1:2
(1:2)
Atromitos
DAC 1904 - Atromitos
Európska liga UEFA 2019/20, 2.predkolo - 1. zápa • št 25.7.2019, 20:30 • MOL Aréna
Góly: 20. Umbides (C) 0:1 , 35. Vida 1:1 , 43. Manoussos 1:2
Hlavný rozhodca: Bastian Dankert (GER) • Asistenti rozhodcu: Markus Haecker (GER), Jan Seidel (GER) • Divákov: 9980
90+2
Ani v nadstavenom čase nám to smerom dopredu nejde lepšie. Vidno už značnú únavu na našich kopačkách.
90
Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte päť minút. Päť minút na strelenie gólu! CHLAPCI DO TOHOOOOOO!
89
Po aktuálnej príležitosti Atromitosu môžeme byť naozaj radi, že sme stále v tak veľkej nádeji o postup ďalej. Najprv na úplne voľného Farleya dvakrát vybehol a skočil po ňom Jedlička, ten si ho dvakrát obišiel a pri druhom pokuse nastrelil brvno. Pri odkrytej bráne hrozbe nebolo konca kraja, keď ešte loptu mohol v tisícpercentnej príležitosti dorážať Umbides. NETRAFIL!
86
Farleyovu strelu síce Oravec zblokoval, no hostia si ešte zahrajú roh. K nemu sa pomaličky dostal Umbides, jeho center na vzdialenejšiu žrď sme si našťastie ustrážili.
84
Manoussos síce zakončil po prihrávke z pravého krídla, no gólom sa tento pokus skončiť nemohol.
82
Ťažký center do pokutového územia musel pred Manoussousom hasiť Oravec. Náš novic na ihrisku bol aj úspešný.
80
Centre od nás síce letia z jednej strany na druhú, ale ani jeden nie sme schopný doraziť. Naši výborní fanúšikovia nás však ako o dušu ženú dopredu aj naďalej.
78
Manoussos si najprv chytit po súboji hlavu a potom nohu, našťastie ale prišiel na to, že čo ho bolí.
75
Center od K. Vidu pri rohovom kope sa stal našou ďalšou premárnenou štandardkou.
74
Striedanie v tíme Atromitos Atény: z ihriska odchádza Vellios, prichádza Khila.
73
Mladučký sedemnásťročný Veselovský aj dnes po príchode rozprúdil útok. Stále nám ale chýba finálka.
73
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Davis, prichádza Blackman.
70
Súpera prakticky nepúšťame ani k lopte, no oni nás zase nepúšťajú do gólovej príležitosti aj napriek nekončiacej snahe. Dvadsať minút je však aj v tomto zápase dosť času.
67
Krásny únik predviedol Divković, keď sa dostal cez jedného obrancu, no v ceste mu stála ešte jedna prekážka, cez ktorú neprešiel. Vybojovaný roh sme zakončiť nedokázali.
66
Dnešné stretnutie sleduje 9980 divákov. Ďakujeme!
64
Po prvom rohu Davisa sa dostal na rad roh od K. Vidu, ale ten nabiehajúci Oravec k žrdi nedokázal umiestniť.
62
Naďalej tlačíme do plných, no Atromitos sa srdcervúco bráni so všetkými hráčmi. Poďme chlapci, poďme, máme na to!
61
Striedanie v tíme Atromitos Atény: z ihriska odchádza Nsikulu, prichádza Farley.
60
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Čmelík, prichádza Veselovský.
59
Pustili sme sa do nádejnej kontry, kde K. Vida našiel krásnym pasom Davisa, ale ten o loptu vo veľmi rýchlom slede prišiel.
56
Ďalší roh zahral K. Vida, no ten si vyhliadol Goutas a bolo po akcii.
54
Risvanis je však po dlhšom ošetrení v poriadku.
52
Veľmi nádejný roh. Davisov center doletel Kružliakovi, ktorého pokus z nádejnej pozície zablokovali, kým dorážka mu nevyšla najlepšie, trafil protihráčovi hlavu.
51
Tlačíme do súpera a čo Vám poviem, chceme jednoznačne vyrovnať. Rovnakí názor dávajú na javo aj fanúšikovia.
48
Ďalší roh zase zahral Davis, no úspešní sme neboli ani pri ňom.
47
Hneď v úvode sme si vybojovali rohový kop Ten zahral K. Vida na Kalmára, ktorý však tesne pred jeho doletením po súboji spadol.
46
Úvodný výkop v tomto dejstve sme zaznamenali my.
46
Začal sa druhý polčas.
Úvodné dejstvo je za nami a žiaľ, po jeho odpískaní teda nemáme úsmev na tvári. Prehrávame o gól a zlou štatistikou doma je, že sme inkasovali dvakrát. Úvodná polovica stretnutia nám zatiaľ ukázala vyrovnaný boj, no predsa len efektívnejší boli hostia. Všetko je však naďalej otvorené, čaká nás ešte 135 minút. Všetko je naďalej v našich rukách. Ak máme opäť očakávať tradičný druhý polčas, tak sa ničoho netreba báť. DAC do toho!
45+3
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V prvej nadstavenej minúte sa k priamemu kopu dostal Davis. Lopta neletela zle, no v šestnástke kraľovali hostia.
45
Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte tri minúty.
44
Tak to teda mohlo byť šialené vyrovnanie. Krásny pokus na súperovu bránu poslal Ramirez, lopta nenašťastie skončila tesne vedľa.
43
Tím Atromitos práve strelil gól!

Opäť prehrávame. Po Umbidesovom centri z pravej strany loptu predĺžil Vellios. Pred bránou sa k nej dostal nechránený Vellios a ten príliš razantný na to, aby sme mohli zabrániť gólu.
42
Ten nakoniec zahral Umbides, Koštrna hlavou loptu dostal na druhú stranu ihriska, odkiaľ letel ďalší center. Ten sa dostal ku Velliosovi. Po jeho strele z prvej tuhla krv v žilách, ale našťastie lopta medzi tri žrde nesmerovala.
40
Hostia vybojovali aj nepriamy kop, po ktorom rovno získali rohový, ale po vyrovnávajúcom góle sa s rozohraním neponáhľajú.
39
Striedanie v tíme Atromitos Atény: z ihriska odchádza Kivrakidis, prichádza Natsos.
37
Po góle sme si vybojovali ešte rohový kop. Kalmárov pokus nikto nedokázal usmerniť.
35
Dunajská Streda dala gól!

Gooooooooooooooooooooooooooooooooooool, anoooo, anooo, anooooo, je vyrovnané! Čo toto bolo za majstrovské striedanie? Kalmár poslal z ľavej strany ľahučký center na novica na ihrisku, ten sa krásnym pohybom priblížil k brány a vystrelil prenádherne, nechytateľný pokus skončil pri ľavej žrdi, kde sa Megyeri mohol len prizerať. Je to taaaam.
34
Priamy kop pre DAC. Zahral ho Kalmár, no jeho center do šestnástky adresáta nenašiel.
32
Opäť sa nehrá, teraz po Divkovićovom snažení ošetrujú Kivrakidisa, zrejme aj on bude v poriadku.
30
Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ronan, prichádza K. Vida.
30
Čmelík sa síce snaží, podarilo sa mu za pokutovým územím aj vystreliť, no bol mimoriadne nepresný.
28
Chvílu sa nehralo kvôli ošetrovaniu Koštrnu, vyzerá to tak, že bude v poriadku, kým prekvapivo sa na ihrisko chystá K. Vida.
26
Zaútočil Atromitos, Kivrakidis sa dostal k centru, ktorý skončil na Manoussosovej hlave, ten z náročnej pozície zakončil mimo.
23
Samozrejme po prvom polčase sa snažíme čo najrýchlejšie dostať do pohody. Držíme loptu, ale k brankárovi sa nám nedarí priblížiť.
20

Aj štvrtý raz začíname prvý polčas zle. Pri bránení nám chýbal vysunutý Davis, a tak sa ku strele dostal Umbides, jeho strelu síce najprv Oravec zablokoval, no dorážku nikto nepokryl. Keďže sa hráč s číslom osem trafil naozaj galantne ku žrdi, tak Jedlička nemal nárok.
18
Z neho už ale nezapršalo. Davis zahral krátku loptu Divkovićovi, ktorého center poslali hostia do bezpečia.
17
Horúco ale bolo z následnej akcie, kde sa Kalmár dostal k streleckej príležitosti a nejednalo sa o propagačný pokus. Tvrdú strelu pod brvno Megyeri vyboxoval len na roh.
16
Ronan poslal loptu medzi klbko hráčov oboch celkov, no v pokutovom území kraľoval Risvanis.
15
Hostia sa síce snažili po dlhšom čase pozrieť pozrieť ku Jedličkovi, lenže zastavený boli Manoussosovým ofsajdom. Na náš čaká ďalší roh.
12
Ďalšia nádejná akcia šla cez Ramireza až ku Kalmárovi, ten už cez obranný val neprešiel.
10
Kalmár pri prebíjaní sa do pokutového územia bol faulovaný, následný priamy kop z ostrého uhla zahral Ronan a rovno na bránu, nemal nádej.
9
Davisov nádejný center do pokutového územia spoluhráča nenašiel.
6
M. Vida poslal krásny oblúčik do pokutového územia. Našiel aj Divkovića, no on si s loptou nepočíňal najlepšie v nádejnej príležitosti.
4
Opäť začiname vo famóznej atmosfére a v prvých minútach máme viac z hry my, čo je výborným znamením zatiaľ.
2
Úvodné zostavy:

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Koštrna, Oravec, Kružliak, Davis – Ronan, M. Vida – Čmelík, Kalmár, Divković – Ramirez
Náhradníci: Száraz – Beskorovainyi, K. Vida, Taiwo, Veselovský, Bednár, Blackman

Atromitos Atény: Megyeri – Kivrakidis, Risvanis, Goutas, Katranis – Madson, Charisis – Manoussos, Umbides, Nsikulu – Vellios
Náhradníci: Theodorakis – Khila, Ferley, Kort, Ugrai, Giakoumakis, Natsos

Rozhodca: Bastian Dankert (GER) – Markus Haecker (GER), Jan Seidel (GER).
1
Stretnutie sa práve začalo s úvodným výkopom od hráčom z Grécka.
Príjemný dobrý deň Vám prajem z nádhernej a zaplnenej MOL Arény, kde práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na krásny zelený trávnik.

Naši hráči v tradičnej žlto-modrej kombinácii, kým hostia v modro-bielych dresoch. Tak to je fantázia, dostali sme sa už aj do druhé predkola Európskej ligy, ktoré čoskoro začne.

Čo si treba povedať pred jeho začiatkom? Doposiaľ máme rozprávkový štart ligy, kde sme vyradili Cracoviu a zároveň sme tri body získali v Zlatých Moravciach. Na druhej strane hostia začínajú sezónu práve teraz a uvidíme, či zaváži zabehnutosť v sezóne v našom podaní, respektíve väčšia oddýchnutosť u nášho súpera.

Samozrejme zvedavý sme aj na našu novo zvolenú obranu, no pred našimi najlepšími fanúšikmi by všetko malo ísť ako po masle. Postup musí byť náš! DAC do toho!
Hneď po úvodnom privítaní mi prosím Vás ešte raz dovoľte privítať Vás na absolútne premiérovom onlajn textovom prenose na novej webovej stránke, ktorú si neprajeme pokrstiť nijako inak ako víťazstvom!
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte na úvodnom zápase 2. predkola Európskej ligy! Na programe máme duel FC DAC Dunajská Streda – Atromitos FC a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 25.7.2019 o 20:30 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.