Aktuality

Semifinále play-off o EKL: v utorok proti 8. tímu tabuľky

Semifinále play-off o EKL: v utorok proti 8. tímu tabuľky

Aktuality
| st 18.5.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Prezídium Únie ligových klubov rozhodlo o priebehu play-off o Konferenčnú ligu, v ktorom miesto po Seredi pripadne ôsmemu tímu tabuľky.

article_bannerarticle_banner

Ako je známe, Sereď nedostala licenciu na štart v budúcej sezóne Fortuna ligy a keďže neudelenie licencie sa týka aj európskych pohárov, mužstvo ŠKF nenastúpi ani do play-off o Európsku konferenčnú ligu. Mužstvo z mesta Horaliek pritom ukončí aktuálny ročník na 5. mieste, čo je jeho historicky najlepšie umiestnenie.

Prezídium Únie ligových klubov na dnešnom mimoriadnom zasadnutí preto riešilo priebeh play-off o Európsku konferenčnú ligu. Pôvodne v ňom mal DAC nastúpiť v utorok 24. mája o 19.30 h proti Trenčínu, teda 7. tímu tabuľky. Miesto po Seredi však napokon pripadne mužstvu, ktoré v konečnej tabuľke skončí na 8. mieste. Aktuálne táto pozícia pripadá Liptovskému Mikulášu s jednobodovým náskokom pred Michalovcami. Ich vzájomná bilancia je o jediný gól naklonená Tatranu, ktorý v záverečnom kole (hrá sa jednotne v sobotu o 17.00 h) privíta Zlaté Moravce, kým Zemplínčania pocestujú do Trenčína. Michalovce teda môžu skončiť ôsme jedine v prípade, ak zvíťazia v Trenčíne a zároveň Mikulášania doma nevyhrajú nad ViOnom.

V zmysle rozhodnutia ÚLK bude semifinále play-off prebiehať nasledovne:

Semifinále 24. mája 2022, utorok
zápas č. 1: Žilina - Trenčín 17.00 h (priamy prenos na VOYO)
zápas č. 2: DAC 1904 - L.Mikuláš/Michalovce 19.30 h (priamy prenos na VOYO)
finále 27. mája 2022, piatok
víťaz semifinále 1 - víťaz semifinále 2 20.00 h (priamy prenos na Nova Sport)

DAC-LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/MICHALOVCE: PREDAJ VSTUPENIEK

Predpredaj vstupeniek na semifinále play-off o EKL spúšťame v sobotu 21. mája o 20.00 h (online). Od nedele 22. mája budú vstupenky k dispozícii aj v pokladni štadióna a od pondelka 23. mája v DAC store. Podrobný rozpis, vrátane otváracích hodín, prinesieme zajtra.

Fanúšikovia, ktorí si v predpredaji zakúpili lístky na pôvodne plánovaný duel DAC-Trenčín, môžu pre vstup na štadión použiť pôvodnú vstupenku.

Pozor! Vedenie nášho klubu sa rozhodlo predĺžiť platnosť sezónnych permanentiek aj na semifinále a prípadné finále play-off o Európsku konferenčnú ligu. Ich držitelia si teda - verme že dvojzápasový - boj mužstva o Európu môžu pozrieť za štandardných podmienok, zo svojho miesta a zdarma.