0:1
(0:0)
FCSB
DAC 1904 - FCSB
UEFA Európska Konferenčná liga 2022/23, 3.predkolo, 1.zápas • st 3.8.2022, 20:30 • MOL Aréna
Góly: 69. Tamm 0:1
Hlavný rozhodca: Rade Obrenovič • Asistenti rozhodcu: Jure Praprotnik, Grega Kordež • Divákov: 8424
90+5
Dnešné stretnutie sa práve skončilo. Smutne musím skonštatovať, že sme prehrali prvý zápas v ročníku. Vôbec tomu tak však byť nemuselo. Dnes sme neboli horším celkom. Práve naopak, súpera sme nesmiernou bojovnosťou a chcením dorovnali, no nám gól nebol dopriaty.

Hlavu však treba dať hore. Nemáme sa za čo hanbiť! Extrémne náročné anglické týždne totiž pokračujú, a preto opäť rýchlo prelaďujeme na Fortuna ligu. Už v nedeľu 7. augusta o 18:00 sa predstavíme v Podbrezovej. Odveta 3. predkola Európskej konferenčnej ligy nás zase čaká o týždeň vo štvrtok, kedy nás čaká zápas na horúcej pôde FCSB. Dovtedy sa s Vami lúči a praje príjemný zvyšok dňa Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+3
Naďalej bojujeme, no súper nás nikam nechce pustiť.
90
Rozhodca pridáva 5 minút. Do toho! Využime ich na vyrovnávajúci gól, ktorý si zaslúžime.
89
Získali sme roh, ktorý Kalmár dostal do pokutového územia. Odtiaľ sa lopta odrazila hneď na dvojicu hráčov a Ciganiks sa s Moumou nedohodli. Výsledkom bola nepresná strela.
88
Snažíme sa v záverečných minútach robiť, čo sa len dá. Ideme na hranu síl, no naša útočné akcie zatiaľ súper eliminuje.
86
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Veselovský, prichádza Kalmár.
z ihriska odchádza Krstović, prichádza Nicolaescu.
85
Guľa chystá na nepriaznivý stav dvojité striedanie. Veríme, že bude mať šťastnú ruku.
83
Hra sa na chvíľu rozbehla, no cez súperov betón sa nevieme dostať.
80
Po faule na Blackmana tentokrát štandardku zahral Ciganiks, no loptu poslal priamo do Tárnovanovho náručia.
77
Konečne sa hrá futbal, po nesmiernom množstve zdržovania od hostí. Veselovský aj parádny centrom z priameho kopu našiel Krstovićovu hlavu, no on bol v príliš náročnej pozícii.
75
z ihriska odchádza Moumou, prichádza Balogh.

Striedanie v tíme FCSB:
z ihriska odchádza Edjouma, prichádza Sut.
74
Škaredý, ale nesmierne škaredý futbal vidíme od FCSB.
73
Žltá karta pre tím FCSB (Tamm).
71
Napätie by sa dalo krájať. Ďalší tvrdý zákrok na Káčera nebol ocenený napomenutím, čo už náš tréner nevydržal a inkasoval on žltú kartu.
69
Bukurešť dala gól!

Krušné a drsné chvíle prežívame. Najprv sme si zaslúžili ísť do presilovky a následne Kružliak svoje zaváhanie dokázal korigovať jedine faulom na červené kartu. Nič to však nebolo platné. Z následnej štandardky Radunović dlhým centrom za obranu našiel nikým nekrytého Tamma, ktorý tvrdým pokusom pod brvno nedal šancu nášmu gólmanovi.
68
z ihriska odchádza Szánthó, prichádza Brunetti.
67
Červená karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Kružliak).
66
Dnešné stretnutie sleduje 8424 divákov.
64
z ihriska odchádza Rusu, prichádza Stoica.
63
Po hodine hry môžem s kľudným svedomím vyhlásiť, že proti favoritovi sme vyrovnaný súper.
62
Káčer sa dlhšie bolestivo zvíjal, ale našťastie je schopný pokračovať v hre.
61
V stredovom kruhu bol nesmierne tvrdo atakovaný Káčer. Edjouma vidí viac ako zaslúženú žltú kartu.
59
Dawa si po faule na Krstovića koledoval o druhú žltú kartu. Szánthó následne zahral štandardku, no loptu nedvihol dostatočne.
57
Veselovský loptu nacentroval pred bránku súpera, kde sa ale jeho spoluhráč nedostal k zakončeniu. Kružliak však inkasoval tretiu žltú kartu, a teda nám v odvete nepomôže.
56
Roh sa ešte nerozohral, rozhodca trikrát upozorňoval až rozdal karty.
56
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Kružliak).

Žltá karta pre tím FCSB (Radunović).
54
Priamy kop sme získali po faule na Káčera. Štandardku z trochu ťažšieho uhla zahral Szánthó, na vzdialenejšej žrdi hľadal Risvanisa. Náš obranca bol pokrytý, no získal roh.
52
Popescu nás aktuálne postrašil. Jeho pokus spoza pokutového územia doletel len tesne vedľa pravej žrdi.
51
Opäť sa ozýva mohutná podpora z tribún. Naskakujú až zimomriavky.
49
Hostia si hneď v úvode polčasu vybojovali štandardku z nebezpečnej pozície. Rovnako však ako Coman v prvom počase, tak aj teraz Rusu poslal loptu nad.
46
z ihriska odchádza Coman, prichádza Oaida.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril súperovi.
Po prvom polčase schádzajú oba celky do kabín za zaslúženej remízy. V úvodnom dejstve každý schíľku ťahal pílku, a preto môžeme naďalej snívať aj o postupe. Nemôžeme však ani na chvíľu poľaviť. Fanúšikovia pre to všetko spravia. DAC do toho!
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Rozhodca pridáva k prvému polčasu jednu minútu.
43
Blíži sa koniec polčasu a gól sme zatiaľ nevideli. Zápas je to zatiaľ vyrovnaný, teda remízový stav sedí.
42
Blackman na ľavom krídle tvrdo bránil kapitána Comana a nakoniec až nášho hráča fauloval.
39
Hra sa opäť dostala medzi šestnástky. Vyzerá to tak, že oba celky sa chytajú na záverečný nápor.
36
Priamy kop si vyskúšal aj Coman, ale aj on pálil nad.
33
Získali sme ďalšiu zaujímavú štandardku, ktorú Krstović poslal rovno na bránku. Lopta skončila meter nad.
31
Popescu poslal dlhý center až do našej šestnástky. Spoluhráča tam však nenašiel.
28
Popescu odzbrojil Veselovského a poriadne nás vystrašil. Pravú žrď minul len o vlások.
26
Edjouma poslal zaujímavý ďalekonosný pokus na našu bránku. Jeho muška však bola mierne vychýlená.
24
Hostia strelili gól, ale na naše šťastie videl postranný rozhodca tesný ofsajd.
23
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Risvanis).
22
Ďalší nebezpečný center Szánthóa. Rovno dvaja naši hráči sa ho snažili doraziť, no boli prikrátky.
21
Szánthó tentokrát poslal z pravého krídla nenápadný pas pomedzi hráča, no ten ku nabiehajúcemu Veselovskému neprešiel.
18
Vybojovali sme si aj druhú štandardku. Tú tentokrát zahral Szánthó asi z dvadsiatich metrov priamo na bránku a trafil žrď! Chýbalo nesmierne málo, aby sme sa ujali vedenia.
15
Atmosféra je na štadióne naozaj okúzľujúca. Naše obranné valy sme zatvorili a pomaly sa začíname opäť osmeľovať aj smerom dopredu.
12
Úvodný tlak súpera sme nateraz ustáli a na niekoľko minút sme hru presunuli medzi šestnástky.
9
Hostia zahrali aj roh, no s Comanovým centrom sme si poradili.
7
Pravačku si vyskúšal Miculescu, no pálil slepými nábojmi.
6
Po prvých minútach je isté, že FCSB sa ku nám brániť ani omylom nevybral. Po prvých dotykoch je pre nás viac ako vyrovnaný súper.
3
Po centri súpera sme zase my v pokutovom území zachaosili a to takmer využil Rusu. V poslednej chvíli sme ho našťastie dokázali odzbrojiť.
3
Szánthó po faule zahral prvý štandardku. Takmer od rohovej zástavky hľadal v šestnástke spoluhráča, ale prevahu tam mal súper.
2
Žltá karta pre tím FCSB (Dawa).
1
Stretnutie sa práve začalo.
Prajem vám príjemný dobrý večer tesne pred historickým zápasom nášho klubu. Práve v týchto chvíľach nastupujú hráči oboch celkov na krásny zelený trávnik. Naše mužstvo v tradičnej žlto-modrej kombinácii a hostia v modrých dresoch.

DAC, Dunajská Streda, celý Žitný ostrov a všetci podporovatelia žlto-modrých sú tesne pred obrovskou a priam historickou výzvou. Dnes chceme prejsť premiérovo cez tretieho súpera v Európe v rámci jednej sezóny. Sezónu sme odštartovali famózne, keď sme vyhrali 6 zápasov zo siedmich. Hráči na každom poste robia progres a preto veríme, že súpera dokážeme prekvapiť.

Čaká nás najúspešnejší rumunský klub, ktorý však v posledných rokoch zostúpil z najvyšších pozícii, keďže titul nezískal od roku 2015. Vstup do aktuálnej sezóny mu navyše absolútne nevyšiel. Po troch kolách rumunskej ligy nemá na konte ani jedno víťazstvo a cez Saburtalo postúpil len o chlp. Nepomohla teda ani výmena trénera, no naďalej je FCSB miernym favoritom tohto stretnutia.

Pred zaplnenými a hlasnými tribúnami veríme, že rumunského protivníka nielen potrápime, ale uhráme aj dobrý výsledok. Určite máme právo snívať aj o postupe. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

DAC 1904 Dunajská Streda: Veszelinov – Blackman, Kružliak (K), Risvanis, Ciganiks – Dimun – Káčer, Balogh – Veselovský, Krstović, Szánthó
Náhradníci: Petráš – Muhamedbegovic, Kalmár, Brunetti, Njie, Moumou, Rymrenko, Ramadan, Davis, Nebyla, Pinto, Nicolaescu
Trenér: Adrian Guľa

FCSB: Tárnovanu – Popescu, Dawa, Tamm, Radunović – Edjouma, Olaru – Miculescu, Popescu, Coman (K) – Rusu
Náhradníci: Vlad – Harut, Sut, Stoica, Lixandru, Achim, Oaida, Pantea, Bouhenna, Musi, Serban
Trenér: Nicolae Dica

Rozhodca: Obrenovič – Praprotnik, Kordež (všetci SLO).
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte v úvodnom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – FCSB a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 3.8.2022 o 20:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.