Preview

Pred zápasom DAC 1904 - Víkingur: Návrat Kalmára

Pred zápasom DAC 1904 - Víkingur: Návrat Kalmára

A-TÍM
|
Preview
| st 27.7.2022, Krisztián Nagy

Po dvojgólovom víťazstve v prvom zápase 2. predkola EKL na Faerských ostrovoch bude cieľom žlto-modrých zvládnuť víťazne aj odvetu. Stretnutie DAC-Víkingur začína vo štvrtok o 21.00 h.

Do odvety s bronzovým tímom minulej sezóny faerskej Premier League pôjde DAC vo výbornej pozícii. Pred týždňom v stredu totiž žlto-modrí vyhrali úvodný zápase na pôde súpera krásnymi gólmi Krstovića a Ciganiksa 2:0.

Po návrate zo severu Európy nás v nedeľu čakal ligový duel v Žiline, piaty súťažný v sezóne a po štyroch víťazstvách sme tentoraz remizovali. Nikola Krstović strelil svoj druhý gól nožničkami v priebehu piatich dní. „Človek si povie, že po tom, čo strelí takýto gól na Faerských ostrovoch, dlho sa podobne nepresadí. No prejde pár dní a buchne to znova,“ okomentoval dvojitý majstrovský kúsok čiernohorského strelca tréner Adrian Guľa.

Ten dnes viedol oficiálny predzápasový tréning mužstva priamo v MOL Aréne, kde sa následne konala aj tradičná tlačová konferencia. „Naša mentalita je hrať zakaždým na víťazstvo, chceme sa presadiť vlastným štýlom. Stále sme v nejakom procese a pre nás je podstatné, aby fanúšikovia cítili, že ideme tým smerom. Nejdeme kalkulovať, ideme hrať na víťazstvo. Výsledok 2:0 je dobrý do odvety, ale musíme byť maximálne ostražití, dostatočne sebavedomí a zároveň pokorní a pracovití. O tieto atribúty sa budeme chcieť opierať. Zacítili sme na vlastnej koži spôsob hry súpera, tak verím, že budeme na nich pripravenejší v ofenzívnej časti a zastavíme ich silné zbrane, čo sú štandardné situácie a rýchle protiútoky. Zároveň musíme byť produktívni v útoku. Verím, že sme dobre nachystaní a potvrdíme to aj na ihrisku. Budeme hrať na víťazstvo,“ zdupľoval 47-ročný kouč DAC-u.

Po zápase v Žiline pribudol na zoznam maródov Ciganiks. „Mal trošku problémy, uvidíme zajtra v priebehu dňa, či môže nastúpiť.“ Naopak, výborná správa sa týka Zsolta Kalmára, ktorý sa po vyše 16 mesiacoch opäť objaví na zápasovej súpiske DAC-u. „Je pripravený, trénoval naplno s mužstvom. Verím, že aj to je lákadlo nielen pre nás, ale aj pre fanúšikov a bude priestor na to, aby po dlhej pauze postupne dostával možnosť ukázať svoje kvality na ihrisku ako správny líder,“ prezradil Adrian Guľa.

Doterajšia bilancia v európskych súťažiach (Liga majstrov, EKL, Európska liga, resp. jej predchodcovia - PVP/Pohár UEFA):
DAC: 26 10-3-13, skóre 41:47
Víkingur Gøta: 29 7-5-17, skóre 20:63

Rozhodcovia z Albánska

Stretnutie DAC-Víkingur bude mať pod palcom rozhodcovská štvorica z Albánska. Hlavným je 32-ročný Juxhin Xhaja, ktorý pôsobí na medzinárodnej scéne od roku 2018. Na čiarach mu budú pomáhať krajania Ridiger Çokaj a Mario Shazivari, štvrtým rozhodcom je Erjon Bastari. Delegátom UEFA je Poliak Łukasz Wachowski a pozorovateľom rozhodcov Jan Willem Wegereef z Holandska.

Odvetné stretnutie 2. predkola Európskej konferenčnej ligy DAC 1904 - Víkingur Gøtazačína vo štvrtok o 21.00 h.

Lepší z našej dvojice narazí v 3. predkole na postupujúceho z gruzínsko-rumunského súboja Saburtalo Tbilisi-FCSB. V prvom zápase v Gruzínsku vyhrali domáci 1:0, odveta sa hrá zajtra o 19.30 h. Už teraz vieme, že pokiaľ do 3. predkola postúpi DAC aj Trnava, úvodný zápas odohráme budúci týždeň už v stredu, a to na našom štadióne.