Prvý „Gól mesiaca“ v sezóne 2021/22 strelil András Schäfer

|
| st 8.9.2021, Krisztián Nagy

Prvým víťazom hlasovania o najkrajší gól mesiaca v sezóne 2021/22 sa stal stredopoliar DAC-u András Schäfer.

András Schäfer je ďalším hráčom DAC-u, ktorý vyhral anketu Únie ligových klubov (ÚLK) a mediálneho partnera Fortuna ligy TV Markíza o Gól mesiaca. Maďarský reprezentačný stredopoliar dosiahol svoj prvý presný zásah v našej najvyššej súťaži v stretnutí 2. kola proti Liptovskému Mikulášu (3:1). Bol to jednak veľmi dôležitý gól, ktorým tesne pred polčasovou prestávkou vyrovnal na 1:1, no a zároveň bol aj skutočne nádherný, čo sa prejavilo v nominácii do ankety.

Schäfer vyhral s tesným náskokom hlasovanie o Gól mesiaca júl/august 2021. Nadviazal tak na úspešnú šnúru z predošlých sezón - v tej minulej sa zo siedmych prípadov až päťkrát radovali naši futbalisti.

Konečné poradie ankety Gól mesiaca júl/august 2021:
1. András Schäfer (DAC) 47,76 %
2. Branislav Sluka (Žilina) 45,17 %
3. Ezekiel Henty (Slovan) 4,31 %
4. Takuto Oshima (Michalovce) 1,47 %
5. Jakub Kadák (Trenčín) 1,30 %

Únia ligových klubov „oživila“ anketu o gól mesiaca v sezóne 2013/14. Odvtedy hlasovanie vyhralo 15 hráčov nášho klubu, Kristopher Vida, Eric Davis, Eric Ramirez, Zsolt Kalmár a Andrija Balić dvakrát. Schäferove víťazstvo je jubilejné dvadsiate pre náš klub.