Prípravné stretnutie: DAC 1904 - WKW ETO FC Győr 3:0 (0:0)

|
| so 23.1.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő
'
'

DAC dnes odohral druhý prípravný duel roka a gólmi Ramireza, Balića a Kalmára zvíťazil nad maďarským druholigistom 3:0.

V druhom stretnutí zimného prípravného obdobia sme dnes v MOL Akadémii privítali mužstvo zo susedného Győru, ktoré o týždeň začne jarnú časť druhej najvyššej súťaže z 10. miesta.

Tréner Bernd Storck mal dnes k dispozícii 18 hráčov do poľa a postupne dal príležitosť každému z nich. Debut zažil 18-ročný argentínsky obranca Luciano Vera, ktorý včera prvýkrát trénoval s tímom a dnes si hneď obliekol náš dres aj v zápase. Naďalej chýbajú zranení Friede,Davis a Veszelinov, kým Fábry a Malý odišli na hosťovanie.

Prvý polčas bol vyrovnaný, hoci sme viac držali loptu, ale rýchle kontry súpera nám narobili problémy. Na oboch stranách sa vyskytli dve vážnejšie príležitosti. Jedlička musel vytiahnuť bravúru v 21. minúte, keď spod brvna vytesnil Priskinov pokus a keď bol náš gólman v 34. minúte už bez šance zasiahnuť, pri strele Berkiho ho na bránkovej čiare zastúpil Kružliak. Pred súperovou bránkou bolo horúco najmä po dvoch spätných prihrávkach, ale Divković (17. min) aj Balić (45. min) z výhodnej pozície namierili nad.

Na druhý polčas sme vybehli v rozostavení 4-4-2 a našu jednoznačnú dominanciu už v 50. minúte pretavil do vedúceho gólu Ramirez, ktorému poslal presný center na hlavu Blackman - 1:0. O dvadsať minút Kalmár pekným oblúčikom vysunul Divkovića, pred ním ešte hosťujúci brankár zasiahol, ale loptu získal Nicolaescu, prihral Balicóvi a ten sa z 15 metrov nemýlil - 2:0. Neprešli ani dve minúty, keď sa Divković prebil do pokutového územia, tam ho nedovolene zastavil Szabados a nariadenú penaltu s istotou premenil Kalmár - 3:0.

DAC 1904 - WKW ETO FC Győr 3:0 (0:0)
MOL Akadémia, prírodné ihrisko, Dunajská Streda, sobota 23.1.2021, 14.00 hod, zamračené, dážď, +5°C
Góly: 50. Ramirez, 70. Balić, 72. Kalmár (11 m)
Žltá karta: 39. Ramirez, 45. Divković - 36. Fejes
Rozhodovali: Kráľovič - Štrbo, Kováč, 0 divákov
DAC: Jedlička - Blackman (79. Vera), Müller (64. Braun), Kružliak, Beskorovainyi - Nebyla (46. Nicolaescu), Schäfer (82. Sharani), Balić (79. Njie) - Divković (73. Andzouana), Ramirez (73. Taiwo), Kalmár (73. Moumou). Tréner: Bernd Storck.
Győr: Gyurákovics (74. Ruisz) - Kovács, Vári, Fejes, Kerkez (65. Szabados) - Kiss, Bagi, Berki - Szimcso (46. Sipőcz), Májer, Priskin. Tréner: Sándor Csató.