Beszámoló: Trencsén - DAC 2:1 (0:1)

|
Mérkőzés
| szo 10.8.2019, Kiss Balázs

Az utolsó pillanatban kapott góllal vesztettünk pontokat a Trencsénnel szemben. A múlt heti vereség után ismét üres kézzel távozunk vendéglátóinktól, pedig több lehetőségünk is volt a gólszerzésre. A kihagyott tizenegyes is megbosszulta magát, ellenfelünk pedig megszerezte idei első győzelmét.

A Szered elleni megtorpanást kellett feledtetni Zsolnán, ahol a Trencsén albérletben játssza a hazai mérkőzéseit, mivel még mindig nem készültek el a saját stadionjukkal. Az augusztusi kánikulában nagyon kevés hazai drukker talált utat a stadionba, ahol eddig nem látott összeállításban lépett pályára Peter Hyballa legénysége. A múlt heti kezdőhöz képest hiányzott Davis és Kalmár. Utóbbi térdsérülés miatt maradt ki a keretből, a kapitányi karszalagot ezért Koštrna húzta a karjára.

Támadó szellemben kezdődött a mérkőzés, melynek elején egy kontrából azonnal meg is szerezhettük volna a vezetést. A 6. percben Oravec mentett fejjel egy hazai szöglet után, majd pillanatok alatt négy a kettő ellen támadhattuk a trencséni kaput. Az akciót pedig Divković fejezhette volna be lövéssel, de Kleščík utolérte őt az utolsó pillanatban. A fehér mezeseknél mindenekelőtt a szélsők voltak nagyon gyorsak, akik pillanatok alatt ellentámadásba lendültek. A 18. percben Ronan tette Kružliak fejére a labdát szabadrúgásból, de belső védőnk, rosszul célzott. Egy perccel később viszont már ott táncolt a labda Šemrinec hálójában. Blackman csente magát közelebb a kapuhoz, majd megtalálta az őrizetlenül hagyott Vida Kristophert, aki az állva maradt hálóőr mellett a kapuba gurított – 0:1. Ez volt Krisz harmadik gólja a bajnokságban.

Gyors labdajáratással folytatódott a játék, de a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A Trencsénnek az egész félidőben egy lövése volt, míg mi Ramirez révén újabb gólt szerezhettünk volna a 33. percben. Vida Krisz indította a vonal mellett Divkovićot, aki professzori módon tálalta a labdát az érkező csatárunknak, de venezuelai gólfelelősünk centikkel lőtt mellé. Gólt érdemlő támadás volt. Vida ezen kívül Šemrinecet átemelve maga is a hálóba talált, a játékvezető azonban les címén érvénytelenítette a gólt. Utóbb visszanéztük, nem volt les! A hajrában pedig Divković növelhette volna az előnyünket. Egy Jedličkától induló támadás végén lecsúszott a lábáról a labda.

A szünetben Hyballa levette Ramirezt, helyén pedig Čmelíket rendelte csatasorba. A játékrész első kapura lövését Depetristől láthattuk, lapos gurítására azonban leért Jedlička. Az 54. percben viszont már ő is tehetetlen volt. Vida Máté labdavesztése után indult a hazai támadás, melyet Zubairu fejezett be gólt érő lövéssel – 1:1.

Később Vida Krisz válaszolhatott volna, de nyesett labdáját Šemrinec szögletre ütötte. A sarokrúgás után Kružliak bólintásánál is kitett magáért a kapus – ezúttal is góltól mentette meg csapatát. A 63. percben ugyancsak kapitulálhatott volna, de Divković az égbe küldte a ziccert. A Kristophertől kapott labdát oda rúghatta volna, ahová csak akarja, ő mégis a légteret vette célba. Közben enyhe zápor kezdte el hűsíteni a hőséget, amely aztán sűrű esőbe fordult át.

A mérkőzés állása is átfordulhatott volna, mert egy tizenhatosban elkövetett kezezés miatt büntetőt fújt a javunkra Glova. Ronan szabadrúgásába Depetris ért bele a fociban tiltott végtaggal, a bíró pedig habozás nélkül megadta a tizenegyest. Vida Kristopher állt szembe Šemrineccel, de kihagyta! A labda a bal kapufán csattant, az állás pedig nem változott. Valamit muszáj volt elkövetni, hogy a kihagyott büntető ellenére a javunkra fordítsuk a játékot, Hyballa pedig úgy gondolta, hogy ebben a héten érkezett Andrej Fábry lehet segítségünkre, ezért pályára is küldte, és Divkovićot vette le. Egyre gyorsabban peregtek a percek, a gól viszont nem akart érkezni. A 85. minutumban Ronan szabadrúgását Taiwo fejelte fölé a kapu torkából. Kicsivel később pedig Bukari lőtt egy oldalhálót egészen közelről.

A gólszerzésről még akkor sem mondtunk le, mikor a negyedik játékvezető felmutatta a háromperces hosszabbítást jelző táblát. A ráadásban a gólt szerző és tizenegyest rontó Vida Kristopher zárhatta volna le a meccset, de Čmelík legurítása után mellé lőtte a meccslabdát. S ami nem ment be az egyik oldalon, az utat talált a kapuba a másikon: a ráadás utolsó percében a csereként pályára lépő Čataković beállította a 2:1-es végeredményt.

Csillaghullást jósoltak a nyár egyik legmelegebb hétvégéjére, mi pedig abban a reményben utaztunk Zsolnára – vendéglátóink ideiglenes otthonába –, hogy a múlt heti kisiklás után gólzáport is láthatunk. Hát, nem így lett. A játékra ezúttal nem lehetett panasz, a helyzetkihasználásra már annál inkább. A vezetés megszerzése után nem sikerült növelni az előnyünket, még egy tizenegyest is kihagytunk, a végén pedig büntetettek a hazaiak. Hat pontunk van és harmadikok vagyunk a táblázatban. Most újabb kétmeccses hét vár ránk, ugyanis szerdán elkezdjük a hazai kupaküzdelmet a Podkonice ellen idegenben, jövő vasárnap pedig a Nagymihályt fogadjuk a MOL Arénában.

Edzői értékelés:

Peter Hyballa (DAC): „Több gólt kellett volna rúgnunk a három ponthoz. Sokkal jobbak voltunk a Trencsénnél, 5-6 nagy helyzetünk is volt, és a büntető is kimaradt. Ramireznek, Divkovićnak, Vida Kristophernek is megvoltak a ziccerei. Ezúttal sikerült a saját játékunkat játszanunk, mi irányítottunk, csak a végtermék, az újabb gól maradt el. A hazaiak nagyon gyorsak voltak a széleken. Meg akartuk nyerni a meccset. 1:1-nél nagy hibát vétettünk. A tavalyi szezonban mi voltunk azok, akik az utolsó pillanatban szereztük meg a győzelmet, ez most nem jött össze. Természetesen hiányzott Kalmár, de térdsérülése miatt nem volt játékképes. Több orvos is vizsgálja, valószínűleg a jövő héten derül majd ki, hogy milyen súlyos a sérülése. Többet erről ebben a pillanatban nem tudok mondani. Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez. A vereség mindig fájó. Nem az volt az elképzelésünk,hogy négy meccs után hat pontot szerezzünk csupán. Ez nem a legjobb periódus, de továbbra is bízunk a fiúkban, és szerdán már kupát játszunk. 15 éve vagyok edző, a nyomás mindig ott van rajtunk, de krízisről beszélni ebben az esetben túlzás lenne.”

Roman Marčok (Trencsén): „Ebben a csapatban nagyobb potenciál rejtőzik, mint amennyire azt ma meg tudtuk mutatni. Három szóval tudom értékelni a teljesítményünket: nem játszottunk jól. A DAC hatékonyabb volt a mutatott játékot illetően, a győzelem viszont erőt adhat nekünk a folytatásban.“

AS TRENCSÉN - FC DAC 1904 2:1 (0:1)
Fortuna Liga, 4. forduló, Štadion pod Dubňom - Zsolna, 2019.08.10., 19:00