Prípravné stretnutie: FC Rohožník - DAC 1904 2:3 (0:2)

|
| so 4.9.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

V prípravnom stretnutí na trávniku druholigového nováčika vyhral dnes DAC gólmi Fábryho (2) a Andzounu 3:2.

Septembrovú reprezentačnú prestávku nám vyplnilo prípravné stretnutie na pôde druholigového nováčika v Rohožníku. Martin Jedlička dostal na dnes voľno, pre zranenie chýbali Dominik Kružliak, Andrija Balić, Zsolt Kalmár a Brahim Moumou, kým reprezentačné povinnosti si plnia Cesar Blackman, Eric Davis, Andrejs Ciganiks, András Schäfer, Ion Nicolaescu a nováčik v našom kádri János Hahn. Trojica Martin Vantruba, Luciano Vera, Malý Matúš nastúpila včera v drese Šamorína na ligový duel v Podbrezovej a Martin Rymarenko odišiel na hosťovanie do Ružomberka.

Naopak, premiéru v našom tíme si odkrútil Belgičan Thibaud Verlinden, ktorý len včera podpísal zmluvu a tiež 18-ročný odchovanec Bálint Csóka.

Našu úvodnú aktivitu mohli gólovo vyjadriť Sharani a Csóka, ale z dobrej pozície netrafili. V 11. minúte však po Andzouanovej prihrávke otvoril skóre Fábry - 0:1. V 34. minúte si úlohy vymenili a Andzouana povedľa brankára zvýšil - 0:2.

Druhý polčas začali lepšie domáci a odmenou im bol Beköv gól z jedenástky. Odpoveďou naň bola Fábryho strela pod brvno po Veselovského centri - 1:3. Konečný výsledok stanovil z dorážky Brkovic, keďže Sharani ani Verlinden svoje početné príležitosti nepremenili.

FC Rohožník - DAC 1904 2:3 (0:2)