Reportáž: DAC 1904 - Žilina 1:1 (0:1)

|
| so 2.3.2024, Milan Vrábeľ

Sme v skupine o titul. To je najdôležitejšie konštatovanie po stretnutí so Žilinou, v ktorom sa body delili. Vážnosť zápasu nám najmä v prvom polčase zväzovala nohy. Po striedaniach sme sa však v druhom polčase dostali z herného kŕču a vďaka tomu si pripisujeme remízu. Ďakujeme fanúšikom, že ste aj v náročných momentoch stáli pri nás. Aj vďaka vám sme splnili cieľ.

Po nešťastnom vypadnutí z pohára spravil náš tréner tri zmeny v základnej jedenástke. Mimo nej sa ocitli Kaša, Vitális aj Jürgens a namiesto nich nastúpili Gavrić, uzdravený Csinger a prvýkrát sa v žlto-modrých farbách predstavil Kharatin. Vo veľmi dôležitom stretnutí sme zaznamenali úvod ako zo zlého sna. V šiestej minúte Ďatko s loptou v šestnástke našiel výborne postaveného Sauera, ktorý v rozhodujúcej chvíli nespanikáril a naopak nedal najmenšiu šancu na zákrok nášmu gólmanovi – 0:1. O tri minúty sme mohli odpovedať z priameho kopu, ktorý sme mali z veľmi dobrej vzdialenosti. Ramadan však priestor troch žrdí minul. V 15. minúte zostal po centri z ľavého krídla nepokrytý Bile tesne pred našou bránkou. Našťastie však loptu hlavou nezvládol skrotiť. Po inkasovanom góle sme dlhšie hľadali istotu, prakticky celý polčas sme hrali v kŕči. Hostia výrazne dominovali na lopte, no zároveň sa pri vedení prehnane netlačili dopredu. V 34. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Gidi, ale v poslednej chvíli sme ho predsa len zvládli dostúpiť. Až v 40. minúte sme si vytvorili nebezpečnú príležitosť. Yapi ušiel po pravom krídle, po jeho centri pálil Ramadan a pri dorážke sa v tutovke ocitol Gavrić, no prestrelil. To bolo pre úvodnú polovicu stretnutia všetko. Hostia ju zaslúžene ovládli.

Priebeh stretnutia nám nevyhovoval, a preto sme sa do druhého polčasu pustili s dvomi striedaniami. V šatni zostali Gavrić s Kharatinom a namiesto nich nastúpili Jürgens s Vitálisom. Pocity z druhého dejstva boli od úvodu podstatne lepšie. Vedeli sme však, že nestačí len zlepšiť hru, ale potrebujeme streliť aj góly. Prví napriek všetkému pohrozili hostia a konkrétne v 52. minúte Jambor, ktorý tesne minul našu bránku. Zlepšená hra priniesla ovocie v 56. minúte, kedy Jürgens pred šestnástkou posunul loptu Ramadanovi, ten si našiel streleckú pozíciu, z ktorej aj s dávkou šťastia v podobe odrazu poslal loptu za Belaníkov chrbát – 1:1. Aj po góle sme zostali aktívni a v 66. minúte sme mohli pridať ďalší. Ramadan sa však v šestnástke miesto strely mal rozhodnúť nahrať lepšie postaveným Jürgensovi či Dimunovi. V 72. minúte zahral Javorček priamy kop z výbornej pozície. Tvrdý pokus umiestnil k pravej žrdi, kde Popović predviedol zákrok z dielne zázračných. O päť minút sme už zase hrozili my. Po Vitálisovom centri z rohu sa lopta dostala von z pokutového územia presne na Gruszkowského a jeho tvrdý pokus skončil len kúsok nad. Hostia neboli ďaleko od vedúceho gólu v 87. minúte, kedy po Javorčekovej prudkej prihrávke chýbal Sauerovi k dorážke azda polkrok. O dve minúty ešte Vitális našiel z priameho kopu Goureho hlavu, ale keďže nedokázal skrotiť loptu, tak to bolo pre posledný zápas v základnej skupine všetko.

Po siedmej remíze v ročníku zostávame na 4. mieste, ale v prvom rade v hornej polovici tabuľky. Základná časť sezóny 2023/24 sa pre nás definitívne skončila. Niké liga však pokračuje nadstavbovou časťou už o týždeň, kedy sa stretneme s Trnavou na jej ihrisku v nedeľu 10. marca o 17:30.

Xisco Muñoz, DAC: „Po dnešnom dni som veľmi šťastný a spokojný. Keď som sem prišiel, tak pred nadstavbou sme mali 8 zápasov a z nich 6 proti tímom z prvej šestky. Možnosť spraviť chybu bola minimálna. Vieme, že veľa vecí potrebujeme zlepšiť, čo potvrdil aj tento ťažký týždeň. Boli sme pod obrovským tlakom, no snažili sme sa s mužstvom pracovať, snažili sme sa pomôcť hráčom vysporiadať sa s tým. Nie je jednoduché takto hrať. Som však spokojný ako dopadol boj o TOP6. Prvý polčas, ktorý sme odohrali, bol jeden z našich najhorších v ligovej súťaži. V druhom však mužstvo našlo silu, aby to zmenilo. Vytvorili sme si nejaké šance a hrali sme to, čo sme natrénovali. Máme za sebou ťažký týždeň, v ktorom sme nešťastne vypadli z pohára. Ďakujem však hráčom, pretože ustáli tlak, za šesť dní sme museli odohrať tri dôležité zápasy. V stredu sme podali výborný výkon, no doplatili sme na nepremieňanie šancí. Nevyzeralo to jednoducho, ale nakoniec sme skončili na 4. mieste. Z ôsmich spomínaných zápasov sme prehrali len na Slovane, kde sa ťažko vyhráva. Aktuálny stav, postup do TOP6, je výsledkom výbornej denno-dennej práce hráčov a celého štábu.“
Jaroslav Hynek, Žilina: „Myslím si, že dnes sme na skvelom ihrisku podali výborný výkon. Odohrali sme asi najlepší zápas po obmene a omladení kádra. Hráčov musím pochváliť za výkon. Čo sme chceli vidieť, to sme aj dosiahli. V prvom polčase sme zápas mohli rozhodnúť, ale to sa nestalo. Aj po vyrovnaní súpera sme mali šancu zvíťaziť, ale neboli sme dostatočne efektívni. S výkonom na ihrisku som však spokojný

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DAC - Žilina kliknite SEM!!!

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MŠK ŽILINA 1:1 (0:1)