Aktuality

Kalmár najlepší aj podľa denníka Šport!

Kalmár najlepší aj podľa denníka Šport!

Aktuality
| po 7.6.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Kapitán DAC-u triumfoval v známkovaní redaktorov športového denníka, v desiatke najlepších sa umiestnila až pätica našich.

Niet pochýb o tom, že Zsolt Kalmár je najväčšou osobnosťou našej najvyššej súťaže. Kapitán DAC-u v marci získal ocenenie pre najlepšieho hráča Fortuna ligy v rámci ankety Futbalista roka 2020. Počas vyhlásenia oficiálnej Jedenástky sezóny 2020/21 sa stal Hráčom sezóny a najvyššie skončil aj v prestížnom hodnotení redaktorov Športu.

Jediný športový denník na Slovensku druhú sezónu v rade známkoval hráčov po každom prvoligovom zápase podľa výkonu od 1 (najhorší) po 10 (najlepší). Vznikla z toho dlhodobá štatistika a po jej zrátaní sa ukázalo, kto je podľa redaktorov Športu najlepší v našej lige.

Na čele poradia skončil Zsolt Kalmár, na čom nezmenila nič ani skutočnosť, že sa koncom marca zranil a v závere sezóny chýbal. „Dunajskostredský kapitán si držal konštantne vysokú výkonnosť, vďaka ktorej sa udomácnil aj v maďarskej reprezentácii. Dokonca patril k jej lídrom. Keby sa nebol zranil, iste by bol opora našich južných susedov aj na nadchádzajúcich majstrovstvách Európy. Kalmár sa prvýkrát dostal na čelo poradia koncom septembra v 8. kole a odvtedy už nepustil pred seba nikoho iného,“ konštatuje dnešné vydanie denníka Šport.

Do najlepšej desiatky hráčov sa zmestilo až päť futbalistov DAC-u, Slovan má trojnásobné a Žilina dvojnásobné zastúpenie. Iný klub v TOP10 zástupcu nemá. Do úvahy brali v Športe len hráčov, ktorí absolvovali aspoň šestnásť zápasov, čiže polovicu z celkových 32 kôl.

Tešiť nás môže aj skutočnosť, že v desiatke hráčov, ktorí si za celý uplynulý ročník vyslúžilo najvyššiu možnú známku (desiatku) máme štvornásobné zastúpenie: Eric Davis, András Schäfer, Eric Ramirez a Zsolt Kalmár. Okrem nich dosiahli najvyššie známkovanie aj slovanista Ibrahim Rabiu, Žilinčania Jakub Kiwior, Samuel Petráš a Dawid Kurminowski, ružomberský brankár Ivan Krajčírik a kanonier Zlatých Moraviec Filip Balaj.

Najlepší hráči Fortuna ligy podľa hodnotenia denníka Šport - priemerná známka za sezónu 2020/21:

1. Zsolt KALMÁR (DAC) 7,57 (známkovaný v 23 zápasoch)
2. Dominik GREIF (Slovan) 7,31 (26)
3. Samuel PETRÁŠ (Žilina) 7,16 (32)
4. András SCHÄFER (DAC) 7,04 (25)
5. Eric RAMIREZ (DAC) 7,03 (30)
6. Ibrahim RABIU (Slovan) 6,94 (16)
7. Jakub KIWIOR (Žilina) 6,89 (27)
8. Cesar BLACKMAN (DAC) 6,89 (26)
9. Lukáš PAUSCHEK (Slovan) 6,83 (24)
10. Dominik KRUŽLIAK (DAC) 6,8 (30)