Rozhovor

Regő Szánthó: Veľmi som sa tešil na debut

Regő Szánthó: Veľmi som sa tešil na debut

Rozhovor
| po 21.3.2022, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Som rád, že sme v samom závere dokázali vyrovnať, no nemôžeme byť spokojní, pretože sme mali množstvo šancí a mali sme vyhrať.“ Regő Szánthó je 399. hráčom, ktorý si zahral najvyššiu súťaž v našich farbách.

article_bannerarticle_banner

V priebehu jedného týždňa si premiéru v najvyššej súťaži odkrútili dvaja naši mladí futbalisti. Pred týždňom v nedeľu proti Trnave si prvýkrát vo Fortuna lige zahral Ferenc Bögi a v sobotu na žilinskej umelke absolvoval debut 21-ročný stredopoliar Szánthó Regő. Rodák z Győru, ktorý k nám prišiel vo februári na hosťovanie z Ferencvárosu, sa ocitol rovno v základnej zostave. „Veľmi som sa tešil na debut. Tak to malo byť, tréner správne usúdil, že som v predošlých týždňoch ešte nebol dostatočne fyzicky pripravený. Tvrdo som pracoval a čakal na príležitosť. Našťastie, hneď som sa dostal do základnej zostavy. Na ihrisku som sa cítil dobre, mal som dobré momenty, no potrebujem ukázať ešte viac. Verím, že v ďalších zápasoch budeme vyhrávať a ja budem pokračovať z zbieraní ligových štartov,“ povedal Regő, ktorý sa stal 399. hráčom DAC-u v prvoligovej histórii klubu.

„Bol to veľmi náročný zápas, súper často útočil a nútil nás brániť. Napriek tomu sme mali viacero gólových príležitostí, ktoré sme nepremenili a myslím si, že sme mali kopať aj jedenástku. Bol to zápas, v ktorom sme mali vyhrať. Celý týždeň sme trénovali na umelej tráve, za taký krátky čas sa však len veľmi ťažko dá privyknúť k tomuto povrchu, navyše ja som na ňom nehral už poriadne dávno. Trávnik však nemôže za stratu bodov, hoci tam bola jedna situácia, keď sa mi lopta zasekla pod nohou. Myslím si, že na prírodnej tráve by som išiel sám na bránku,“ vrátil sa k 15. minúte, v ktorej ho výborne vysunul Andrezinho, no namiesto úniku sa ocitol na zemi. Aj preto napokon zo Žiliny odchádzal s miernou trpkosťou. „Som rád, že sme v samom závere dokázali vyrovnať, no nemôžeme byť spokojní, pretože sme mali množstvo šancí a mali sme vyhrať,“ dodal odchovanec ETO FC Győr, ktorý hral v sobotu do 61. minúty.