Prípravné stretnutie: DAC 1904 - FK TSC Bačka Topola 1:1 (0:0)

|
Zápas
| št 27.1.2022, Krisztián Nagy

V treťom zápase zimnej prípravy a prvom na sústredení v Turecku DAC viedol gólom Dominika Veselovského, aby napokon remizoval s Bačkou Topola 1:1.

Po dvoch zápasoch na domácej pôde (Petržalka 5:1, Ferencváros 2:0) dnes DAC odohral prvé prípravné stretnutie v rámci tureckého sústredenia. Naším súperom bol 10. tím srbskej najvyššej súťaže TSC Bačka Topola.

K 21 hráčom, ktorých tréner Joao Janeiro zobral do Beleku, sa v noci na dnes pridal aj Alex Pinto, ale do súboja ešte nezasiahol. Podobne ani chorý Dominik Kružliak.

Narazili na seba dva rozdielne herné štýly a dlho sme na prvú šancu nemuseli čakať. V 4. minúte sa po rohu Balića a hlavičke Dimuna dostala lopta k Nebylovi, ktorý z pár krokov trafil brvno. Ďalšie šance však neprichádzali, až v závere polčasu vystrelil nebezpečne kapitán súpera Tomanović, ale tesne minul.

Hneď prvá minúta druhého dejstva už ale priniesla zmenu skóre. Petrović netrafil loptu vo vlastnej šestnástke, Veselovský výborne zareagoval a z prvej ju napálil k vzdialenejšej žrdi - 1:0. Mladý stredopoliar určite potešil aj prítomného trénera reprezentácie do 21 rokov Jaroslava Kentoša.

Neprešli ani tri minúty a bolo vyrovnané. Po rohu Banjaca nezareagovala dobre naša defenzíva, lopta sa smolne odrazila pred odkrytú bránku a Ratkov ju z dvoch krokov už len doklepol do siete - 1:1.

V ďalšom priebehu bol ku gólu najbližšie Dimun, jeho prízemný pokus z 83. minúty však Filipović vyrazil. Súpera sme do výraznejšej príležitosti už nepustili, a tak sa zrodila remíza, po ktorej ani jeden zo súperov nesmútil.

Už o dva dni, v sobotu 29. januára o 15.30 h nás čaká ďalšie prípravné stretnutie, v ktorom si zmeriame sily s ruským druholigovým FK Kubaň Krasnodar.

DAC 1904 - FK TSC Bačka Topola 1:1 (0:0)
Papillon sports center, Belek, Turecko, štvrtok 27.1.2022, 13.00 hod, slnečno, +12°C
Góly: 46. Veselovský - 49. Ratkov
DAC: Vantruba - Andzouana, Malý, Brunetti, Ciganiks - Dimun - Balić, Veselovský (73. Njie), Nebyla (67. Verlinden) - Moumou (67. Sharani), Krstović. Tréner: Joao Janeiro.
TSC: Filipović - Varga (67. Stojković), Čalušić (67. Antonić), Petrović (67. Leandro) - Tomanović (67. Bocskay) - Stanojev (79. Šušnjar), Djakovać (79. Dolmagić), Banjac, Krsmanović (79. Stoiljković) - Ratkov (67. Stanojlović), Škuletić (62. Vukić). Tréner: Žarko Lazetić.