Reportáž: Snina - DAC 1904 1:6 (1:2)

|
| st 25.10.2023, Milan Vrábeľ

Zápas začal expresným gólom domácich, ktorých ešte viac nabudil, no naša celozápasová prevaha nakoniec priniesla ovocie. Najmä druhá polovica stretnutia už patrila jednoznačne nám, gólový účet v žlto-modrých farbách si otvoril Barišić a nakoniec sme vyhrali aj postúpili ďalej po jasnom triumfe 6:1.

Oproti poslednému stretnutiu spravil Adrian Guľa v našej základnej zostave štyri zmeny. Na lavičke zostali Csinger, Káčer aj Pinto a pre zranenie vypadol Ramadan. Namiesto nich dostali príležitosť ukázať sa Risvanis, Herc, Mendez a Romero. Na ďalekom východe sa pozbieral aj domáci fanklub, ktorý úvodný nástup hráčov okorenil dymovnicami aj konfetami a počas celého stretnutia bol aktívny. Videli sme šály, vlajky, balóny a dokonca aj ohňostroj. Slávnostný výkop mal Paľo Diňa, legenda oboch klubov.

Do zápasu sme vstúpili najhoršie ako sme mohli. Nabudení domáci sa hneď po rozohrávke pustili do útoku. Nereagovali sme, Košuda preto kolmicou vysunul Costu a ten sa svojej príležitosti v šestnástke nezľakol – 1:0. Loptu za chrbát nášho brankára poslal po ôsmych sekundách hry. My sme prvýkrát pohrozili v sedemnástej minúte, kedy po rohu Herca tvrdo pálil Čermák, ktorého pokus bol odvrátený až v poslednej chvíli. V ďalších minútach sme mali loptu na kopačkách, snažili sme sa niečo vymyslieť, ale nabudený treťoligista dlho zvládal odolávať. Prišla až 34. minúta, v ktorej si na Romerov center šikovne nabehol Goure. Jeho hlavičku senzačným zákrokom Lajtár vyrazil, ale voči Čermákovej dorážke nemal šancu – 1:1. S prvým presným zásahom sme sa neuspokojili a v štyridsiatej minúte preto prišiel druhý. Herc poslal z priameho kopu center priamo na Risvanisovu hlavu, po ktorej sa Lajtár v bránke mohol len prizerať nášmu vedúcemu gólu – 1:2.

Druhý polčas pokračoval bez zmien na jednej či druhej strane a tentokrát sme ho začali najlepšie ako sme mohli. V 48. minúte spravil výbornú prácu Trusa, ktorý potiahol loptu do šestnástky, v nej našiel Goureho a ten chladnokrvne pätičkou namieril za Lajtárov chrbát – 1:3. O päť minút sme sa dostali už do trojgólového vedenia. Čermák zahral priamy kop z ideálnej vzdialenosti, loptu parádne zakrútil k ľavej žrdi, kde sa Lajtár mohol len prizerať – 1:4. Po hodine hry zápas okorenil ohňostroj na oboch stranách ihriska a potom sme už opäť zaúradovali my. V 62. minúte bol pri rýchlej kontre autorom rozhodujúceho súboja aj centra Herc, ktorý vysunul Trusu. Náš útočník loptu šikovne zasunul pomedzi brankárove nohy – 1:5. Gólovo sme sa rozbehli, a preto sme v 71. minúte po rohu Sniny založili rýchlu kontru, pri ktorej dlhý pas vystrúhal Pinto a Barišić akciu výborne zakončil strelou k žrdi – 1:6. Zaujímavý moment nastal aj v 82. minúte. Piliarov priamy kop zahraný po zemi Popović vyrazil len nad seba a po súboji sme si opečiatkovali brvno! Udrieť sme zase do súperovej bránky mohli v závere. Niarchos vysunul do tutoviek Romera a neskôr Barišića, ale obaja boli vychytaní.

Povinný postup je definitívne spečatený. Najbližšie sa tak so spokojnejšou dušičkou prelaďujeme na Niké ligu, kde v sobotu 28. októbra o 16:30 privítame Michalovce. Oficiálny termín osemfinále je zase na programe 8. novembra.

Adrian Guľa, DAC: „Povinný postup. Dôležité je aj to, že sme zápas nedoviedli do dramatickosti na rozdiel od úvodu. Vstup však z našej strany bol veľmi slabý a nekoncentrovaný. Ťažko sme sa prispôsobovali náročnému terénu. Gólom sme si situáciu navyše príliš skomplikovali. Na takom teréne je možné dostať gól zo štandardky alebo keď sa pošmyknete, ale nemôžeme ho dostať už v desiatej sekunde. Je to pre nás varovný prst. Potom sme mali aj my dve veľké šance, ktoré sme nevyužili, ale tím nešiel do kŕču, mali sme štandardky, dali sme druhý a tretí gól. Dôležité je, že sme postúpili, dôležité je každé víťazstvo a teraz sa už sústreďujeme opäť na ligu.
René Kočan, Snina: „Úvod sme mali ako z rozprávky, bolo to šialené. Myslím si, že týmto začiatkom sme sa chytili a rovnako sme na našu stranu naklonili aj ľudí na tribúne. Súper však ukázal obrovskú kvalitu a vďaka nej postupne prebral iniciatívu. Museli sme sa však vysporiadať s prílišnou defenzívou. Cez polčas sme si to chceli prestaviť, ale dva rýchle góly nás dostali. Nabádal som však naďalej hráčov, aby hrali až do konca stretnutia a to sa miestami ukázalo. Som rád, že prechod dopredu nebol zlý, ale škoda, že sme nestrelili aspoň dva góly. Ľudia nám navyše fandili a sme nesmierne radi, že prišli v takom počte.

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Snina - DAC kliknite SEM!!!

MFK SNINA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 1:6 (1:2)
Slovnaft Cupu, 4. kolo, 25.10.2023, 14.30 h
Góly: 1. Costa 1:0, 34. Čermák 1:1, 40. Risvanis 1:2, 48. Goure 1:3, 53. Čermák 1:4, 62. Herc 1:5, 71. Barišić 1:6
Rozhodovali: Dzivjak – Hrmo, Čajka, 1 574 divákov
ŽK: 39. Zapata, 52. Erickson
DAC: Popović – Andzouana (K) (64. Pinto), Risvanis, Brunetti, Mendez – Romero, Dimun, Čermák (64. Vitális) – Trusa (64. Niarchos), Goure (54. Barišić), Herc (80. Redzic)
Snina: Lajtár (58. Lojka) - Kridla, Maťoška, Dický (K), Erickson - Turik, Zapata (58. De Oliveira) - De Oliveira, Kroka (77. Piliar), Costa (68. Švajka) - Košuda (78. Mitro)

Strely: na bránu 4:11, mimo 2:5