Reportáž: Podbrezová - DAC 1904 0:3 (0:0)

|
| ne 5.5.2024, Milan Vrábeľ

Trojbodový zápis po trojgólovom druhom polčase. Hráčov Podbrezovej sme po vyrovnanej prvej polovici stretnutia hneď trikrát nachytali na hruškách, keď sa presadili rovnakí hráči ako pred týždňom proti Slovanu. Žilina ani Trnava nám vďaka tomu neušli, naďalej na nich strácame dva body a prípadná miestenka do Konferenčnej ligy je naďalej v našich rukách.

Náš tréner Xisco Muñoz, ktorý s nami pred dvoma dňami podpísal novú dvojročnú zmluvu, nasadil aj piatykrát v rade rovnakú zostavu. Hneď v druhej minúte letel nebezpečný center Andzouanu na Trusu a chýbalo skutočne málo, aby loptu hlavičkoval z dobrej pozície. V sedemnástej minúte Vitális nešťastne prišiel o loptu tesne pred našou šestnástkou a výsledkom bolo zakončenie Sanusiho z nebezpečnej pozície do náručia pripraveného Popovića. O tri minúty dostal Koné výbornú loptu do šestnástky od Herca, ale zakončil nepresne. Sanusi bol najnebezpečnejší hráč Podbrezovej. Po pol hodine sa dostal už k piatej strele, ale Popovića nenachytal ani v jednom prípade. V 32. minúte sme skvele zahrali nacvičenú štandardku. K lopte si nabehol Brunetti, ktorý z prvej vysunul Trusu a strela nášho útočníka zapadla len tesne nad. V rovnakej minúte po rýchlej kontre zase Popović predviedol famózny zákrok. Zoči-voči nemu sa ocitol Yirajang, ktorý však nenašiel voľnú štrbinku, aby loptu dostal za chrbát nášho gólmana. V 35. minúte Vitális zahral priamy kop z pozície, z ktorej skóroval proti Slovanu, no tentokrát len nastrelil pred ním stojaci múr. Prvý polčas sa skončil bezgólovou remízou, ktorá bola spravodlivá, keďže nebezpečné šance si vytvorili oba celky.

Remíza nám nevyhovovala, a preto sme sa do druhej polovice stretnutia pustili s dvojnásobným striedaním. V šatni zostal Koné aj Mendez a namiesto nich nastúpili Redzic s Yapim. Novic na ihrisku Redzic takmer hneď v 49. minúte mohol otvoriť skóre stretnutia. Center do šestnástky hlavou sklepol až lopta zapadla tesne vedľa ľavej žrde. V ďalších minútach si postupne vytvorili strelecké pozície Galčík aj Andzouana a podstatne nebezpečnejší bol náš kapitán, ktorého obaľovačka skončila len tesne mimo troch žrdí. V 62. minúte novic na ihrisku Ramadan vďaka pressingu nielen získal loptu, ale zároveň ju skvele nacentroval priamo na Trusu, ktorý ju akrobaticky dorazil do siete – 0:1. O minútu mal Ramadan ešte jednu možnosť na to, aby vysunul Trusu, ale tentokrát bol nepresný. Nesmierne dôležitý zákrok predviedol Popović v 70. minúte. V nej Assinor zvnútra šestnástky prudko a presne vystrelil, no náš gólman ukázal fantastický reflex. Po najdôležitejšom zákroku stretnutia sme udreli my. V 72. minúte sa po centri Andzouanu odrazila lopta na Vitálisa, ktorý v dobrej pozícii vedel, čo s ňou spraviť – 0:2. O dve minúty hrozil Andzouana, ale Danko si tentokrát svoju pozíciu v bránke zastal. V 78. minúte sme definitívne rozhodli o našom víťazstve. Domáci obranca Mrva nechcene vysunul do samostatného nájazdu Redzica a ten sa svojej šance nezľakol, dostal sa cez domáceho brankára a zakončil pomedzi nohy brániaceho hráča – 0:3. O päť minút zahral Galčík štandardku z nebezpečnej pozície a po nej si takmer vsietil vlastný gól Yapi, lopta skončila na žrdi! V závere sa Redzic mohol postarať aj o štvrtý gól, ale zoči-voči gólmanovi tentokrát prestrelil.

Po štrnástom trojbodovom zápise v sezóne sa naďalej držíme dvojice Žilina, Trnava na rozdiel dvoch bodov a hlavne vstupenku do pohárovej Európy máme vo svojich rukách. Po Podbrezovej sa posledný krát v sezóne predstavíme v domácej MOL Aréne, kde v rámci krajského derby privítame v nedeľu 12. mája o 17:30 Trnavu.

Xisco Muñoz, DAC: „Videli sme zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme nehrali najlepšie, až v druhom sme dokázali nadviazať na výkon z predošlého zápasu. Takto sa chceme prezentovať celých 90 minút. Hráči pracujú denne na dosiahnutie našich cieľov a som na nich hrdý. Máme na to, aby sme sa prebojovali do Európy. Ja však už mám v mysli ďalší domáci zápas, na ktorý sa chceme stopercentne pripraviť aj s fanúšikmi, aby sme podali maximálny výkon. Bude to ďalšie finále.“
Roman Skuhravý, Podbrezová: „Emócie, ktoré sú vo mne dlho, tak sa s nimi snažím pracovať. Snažím sa pracovať aj s chlapcami, pre ktorých je aktuálna situácia ešte ťažšia. Zápasy sa podobajú ako vajce vajcu. Stali sme sa odborníkmi na dehonestáciu vlastných výkonov. Preto prehrávame, lebo nemáme jednu podstatnú vec, a to zodpovednosť. Naše príležitosti nie sme schopní využiť a zároveň ich ponúkame súperovi, ktorý nás trestá. Dnes sme zaslúžene prehrali. Budeme sa teraz pripravovať na ďalšie zápasy a zároveň zisťovať, s kým áno a s kým nebudeme počítať do ďalšej sezóny.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Podbrezová - DAC kliknite SEM!!!

FK ŽELEZIARNE PODBREZOVÁ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:3 (0:0)