Kristopher Vida: Víťazstvo 5:1 ako veľká dávka sebadôvery

Rozhovor
| po 29.7.2019, Krisztián Nagy
'
'

Náš najlepší strelec z predchádzajúcej sezóny strelil v ostatných dvoch zápasoch tri góly.

Proti Atromitosu prišiel na trávnik v 30. minúte za Ronana a už o päť minút strelil svoj prvý gól v novej sezóne. Včera proti nováčikovi z Pohronia bol v základnej zostave a skóroval už v 4. minúte. Kristopher Vida, najlepší strelec DAC-u v sezóne 2018/19, sa za posledné štyri dni trikrát zapísal do streleckej listiny. „Som rád, že to takto dopadlo, ale buďme maximalisti - včera som mohol streliť viac gólov. Celkovo sme dosiahli dobrý výsledok. V prvom polčase sme súpera zatlačili, ale aj v druhej časti sme boli dobrí, dominovali sme. Hrali sme trochu otvorenejšie, chceli sme pridať ďalšie góly a možno sme začali druhý polčas ešte ofenzívnejšie. Tým sa nám za chrbtom viackrát otvoril až príliš veľký priestor, kam si hostia mohli nabiehať. Tomu musíme venovať viac pozornosti, proti väčším mužstvám sa nám to môže vypomstiť. V závere sme trochu zvoľnili a hostia sa dostali do niekoľkých príležitostí, ale zápas sme mali pod kontrolou. Boli tam ďalšie šance a mohli by sme vyhrať aj výraznejším rozdielom. Nebuďme nespokojní, veď 5:1 je pekný výsledok.“

Pre náš tím bolo včerajšie stretnutie piate v novej sezóne. Odohrali sme ich počas 18 dní. „Lietajúci cirkus“ ale fičí ďalej, tento týždeň nás čakajú ďalšie dva dôležité súboje. Vo štvrtok odveta EL v Aténach proti Atromitos, v nedeľu ligový zápas v Myjave proti Seredi. „V nohách máme veľa nabehaných kilometrov. Tieto dva dni si musíme poriadne oddýchnuť a v stredu sa potom pripraviť na štvrtkovú odvetu. Včerajší výsledok pôsobí pozitívne na naše sebavedomie, dodáva nám veľkú sebadôveru. Ukázali sme, že dokážeme strieľať góly. Aj vo štvrtok by sme chceli dať 2-3-4 góly, ktoré by nám zabezpečili postup,“ verí maďarský krídelník.