Aktuality

Dániel Veszelinov posilou DAC-u

Dániel Veszelinov posilou DAC-u

Aktuality
| po 17.8.2020, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Devätnásťročný maďarský brankár prichádza z klubu legendárneho Gábora Királya.

article_bannerarticle_banner

Ďalšou posilou nášho klubu v letnom prestupovom období sa stal Dániel Veszelinov, devätnásťročný maďarský brankár. Rodák zo Szegedu (nar. 5.7.2001) dnes v spoločnosti Gábora Királya, 108-násobného maďarského reprezentanta, podpísal dvojročný kontrakt.

„V prvom rade ma veľmi teší, že som tu mohol podpísať svoj prvý profesionálny kontrakt. Podmienky v klube sú na skutočne profesionálnej úrovni, atmosféra v tíme je tiež výborná, takže som veľmi šťastný. Chcem sa čo najviac rozvíjať, poctivo pracovať a byť trpezlivý. Všetko ostatné sa bude odvíja práve od toho,“ povedal mladý gólman.

Dániel vyrastal v Szegede, kde začínal s futbalom. V miestnom klube strávil desať rokov. Odtiaľ chodil do brankárskych kempov v Szombathelyi, kde spoznal Gábora Királya a jeho brankársky štáb. „Po rozhovoroch s ním sa mi v šestnástich rokoch naskytla príležitosť dostať sa do jeho klubu. Presťahoval som sa do Szombathelyu, kde som žil dva a pol roka a tam som aj zmaturoval. Popritom som trénoval a chytal za devätnástku a mužov Király SZE,“ dodal 185 centimetrov vysoký Veszelinov.

„Daniho sme spoznali v našom kempe, kam pravidelne chodil. Vždy bol veľmi poctivý, mal správny prístup a videli sme v ňom potenciál. Navrhli sme mu prestup do nášho klubu a počas dva a pol roka u nás sme sa snažili, aby čo najviac chytal. Preto pôsobil nielen v U19, ale aj medzi dospelými v 4. lige. Keď má niekto podobný prístup, ďalší logický krok pre neho je klub ako DAC,“ prezradil Gábor Király. Rozhovor s brankárskou legendou maďarskej reprezentácie či Herthy BSC prinesieme v najbližších dňoch.

„Na Daniela sme dostali tip. Vedeli sme, že chytal v akadémii Gábora Királya, ktorý ho aj osobne trénoval. Pozvali sme ho na test, počas ktorého sa ukázal v dobrom svetle. Štýlom chytania sa podobá Gáborovi, čiže taká nemecká škola. Je to mladý chalan, ktorý má v sebe potenciál. Veríme, že ho dokážeme rozvinúť tak, aby raz mohol chytať za Dunajskú Stredu,“ povedal o talentovanom mladíkovi Martin Raška, tréner brankárov DAC.