(1:0)
ViOn - DAC 1904
Fortuna Liga 2019/20, 1.forduló • va 21.7.2019, 19:00 • Štadión FC ViOn
Gólok: 21. Duga 1:0 , 69. Kalmár 1:1 , 89. Kalmár 1:2
Játékvezető: Ivan Kružliak • Asszisztensek: Branislav Hancko, Peter Bednár • Néző: 3217
92
A bíró lefújja a meccset! Kiszenvedett győzelem, de megvan a három pont! Kalmár két találatának köszönhetően sikeresen vesszük a bajnoki rajtot. Jövő héten hazai pályán fogadjuk az újonc Pohronie-t, de előtte még jönnek a görögök! Mára Kiss Balázs köszöni a figyelmüket!
90
Kalmár Zsolti a legnagyobb király! – skandálja a sárga-kék tábor, miközben a negyedik játékvezető jelzi, hogy két perc lesz a hosszabbítás.
89
GÓÓÓL! Kalmár kapitány ismét betalál! Nem tudja kivédekezni a végét a ViOn! Kružliak letette lövésre Zsoltnak a labdát, aki a bal alsóba helyezett – 1:2
89
Kalmár Zsolt gólt rúgott.
87
Ez már az idegek játéka, de túlkombináljuk. Teljes erővel védekezik a ViOn!
86
Connor Patrick Ronan szögletet rúgott.
86
Eric Javier Davis Grajales szögletet rúgott.
85
Ott volt a helyzet, de Divković ellenfélbe lövi!
84
Kalmár próbálkozott egy elkeseredett távoli lövéssel, ám ez jócskán elkerülte a kaput. Na, gyerünk, támadjunk tovább!
83
83
Nagyjából tíz percünk van megszerezni a vezetést!
81
Nagyon betömörült a hazai védelem, nem egyszerű áttörni. Két sarokrúgást is elvégezhettünk gyors egymásutánban, de elmaradt a gólhelyzet.
81
79
Martin Kovaž helyett Peter Orávik állt be a játékba.
78
Veszélyes szöglet volt! Ramirez mehetett volna a mennybe, ha a kapu torkából berúgja amit nem rúgott be.
78
77
820-an ebből a DAC-nak szurkolnak a stadionban, miközben azt láthattuk, hogy a frissen pályára érkezett Junior futott lesre.
76
76
3217 a mai nézőszám. Azt mondják a mögöttünk ülő hazaiak, hogy évek óta nem volt ennyi.
73
TomᚠĎubek helyett Sílvio Rodrigues Pereira Júnior állt be a játékba.
72
72
Most nyomunk ezerrel, és ebbe a szurkolóink is besegítenek!
69
GÓÓÓL! Megvan az egyenlítés. A pálya közepén Kalmár sarokkal tette tovább Ronannek, aki oldalt váltva Koštrnát indította. Szélső védőnk második próbálkozásra Kalmár fejére tette a labdát, Duga pedig nem tudta őt feltartóztatni a fejelésben – 1:1
66
25 perc van hátra a meccsből, és még mindig nem rúgtunk gólt!
64
Danylo Beskorovainyi helyett Dominik Veselovský állt be a játékba.
64
Eric Kleybel Ramirez Matheus sárgalapot kapott.
64
Michal Pintér sárgalapot kapott.
62
Kovaž fejeli a kapu torkából Jedličkába a labdát! Kapusunk újabb tiszta helyzetben hárított! Ezek most nem a mi pillanataink...
60
60
Vida Máté elpasszolta magát, Válovčan labdát szerzett, Duga pedig bombázott, de Jedlička leért.
58
Vladimír Tkáč helyett Dávid Richtárech állt be a játékba.
57
Valahogy Asanovićhoz került a labda, egykori játékosunknak pedig össze is jött a lövés, de szerencsénkre pontatlan volt.
57
56
Hazai kontra után hazai szöglet következik.
55
Aktívak a hazaiak, nekünk ennél jobban meg kellene nyugodnunk, hogy átvegyük az irányítást.
53
Ďubek nagyon nagy önbizalommal bír, de hasztalan. A kezdőkörből próbálkozott, ahelyett, hogy vezette volna még a labdát. A megmozdulás felejtős marad.
50
Ezt is pont oda rúgta, ahol nem állt sárga-kék mezes.
50
49
Ronan szöglete nem rejtett sok veszélyt magában.
49
48
Čmelík lövését nyomja ki a kapus sarokra!
48
47
A ViOn pedig egy szép akcióval, melyet Kružliak old meg: szöglet.
46
Vida Kristopher András helyett Marko Divković állt be a játékba.
46
Cesar Blackman Camarena helyett LukᚠČmelík állt be a játékba.
44
Kettővel mehetne a ViOn! Tkáč kapott tanítani való labdát, a belső védőink mélázása után, de csak Jedličkát tette naggyá!
42
40
A mérkőzés során első alkalommal hangzik fel a ViOn-ViOn buzdítás a hazaiak részéről, közben Ronan lövését láthattuk, de az nem találta el a kaput. Még nagyjából öt perc van hátra a szünetig. Mi vagyunk a jobb csapat, de ezt még gólokkal nem tudtuk alátámasztani.
38
Máté újra próbálkozott, de ezúttal jóval pontatlanabb volt.
37
Vida Máté! Telibe találja a vinklit! Hasonló jelenet volt, mint előbb a hazaiak oldalál, de nincs gól! Pedig hatalmas löket volt!
35
Jedlička még beleért Kovaž bombájába, így lett sarokrúgás. Az akció a kapus előrevágott labdájából indult.
35
34
Hatalmas felsőlecet rúg a maróti Kovaž!
33
Nagyobb önbizalomra lenne szükség a tizenhatos környékén, mert addig eljutni nincs gond, de ott mindig rossz megoldást választottunk.
32
Connor Patrick Ronan szabadrúgást lőtt.
31
A két 26-os, Ďubek és Koštrna bajsza ért össze, Kružliaknak kellett rendet tenni a kakaskodók között. Lapra nem volt szükség a békítéshez.
30
Nagyon rosszul helyezkedett a védelmünk! Tkáč tisztán próbálkozhatott. Szerencsénk volt, hogy rosszul célzott.
28
Kalmár bemutatott pár biciklicselet, majd a védőbe rúgta a labdát. Kicsivel később Koštrna ismételte meg ezt a mutatványt a másik oldalról, csak ő nem "biciklizett" előtte.
25
Krakkóban is így kezdődött, mégis mi örültünk a végén. Most is valami hasonlóra számítunk a fiúktól. De jó lenne még ebben a félidőben betalálni. Egy biztos, a lelátói versenyt már most megnyertük! Ismét rengetegen kísérték el a csapatot.
25
Eric Javier Davis Grajales szabadrúgást lőtt.
21
GÓL! A semmiből szerzi meg a vezetést a ViOn! Ďubek felívelt egy szabadrúgást, melyet Asanović csúsztatott tovább Duga fejére, neki pedig már csak be kellett fejeznie az akciót – 1:0
21
Denis Duga gólt rúgott.
20
Gyönyörű akció! A szöglet után Jedlička Vida Mátéhoz passzolt, aki gyorsan továbbadta Kalmárnak, Zsolti pedig egyből kiugratta Kristophert. Csatárunk lapos lövése centikkel suhant el a bal kapufa mellett.
19
18
Szemre tetszetősen játszunk, már csak a hálóba kellene begyötörni a labdát.
17
Szép akció! Vida Krisz ugratta ki a jobb szélen Blackmant, aki középre adott, majd ismét az akciót elindító Vidához került a labda, de sajnos nem tudta kellőképp leszorítani azt a lövés pillanatában.
14
Davis lapos lövése jelentett gólveszélyt a hazai kapura! A labda kicsivel ment csak mellé. Nagyon szép passzolgatás előzte meg a végső lövést.
13
Letámadtuk az ellenfelet, elől Ramirez és Blackman próbálták megoldani a feladatot, végül Pindroché lett labda, pedig ebben a támadásban több volt!
11
Tomche Grozdanovski sárgalapot kapott.
8
Ronan lábáról könnyedén lecsente a labdát Válovčan, így kontrához jutott a ViOn, és lövéssel tudta befejezni az akciót. Ďubek, a hazaiak kapitánya viszont Jedličkát találta el.
6
Cesar Blackman Camarena sárgalapot kapott.
4
LEHETŐSÉG! Ramireztől nem tudta elvenni középen a labdát őrzője, a venezuelai pár lépéssel később szép passzal kínálta meg a kapura törő Vida Kristophert, de egy centivel mégiscsak lemaradt a beadásról. Pedig ez veszélyes volt!
3
Besko és Kružliak most először alkotnak egy párost a védelem tengelyében. Huk és Šatka már Lengyelországban focizik.
2
Blackman beadása/lövése kötött ki a hazai hálóőr, Pindroch kezében.
1
Kružliak játékvezető sípszavára elkezdődött a találkozó, egyben a Fortuna Liga 2019/2020-as szezonja is a csapat számára. Hajrá, DAC!