Rozhovor

Andrejs Ciganiks: Každé víťazstvo poteší

Andrejs Ciganiks: Každé víťazstvo poteší

Rozhovor
| št 20.1.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Zápas proti kvalitnému súperovi sme zvládli výborne.“ Lotyšský reprezentant skóroval aj v druhom prípravnom zápase roka, proti Ferencvárosu stanovil na konečných 2:0.

article_bannerarticle_banner

„Bol som prekvapený, keď sme sa dozvedeli, že si zahráme proti Ferencvárosu, keďže to bolo oficiálne oznámené až koncom minulého týždňa. Je to mužstvo, ktoré každý pozná a uvedomovali sme si, že to nie je súper z druhej ligy. Tréner nám pred zápasom povedal, že nám verí a že dokážeme podať dobrý výkon. Na tréningoch videl, že pracujeme dobre, preto nám dôveroval. Myslím si, že zápas proti kvalitnému súperovi, ktorý už o týždeň nastúpi na súťažný duel, sme zvládli výborne. Na rozdiel od nich sme s prípravou začali len pred dvoma týždňami. Každé víťazstvo poteší a túto mentalitu si musíme zachovať. Sme radi za tento úspech,“ zhodnotil včerajšie prípravné stretnutie DAC-Ferencváros (2:0) strelec nášho druhého gólu Andrejs Ciganiks.

Dvadsaťštyriročný lotyšský ľavák sa do streleckej listiny zapísal aj minulú sobotu proti Petržalke. „V oboch tohtoročných zápasoch sa mi podarilo skórovať a ako som povedal v rozhovore v úvode prípravy, na rok 2022 som si stanovil nejaké ciele. Chcem ich dosiahnuť a pomáhať mužstvu tým najlepším spôsobom. Som presvedčený, že v tomto roku môžeme dosiahnuť nejaký výrazný úspech. Môj gól proti Ferencvárosu padol po nacvičenej akcii. Po zisku lopty išla prihrávka smerom na nášho útočníka, Nikola Krstović loptu podržal a ja som si nabehol do prázdneho priestoru. V šestnástke súpera mi vrátil prihrávku a podarilo sa mi spracovať loptu. Videl som, že mám proti sebe dvojicu protihráčov, ale aj tak som chcel útok zakončiť strelou a tá skončila v bránke. Niekedy potrebujete mať aj kúsok šťastia, ale musíte si ho aj zaslúžiť. Verím, že sa mi podarí skórovať aj v súťažných stretnutiach, nielen v prípravných.“