieť naživo futbalový zápas a konečne som sa dočkala. Na železničnej stanici som netrpezlivo čakala na vlak a pritom som mala tréééému.

V MOL Aréne nás čakala jedna milá teta, ktorá nás zaviedla do obchodu s fanúšikovskými predmetmi, kde sme dostali veľké vlajky. Vau, pomyslela som si. Nasledovala výstava z histórie klubu a vzápätí sme vyšli na tribúnu. Zaujala ma hlasná hudba a keď sa začal zápas, zrazu bol hluk a každý povzbudzoval. Aj ja som sa pridala.

Najlepšia časť prišla v polčase, kedy sme stretli hráčov, vypýtali si od nich autogramy a spoločné fotografie. Jeden sa mi podpísal priamo na gyps. V druhom polčase DAC strelil gól, čo bol vôbec prvý gól naživo v mojom živote. Žiaľ, rozhodca ho neuznal a výsledok zostal 0:0. Po skončení som si všimla množstvo odpadu od tekvicových lupienkov. Upratovačky s tým majú určite veľa práce. Keď sme nastúpili na vlak smer Podunajské Biskupice, po nedlhom cestovaní sme boli doma.

S veľkým nadšením som doma rozprávala o tom, aký bol môj prvý - a verím, že nie posledný - zápas v živote. Dúfam, že sa do Dunajskej Stredy ešte niekedy vrátime.“

Katarína Bitterov, zástupkyňa riaditeľa a Eszter Écsy, 5. trieda

O projekte „Poďme spolu na DAC!“

Projekt je určený pre žiakov a študentov základných a stredných škôl, ktorí chcú naživo zažiť atmosféru MOL Arény, má za sebou rok a pol. Smelo môžeme vyhlásiť, že táto iniciatíva od svojho spustenia na jar 2017 našla veľmi pozitívnu odozvu. Zavítali k nám už stovky žiakov a študentov zo škôl a organizácií z Dunajskej Stredy a širšieho okolia.

Organizovaný zážitkový výlet na domáce stretnutia DAC-u pozostáva zo zabezpečenia vstupeniek, fotenia a suveníru. Projektu sa môžu zúčastniť školy, družstvá a organizácie v maximálnom počte 30 detí a 2 dospelí ako pedagogický dozor. Vzhľadom na kapacitné možnosti môžeme na každom stretnutí privítať iba jednu vybranú školu alebo organizáciu. Aktivita je súčasťou európskeho projektu Futbalmánia.

FC DAC 1904 zabezpečí nasledovný rámcový priebeh akcie:
- Odovzdanie suvenírov
- Návšteva zápasu DAC
- Stretnutie a fotenie s hráčmi DAC

Všetky uvedené aktivity projektu ponúka DAC školám a organizáciám ZDARMA!

Súvisiace správy