Reportáž: Ružomberok - DAC 1904 1:1 (0:1)

|
Zápas
| pi 29.3.2024, Milan Vrábeľ

Pri remíze automaticky prichádza otázka, či sme bod získali alebo dva stratili a dnes platí druhá verzia. Proti Ružomberku sme po reprezentačnej prestávke boli nebezpečnejší a futbalovejší, od 85. minúty sme dokonca hrali v početnej výhode, ale zarezala nás efektivita. Aj tretíkrát v ligovej sezóne sa preto s „ružou“ lúčime po výsledku 1:1.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu nastali v našej základnej jedenástke dve zmeny a v oboch prípadoch boli nútené. Dimun vypadol pre trest za päť žltých kariet a Trusa deň pred zápasom ochorel. Namiesto nich dostali trénerovu dôveru Redzic a Kharatin. Po vyrovnanom úvode sme postupne prevzali iniciatívu, ale prvá veľká gólová príležitosť patrila napriek tomu domácim. V jedenástej minúte sa v našej šestnástke nebezpečne poodrážala lopta, až v gólovej pozícii Boďa tiesnený Vitálisom zakončil vysoko nad. Po spomenutej šanci sa hra presunula medzi šestnástky, ktoré bránili dve pozorné defenzívy. Prvýkrát sme mohli vážne ohroziť súperovu bránku v 26. minúte. Vitális sa dostal do výbornej streleckej pozície na hranici pokutového územia, ale poslal málo dôrazný pokus priamo do Ťapajovho náručia. O tri minúty sme už boli len kúsok od vedenia. Redzic v šestnástke našiel Herca, ktorý vo vyloženej šanci len o vlások minul konštrukciu ružomberskej bránky. Nesmierne aktívny Redzic sa v 34. minúte postaral o ďalšiu nebezpečnú akciu. V šestnástke našiel Koného, ktorý ani na dvakrát nedokázal dostať loptu za Ťapajov chrbát. V prvom polčase sme boli o niečo lepší a odmena prišla v 38. minúte. Hlavný rozhodca nariadil penaltu po ruke Seleckého (upozornil ho na to VAR) a Koné nechytateľne upratal loptu k pravej žrdi, kde Ťapaj nemal nárok – 0:1. Polčas, v ktorom sa celý čas vychádzalo z pozornej obrany, sme boli o kúsok lepší, a preto sme sa po prvej polovici tešili zo zaslúženého vedenia.

Do druhého dejstva sa domáci pustili so striedaním. Prvú gólovú šancu sme si napriek tomu vypracovali my. V 56. minúte Vitális z pravého krídla výborne nacentroval loptu na vzdialenejšiu žrď, kde z prvej tvrdo zakončil Mendez. Domáci gólman mal čo robiť, aby loptu vytesnil. Pohrozili sme aj z následného rohu, no Andzouana asi o meter minul priestor troch žrdí. „Ruža“ udrela v 61. minúte, kedy rodák z Dunajskej Stredy Tučný zahral priamy kop z ideálnej vzdialenosti. Výborne sa navyše trafil, a tak sa Popović v bránke len prizeral letiacej lopte – 1:1. V 66. minúte nás vystrašil Boďov teč v šestnástke, ale Popović podajúcu loptu zvládol vytlačiť spod brvna. Novic na ihrisku Goure sa v 73. minúte dostal do obrovskej gólovej príležitosti, ocitol sa zoči-voči Ťapajovi, no prasknutú loptu len napálil do neho. V osemdesiatej minúte zahrali domáci hneď dva rohové kopy, pri ktorých sme museli byť a aj sme boli mimoriadne pozorní. Od 85. minúty sme sa dostali do početnej výhody, keď bol Tučný po tvrdom faule, a potvrdení VAR-om, vylúčený. Nervozita na ihrisku vládla približne od 70. minúte a červená karta bola jej vyústením. Početnú výhodu sme sa snažili využiť. Výsledkom bola nádejná hlavička Goureho zo šiestej nadstavenej minúty, ktorá zapadla tesne vedľa ružomberskej svätyne. Do platnosti tak definitívne vošla deľba bodov.

Aj po ôsmej remíze v ročníku zostávame na 4. mieste. Ďakujeme všetkým 108 fanúšikom, že ste za nami stáli po celý zápas. Po Ružomberku sa najbližšie predstavíme pred vlastnými fanúšikmi. V MOL Aréne privítame Podbrezovú budúcu nedeľu 7. apríla o 17:30.

Hodnotenie trénerov
Xisco Muñoz, DAC: „Z pohľadu výkonu to bol z našej strany dobrý zápas. Mali sme vyložené šance v prvom aj druhom polčase. Prichádzali sme s tým, že sme vedeli, čo máme čakať od súpera. Vedeli sme, že to bude boj o odrazené lopty. V druhom polčase šiel Goure sám na brankára, no v súboji jeden na jedného praskla lopta. Potvrdilo sa aj, v akej intenzite hrá náš súper, aký herný štýl preferuje. Mali sme asi 15 striel a z toho jeden bod. V ďalšom priebehu, ak sa chceme dostať do TOP3, tak to bude boj do posledného kola. V dnešnom zápase, pokiaľ chcete zvíťaziť, tak treba duel uzavrieť druhým gólom. V play-off máme kvalitných súperov, proti ktorým treba duel uzavrieť.“
Ondřej Smetana, Ružomberok: „Myslím si, že prvý polčas sme nezačali zle, ale nevedeli sme sa dostať cez polovicu súpera do finálky. Súper dobre stál, bol kompaktný, nikam nás nepúšťal. Do druhého polčasu sme pár vecí zmenili, boli sme priamočiarejší a darilo sa nám prenikať aj do vápna. Boli sme už viac nebezpečnejší a z toho padol aj vyrovnávajúci gól. Veľa síl sme stratili, keď sme hrali o jedného menej. Bol to celkovo ťažký zápas.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Ružomberok - DAC kliknite SEM!!!

MFK RUŽOMBEROK - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:1 (0:1)