Naši reprezentanti v septembri: Skvelý štart Jedličku, prekvapenie v Paname

|
| št 12.9.2019, fotbal.cz (foto), Krisztián Nagy (text)

Pozrite si, ako sa darilo našim reprezentantom v prvom asociačnom termíne sezóny!

Sedem hráčov z kádra trénera Petry Hyballu dostalo reprezentačnú pozvánku na zápasy hrané v úvode septembra. Ich menoslov doplnili dorastenci Bari a Gembický.

Panama vstúpila do novej súťaže Liga národov CONCACAF víťazstvom 4:1 na Bermudách, domácu odvetu však nezvládla a prekvapujúco prehrala 0:2. Eric Davis odohral v oboch zápasoch plný počet minút.

Reprezentačné tímy do 21 rokov vstúpili do kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2021, ktoré sa o dva roky uskutočnia v Maďarsku a Slovinsku. Viac sa v úvodnom kole darilo českému výberu s Martinom Jedličkom v bránke, ktorý odchytal celý víťazný duel proti nepríjemnému súperovi z Litvy.

Naopak, slovenská dvadsaťjednotka nečakane podľahla v Azerbajdžane, kde Matej Oravec aj Martin Bednár nastúpili v základnej zostave. Obaja zasiahli aj do utorňajšieho prípravného zápasu proti DAC-u v MOL Aréne.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v septembrovom asociačnom termíne:

Eric Javier Davis (Panama) - Liga národov
piatok 06.09.2019, 00.00 h (Bermuda): Bermudy-Panama 1:4 (1:2) Davis 90 minút
pondelok 09.09.2019, 02.00 h (Panama City): Panama-Bermudy 0:2 (0:1) Davis 90 minút

Martin Bednár, Matej Oravec (Slovensko U21) - kvalifikácia ME 2021, príprava
piatok 06.09.2019, 18.30 h (Baku): Azerbajdžan-Slovensko 2:1 (1:0) Oravec 90 minút, Bednár 69 minút
utorok 10.09.2019, 17.30 h (Dunajská Streda): DAC-Slovensko 3:3 (2:0) Oravec 90 minút, Bednár 18 minút

Martin Jedlička (Česko U21) - kvalifikácia ME 2021, príprava
piatok 06.09.2019, 18.00 h (České Budějovice): Česko-Litva 2:0 (1:0) Jedlička 90 minút
pondelok 09.09.2019, 21.00 h (Troyes): Francúzsko-Česko 3:1 (1:1) Jedlička náhradník

Matúš Malý, Dominik Veselovský, Ladislav Nagy, Kristián Bari, Sebastian Gembický (Slovensko U19) - príprava
piatok 06.09.2019, 16.30 h (Sauvo): Fínsko-Slovensko 0:1 (0:0) Malý 90 minút, Bari 86 minút, Gembický 4 minúty, Nagy a Veselovský náhradníci
pondelok 09.09.2019, 17.00 h (Kauniainen): Fínsko-Slovensko 2:1 (1:0) Veselovský 84 minút, Nagy 59 minút, Gembický 59 minút, Malý a Bari náhradníci