Miroslav Káčer: Tényleg nagyon örülünk a győzelemnek

|
Interjú
| hé 9.10.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„A félidőben 1:0-ra vezettünk, a második játékrész kezdete pedig álomszerű volt.” A tegnapi DAC-Zólyombrézó bajnoki összecsapás Miroslav Káčer szemével.

„Főleg az eredményesség szempontjából arattunk egy nagyon fontos győzelmet. Remek dolog számunkra, hogy a Nagyszombat elleni vereséget követően ezt a meccset sikerrel vettük. Az első félidő nem volt optimális a részünkről, inkább taktikusan futballoztunk, igyekeztünk semmit sem engedélyezni az ellenfélnek, amely a tudásának köszönhetően ennek ellenére is képes volt néhány lehetőséget kidolgozni. A félidőben 1:0-ra vezettünk, a második játékrész kezdete pedig álomszerű volt. Háromgólos előnyt építettünk ki, de valószínűleg csak mi vagyunk képesek ennyire dramatizálni a helyzetet. A győzelemnek viszont tényleg nagyon örülünk” – mondta a tegnapi DAC-Zólyombrézó (3:2) bajnoki találkozót követően Miroslav Káčer, aki helyet kapott a szlovák válogatott az októberi selejtező mérkőzésekre nevezett bővebb keretében.

Amikor a 75. percben 3:0-ra módosítottuk az állást, csak nagyon kevesen gondolták volna, hogy a végjáték ennyire drámai lesz. A vendégek képesek voltak 3:2-re szépíteni, de több mindent már nem engedtünk nekik. „Egy olyan szakaszban kaptuk a két gólt, amely összességében nem volt jó a részünkről. Nem voltunk képesek elöl megtartani a labdát, csak előre vagdostuk azt. A Zólyombrézó megmutatta, hogy nagyon jó csapat, amely képes rövidpasszos játékkal védekezésre kényszeríteni minket. Nyomás alatt tartottak minket és két helyzetüket is gólra váltották. Az utolsó perceket azonban rutinosan hoztuk le, sőt a negyedik találatunkat is megszerezhettük volna” – tette hozzá Miroslav Káčer a 221. szlovák élvonalbeli mérkőzését követően.

Pont az ő passza után Bartol Barišić dönthette volna el végleg a három pont sorsát, ám ziccerben az üres kapu helyett a menteni igyekvő védőt találta el. „Gondjaink vannak a hatékonysággal. Bár háromszor is betaláltunk, mindegyik a tizenhatoson belülről, majdnem az ötös magasságából esett. Dolgozunk ezen, nap mint nap gyakoroljuk a kapura lövéseket. Bízom benne, hogy eredményesek leszünk és hogy más pozíciókból is képesek leszünk betalálni. Viszont akkor sem lennék mérges, ha az ötösön belülről rugdalnánk a gólokat. A szurkolók győzelmeket, találatokat és szép focit akarnak látni. Tudjuk, hogy azon kell dolgoznunk, hogy teltház legyen a hazai mérkőzéseken. Ha ugyanúgy sorozatosan győzni fogunk, mint a legutóbbi idényben, akkor megtelnek a lelátók. Ez a célunk.”