Prípravné stretnutie: DAC 1904 - ETO FC Győr 3:2 (0:0)

|
| št 24.3.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

Po bezgólovom prvom polčase sme gólmi trojice Verlinden, Bögi, Nagy porazili Győr 3:2.

Marcovú reprezentačnú prestávku vyplnil nášmu mužstvu prípravný zápas proti ETO FC Győr. Deviaty tím maďarskej druhej ligy sme dnes doobeda privítali v našej akadémii.

Okrem šiestich reprezentantov tréner Joao Janeiro nemohol rátať ani s viacerými zranenými či chorými hráčmi, káder tak doplnili pätica zo Šamorína (Franck Bahi, Péter Nagy, Lukáš Leginus, Jakub Čunta a Ernest Boateng). Celkovo sa do zápasu zapojila dvadsiatka futbalistov, len Horváth a Pinto absolvovali kompletných 90 minút.

V prvom polčase musel hosťujúci Fadgyas zasahovať pri hlavičke Kružliaka a strele Njieho, najväčšia šanca však zostala na hlave Moumouho. Na opačnej strane zaujal pokus Múcsku.

Po obrátke prišli aj góly. Na prvý sme nemuseli dlho čakať, keďže už v 47. min sa po Bögiho skvelej kolmici ocitol v úniku Verlinden, ktorý obišiel aj brankára a loptu zasunul do prázdnej siete - 1:0. O sedem minút si na Berkiho roh vyskočil Lipták a hlavou vyrovnal - 1:1. O ďalších desať minút zahrávali hostia pokutový kop, a hoci si Horváth vybral správny smer, na Berkiho dobre umiestnenú strelu nemal nárok - 1:2. V 69. minúte napriahol z dobrých 20 metrov Bögi a pekným pokusom trafil pravý dolný roh - 2:2. Mladý odchovanec DAC-u tak v štatistike dorovnal Berkiho, obaja ukončili zápas s gólom a asistenciou. Rozhodujúci moment prišiel v 84. min, keď Andrezinhov roh Malý predĺžil na vzdialenejšiu žrď a nabiehajúci Nagy v sklze stanovil na konečných 3:2.

Najbližšie sa žlto-modrí predstavia v stretnutí 4. nadstavbového kola Fortuna ligy, v ktorom budúcu sobotu o 18.00 h privítajú v MOL Aréne mužstvo ŠKF Sereď.

DAC 1904 - ETO FC Győr 3:2 (0:0)
MOL Akadémia, Dunajská Streda, štvrtok 24.3.2022, 10.00 hod, slnečné počasie, +13°C
Góly: 47. Verlinden, 69. Bögi, 84. Nagy - 54. Lipták, 64. Berki (11m)
Rozhodovali: Kišš - Juhos, Batiz
DAC, 1. polčas: Horváth - Pinto, Kružliak, Brunetti, Čunta, Balić, Njie, Moumou, Vera, Leginus, Andzouana. 2. polčas: Horváth - Pinto, Malý, Muhamedbegovic, Bahi, Andrezinho, Balić (66. Boateng), Bögi, Verlinden, Szánthó, Nagy. Tréner: Joao Janeiro.
Győr: Fadgyas - Kovács, Csonka, Bagi, Á. Vidnyánszky, Tamás, Múcska, Toma, Vitális, Bacsa, Priskin. Striedali: Ruisz, Ignácz, Kiss, Lipták, Pereira, Tuboly, berki, Erdei, Szimcso, Farkas, Vidnyánszky M., Óvári, Vernes. Tréner: László Klausz.