koniec zápasu
Ružomberok
3:0
(1:0)
FC DAC 1904
MFK Ružomberok - FC DAC 1904 Dunajská Streda
Slovenský pohár - Slovnaft Cup, Semifinále • st 24.6.2020, 18:00 • Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
Góly: 20. Madleňák 1:0 , 80. Gerec 2:0 , 88. Gerec 3:0
Hlavný rozhodca: Michal Smolák • Asistenti rozhodcu: Dušan Hrčka, Branislav Hancko
Góly
3
0
Vlastné góly
0
0
Priame kopy
12
16
Rohové kopy
2
5
Žlté karty
1
2
Červené karty
0
0
0
20
Matej Madleňák
33
Ladislav Almási
46
Ladislav Almási
Štefan Gerec
68
Adam Brenkus
Dávid Filinský
77
Matej Madleňák
Filip Twardzik
80
Štefan Gerec
83
Dalibor Takáč
Matúš Kmeť
83
Peter Ďungel
Lukáš Kojnok
88
Štefan Gerec
90
90+2
Koniec zápasu.
90+2
Dôležitý zápas sme žiaľ nezvládli, a preto sa do finále Slovnaft Cupu nepozrieme ani tento rok. Ružomberok takticky aj herne absolútne ovládol odvetu. Dominoval najmä v druhom polčase, keď sme potrebovali zabrať a streliť gól. Kým sme však jednoznačne lepší prvý zápas len remizovali, tak hostia boli v odvete lepší aj vyhrali. Krutý výsledok.

Vďaka vzájomnej dohode klubov si teraz v náročných anglických týždňoch trochu oddýchneme, čo sa týka psychiky, tak to aj potrebujeme. Naše najväčšie derby so Slovanom sme kvôli našim najlepším fanúšikom a vďaka súhlasu bratislavského klubu presunuli na 1. júl o 20:00, aby sme na našom štadióne mohli privítať vyše 6000 žlto-modrých. Dovtedy sa s Vami lúči Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+1
Žltú kartu dostáva Kružliak (FC DAC Dunajská Streda).
90
Rozhodca pridáva k záveru polčasu ešte dve minúty.
90
V závere sme sa snažili o čestný gól aspoň z priameho kopu. Davis ale na bránu nedokázal vystreliť.
88
Ružomberok dal gól!


Tak to je už dosť kruté. Naši hráči sú absolútne zničení. Kojnok našiel v šestnástke absolútne nepokrytého Gerec, ktorý dal vlastne taký gól, že sa do lopty trafil zle. Tým prekabátil seba, brankára, no aj tak je 3:0.
87
Gerec unikol po pravom krídle, odkiaľ dokázal aj nacentrovať pred Jedličku. K Regálimu sa však lopta nedostala.
85
Mali sme rohový kop, no nebezpečnú príležitosť sme si z neho nevypracovali. Zostali sme však v útoku a až vďaka tomu poslal Ramirez zaujímavý pokus k pravej žrdi, no Macík svoje mužstvo podržal.
83
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Kmeť, prichádza Takáč.
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Ďungel, prichádza Kojnok.
81
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Balić, prichádza Bednár.
80
Ružomberok dal gól!


Pravdepodobne je rozhodnuté. Ďungel z pravého krídla našiel v pokutovom území dobre umiestneného Gereca, ktorý mal množstvo priestoru, a tak bezpečne loptu umiestnil k ľavej žrdi. Náš gólman nemal šancu zakročiť.
79
Takáč zahral rohový kop na Gereca, ktorému sa aj podarilo hlavičkovať. V náročnej pozícii však Jedličku neohrozil.
77
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Madleňák, prichádza Twardzik.
76
Po Brenkusovom faule našu štandardku zahral Davis, no na loptu si pred Macíkovou bránkou počkal suverénny Ján Maslo.
74
Minútky nám ubiehajú ako voda a stále čakáme na moment, ktorý by nás dnes spasil. Tento zápas na rozdiel o úvodného sa však už nedá povedať, že prehrávame nespravodlivo.
71
Môžeme byť veľmi radi, že naďalej prehrávame o gól. Ofsajdu tesne ušiel Regáli a do prečíslenia s ním išli Takáč aj Madleňák, ktorý ako posledný dostal loptu. Mal množstvo času si pripraviť strelu a jednoznačne išlo o gólový pokus, no predsa len tesne minul našu bránu.
69
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Brenkus, prichádza Filinský.
68
Kalmár vystrelil spoza šestástky, lenže presne do pripraveného Macíkovho náručia. Pozitívom je, že konečne sme sa usadili na súperovej polovici.
66
Získali sme rohový kop, ktorý Davis zahral do klbka hráčov oboch celkov. Tam uspeli domáci, no loptu poslali len presne na Divkovićovu nohu. Vypálil z prvej, ale poriadne nepresne.
64
Dnešné stretnutie sleduje 365 divákov plus deväť našich verných fanúšikov za plotom.
62
Množstvo nepresností je naďalej na našej strane. Každú akciu si kazíme v podstate v zárodku. Žeby sa prejavovala predsa len únava po nedeľom stretnutí?
59
Regáli nás opäť prekvapil a nepotreboval na to ani kontru. Už bol takmer pri bránkovej čiare, aby sa dostal k palebnej pozícii. Vystrelil aj k žrdi, čím prekvapil nášho gólmana, no trafil len bočnú sieť.
58
Súper je nebezpečnejší a získal si aj rohový kop, ktorý zahral Brenkus, no v šestnástke sa o loptu už postaral Blackman.
57
Druhý polčas je z našej strany zatiaľ veľmi zlý. Čím viac sa snažíme, tým horšie nám to ide. Snáď ešte dostaneme správny impulz.
55
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Schäfer, prichádza Sharani.
54
Zahrali sme síce rohový kop, no ten poslal Fábry absolútne nepresne do územia nikoho.
52
Takmer sme sa maximálne namočili do problémov. Regáli predviedol výbornú individuálnu akciu, keď sa ako posledného zbavil Kružliaka a sám sa vyrútil na našu bránku. Zoči-voči Jedličkovi nebezpečne vystrelil, no náš gólman vytiahol neskutočný zákrok, za ktorý mu maximálne ďakujeme. Maťo vďaka tebe sme stále blízko finále.
50
My budeme v tejto polovici stretnutia stále vysunutejší, a tak určite môžeme očakávať množstvo rýchlych kontier Ružomberka. Aj teraz si na pas nabiehal Ďungel, no tesne loptu nedobehol.
48
Ramirez síce mal pred sebou súpera, no aj napriek tomu sa pokúsil vystreliť. Treba sa aj takto snažiť, niečo musí padnúť, no tentokrát bol naozaj zablokovaný. Snáď nabudúce.
46
Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Almási, prichádza Gerec.
46
Začal sa druhý polčas. Výkop tentokrát patril nášmu mužstvu.
Podobne ako v predošlom stretnutí, aj teraz v prvom polčase nás Ružomberok vycvičil z efektivity. Z jediného ohrozenia našej brány totiž dal gól a aj keď sme my boli o niečo nebezpečnejší proti prehustenej domácej obrane, tak kruto prehrávame po prvom dejstve o gól. Určite však máme na minimálne jeden gól, len sa raz musíme poriadne trafiť. Máme na to. DAC do toho!
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Tesne pred šestnástkou si loptu na rozohranie postavil Kalmár. Do múru sa postavilo azda celé domáce mužstvo. To prestrelil, no získali sme roh, z ktorého sme tiež nič nevyťažili.
44
Ruke na súperovej strane. Z dobrej pozície tak v závere polčasu budeme mať šancu na gól z priameho kopu.
43
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza M. VIda, prichádza Fábry.
42
Fábry sa už pripravuje za postrannou čiarou, pre Vidu dnešný zápas pre zranenie zrejme skončí.To je teda veľká škoda a strata pre naše mužstvo.
41
Po tvrdej zrážke je ošetrovaný M. Vida a nevyzerá to s ním najlepšia, keďže rozhodca do akcie povolal nosítka. Snáď sa ešte dá dokopy a bude môcť pokračovať v zápase.
39
Konečne sme mohli dať gól. Kalmár potiahol loptu smerom k súiperovej bránke. nahral nabiehajúcemu Divkovićovi, ktorý z nádejnej pozície hľadal vzdialenejšiu žrď. Tesne minul.
38
Teraz to boli pred súperovou bránkou celkom krušné chvíle. Naše strely však boli zablokované a po Davisovej ruke bol zastavený aj komplet celý útok.
36
Aj individuálne jeden na jedného to nie je zlé. Dôkazom je presadzovanie sa Blackmana, Davisa, či Balića, no v tomto smere viazla koncova.
34
Pri rýchlom pohybe s množstvom presných prihrávok má Ružomberok s nami väčšinou problémy. Takú aktivitu sme však zatiaľ nepredviedli veľakrát. Týmto smerom by zrejme mala viesť naša cesta.
33
Žltú kartu dostáva Almási (MFK Ružomberok).
31
Hrá sa naďalej prevažne medzi pokutovými územiami. Vo finálnej fáze budeme mať čo robiť, aby sme niečo poriadne vymysleli.
28
Davis už konečne mal komu centrovať. V šestnástke na loptu čakal Ramirez a spočiatku to nevyzeralo zle. Predsa len však na loptu nedočiahol.
25
Blackman rozvinul ďalšiu akciu. Loptu posunul na aktívneho Balića, ktorý vyslal technický pokus tesne vedľa troch žrdí.
22
Prehrávame síce o gól, no rovnako nám treba dať gól. Hlavy hore, finále stále nie je ďaleko.
20
Ružomberok dal gól!


Prvá šanca Ružomberka a hneď prehrávame. Tak to je teda smola na našej strane. Po faule Šimića zahral priamy kop z ostrého uhla Brenkus. Musím pochváliť, že Madleňák si výborne nabehol na center, ešte lepšie Ľahúčko podvihol loptu hlavou, aby pod brvnom nestihol zasiahnuť Jedlička. Obrana si svoje úlohy nesplnila.
20
Žltú kartu dostáva Šimić (FC DAC Dunajská Streda).
18
Davis úplne bez problémov a pre mňa dosť nepochopiteľne ušiel domácej obrane. Poslal tak ľahučký pas na Divkovića, ktorý aj vypálil z prvej, no netrafil sa dobre do lopty.
16
Aj k rozohrávke rohu sa dostal Davis, no opäť našiel len súpera, konkrétne kapitána Jána Masla.
15
Tentokrát sa na ľavej strane presadil Davis. Aj centroval do pokutového územia, no tam spoluhráča nemal. Získal aspoň roh.
14
Jaaaaj, Blackman sa krásne dostal cez Madleňáka do šestnástky, no tam mu lopta nesadla a súperovi ju v podstate len odovzdal.
11
Je úplne jasné, že Ružomberok sa do útoku vôbec neponáhľa a takmer celá zostava intenzívne bráni. Presadiť sa bude nesmierne náročné.
8
Divković síce bojoval na súperovej polovici, no s Blackmanom akciu nedomysleli dokonca, dokonca sme prišli aj o loptu.
6
Po našej útočnej snahe sa do ofenzívy dostali aj hostia, ale k ničomu sme ich nepustili.
3
Zostali sme však pri útoku a hneď z toho bola úvodná gólová príležitosť. Blackman našiel z pravého krídla Balića pred šestnástkou, ktorý rovno aj vystrelil. Loptu poslal len tesne nad.
2
Davis dal ľahučký pas na Ramireza, no Eric naň nezareagoval najlepšie.
1
Stretnutie sa práve začalo. Úvodný výkop patril hráčom domáceho celku.
Do Ružomberka si našli cestu aj naši fanúšikovia v týchto maximálne extrémnych podmienkach. Podľa nariadenia na štadión ísť nemôžu, a tak v počte približne 30 najvernejších povzbudzujú našich hráčov na ceste do finále za bránami štadióna. Patrí vám obrovský obdiv. ĎAKUJEME! Ste najlepší!!!
Príjemný dobrý deň vám prajem z Ružomberka. Dúfam, že vám dobrý deň prajem naozaj poslednýkrát pred skromnou diváckou kulisou. Pred zrakom 500 ľudí prichádzajú hráči oboch celkov na odvetu semifinále Slovnaft Cupu. Domáci v oranžovo-čiernych dresoch, kým naše mužstvo v žlto-modrej kombinácii.

Sezóna sa len nedávno reštartovala a už sme svedkami štvrtého stretnutia našich miláčikov, ktorý je pre nás určite najdôležitejší. Pri úvodnom zápase sme na našom štadióne len remizovali 1:1, čo znamená veľmi dobrú východiskovú pozíciu pre Ružomberok, proti ktorému sa nám dlhodobo hrá veľmi ťažko. Je teda jasné, že nás dnes čaká mimoriadne náročná úloha. Pre postup do finále budeme musieť siahnuť na dno síl. S našim trénerským taktikom by sa nám to mohlo podariť a to aj napriek tomu, že náš súper, na rozdiel od nás, v predošlom kole šetril sily a vybojoval si remízu v Michalovciach. My však máme mladé mužstvo, ktoré jednoducho musí zvládať anglické týždne bez väčšej vyčerpanosti.

Zlepšujeme sa každým duelom a veríme, že tento trend potvrdíme aj dnes. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo (K), Mojžiš – Ďungel, Brenkus, Múdry, Takáč, Madleňák – Almási, Regáli
Náhradníci: Krajčírik – Kmeť, Mrva, Twardzik, Gerec, Filinský, Kojnok

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Šimić, Kružliak, Davis – Schäfer, M. Vida, Kalmár (K), Balić – Divković, Ramirez
Náhradníci: Száraz – Šimčák, Malý, Bednár, Fábry, Njie, Sharani

Rozhodca: Smolák – Hrčka, Hancko.
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na semifinálovej odvete Slovnaft Cupu! Na programe máme duel MFK Ružomberok – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 24.6.2020 o 18:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.

MFK Ružomberok

Základnej zostavy

S
#29
Adam Brenkus
S
#8
Dalibor Takáč
B
#33
Matúš Macík
U
#99
Ladislav Almási
O
#3
Ján Maslo
S
#32
Peter Ďungel
S
#26
Timotej Múdry
S
#13
Matej Madleňák
O
#19
Matej Čurma
U
#9
Martin Regáli
O
#2
Alexander Mojžiš

Náhradníci

-
#28
Dávid Filinský
B
#35
Ivan Krajčírik
-
#5
Mário Mrva
-
#15
Štefan Gerec
-
#30
Lukáš Kojnok
-
#4
Matúš Kmeť
-
#10
Filip Twardzik

Realizačný tím

Hlavný trénerJán Haspra
Asistent tréneraMarek Sapara
Tréner brankárovĽuboš Hajdúch
Kondičný trénerTomáš Bartko

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Základnej zostavy

Náhradníci

Realizačný tím

Hlavný trénerBernd Storck
Asistent tréneraAntal Róbert Németh
Tréner brankárovMartin Raška
Kondičný trénerAlexander Storck