Reportáž: Slovan - DAC 0:0

|
Zápas
| ne 12.12.2021, Milan Vrábeľ

Víťazné série na oboch stranách skončili po bezgólovej remíze. V našom najväčšom derby na lopte dominoval Slovan, kým my sme boli nebezpečnejší. Nervózny zápas plný nečistých zákrokov však prebiehal prevažne medzi šestnástkami, a tak je remízový rezultát spravodlivý. Proti Slovanu sme bodovali vo štvrtom vzájomnom dueli za sebou, čo sme nikdy doteraz nedokázali.

Po poslednej ligovej výhre proti Pohroniu nastali v našej základnej jedenástke tri zmeny. Vypadli z nej Veselovský, Moumou a Andzouana a namiesto nich dnes dostali od trénera dôveru Schäfer, Ciganiks a Sharani. Od úvodných minút mal kontrolu nad loptou Slovan. Naše obranné rady však pracovali dobre, a tak prvá vážnejšia akcia bola naša. V siedmej minúte predviedol svoju šikovnosť Schäfer, ktorý sa prebojoval až do šestnástky. V dobrej pozícii dokonca vystrelil a zároveň dorážal Balić, no so s týmito pokusmi v tutovkách si Chovan poradil. Aj ďalšia zaujímavá akcia bola naša. V 14. minúte sa Sharani vďaka svojej rýchlosti predral do šestnástky, kde však nepresný pas na lepšie postaveného Ciganiksa ukončil naše gólové snaženie. Na Slovan sme vyrukovali s agresívnejším poňatím hry, čo na neho platilo. Nastali vďaka tomu pasáže, v ktorých sa nevedel chytiť. Azda prvá vážnejšia šanca domácich prišla v 32. minúte, kedy Weiss zahral roh na De Marca, ktorého hlavička skončila len tesne vedľa našej bránky. Úvodný polčas priniesol medzišestnástkový futbal s množstvom súbojov, domácou dominanciou na lopte, no s našimi nebezpečnejšími šancami. Bezgólová remíza bola spravodlivá.

Druhá polovica stretnutia začala bez zmien v základných zostavách. Opäť sme odštartovali s našou akciou. V 49. minúte sa Blackman mrštnosťou dostal k strele, no z ostrého uhla do nej dal priveľa sily. Aj v tejto polovici stretnutia sa pokračovalo v tom, v čom sa skončila predošlá a teda s medzišestnástkovým futbalom so súbojmi na hrane. V 60. minúte si Slovan vypracoval najväčšiu šancu zápasu, ale aj tú sme mu v podstate darovali. Kružliak zaluftoval pri centri na Hentyho, a tak sa útočník Slovana dostal do samostatného nájazdu, pri ktorom Jedlička dobre vybehol a dostatočne mu tak zmenšil strelecký uhol. V 68. minúte dal Hahn parádnou pätičkou loptu ako na podnose pred šestnástku Balićovi, ktorému však nesadla dobre na kopačky. V týchto pasážach sme videli veľmi nečistý futbal, v ktorom si obe strany neustále brnkali na nervy. O štyri minúty bolo našou škodou, že sa Sharani poriadne neobzrel, našiel by totiž úplne voľného Balića v šestnástke a miesto toho z akcie nič nebolo. V závere stretnutia nášmu súperovi dochádzali sily, a my sme sa tak mohli dostať hneď do niekoľkých nebezpečných šancí. Pre ustráženie bodu sme však radšej boli opatrnejší. V nadstavenom čase sme mohli prísť o všetky body. Novic na ihrisku Adler totiž z vyše dvadsiatich metrov tvrdo vypálil a brankár Jedlička loptu ťahal až zo šibenice. Parádny zákrok rozhodol, že sme si domov zobrali bod. Remíza bola spravodlivým výsledkom.

Po štvrtej remíze v ročníku zostávame naďalej štvrtí. Zároveň platí, že v štvrtom zápase za sebou sme neinkasovali. Derby so Slovanom bol náš posledný zápas na ihrisku súpera v roku 2021. Teraz nás čaká celkovo posledné stretnutie v aktuálnom kalendárnom roku. Jesennú časť sezóny 2021/22 ukončíme na domácom ihrisku, kde sa 17. decembra o 17:00 stretneme s Ružomberkom.

Hodnotenie trénerov
Joao Janeiro, DAC: „Bol to ťažký bojovný zápas. Prvý polčas bol vyrovnaný. Slovan viac držal loptu a my sme sa snažili po prestávke zatlačiť viac a odísť z tohto zápasu šťastní. Po mojom príchode k mužstvu sme sa v prvom rade snažili o zlepšenie organizácie hry.“
Vladimír Weiss st., Slovan: „Vedeli sme, že nás čaká súper s dobrou organizáciou hry. Prišiel si po bod a ten aj získal s totálnou defenzívou aj keď mal jednu šancu. Chovan vychytal gól. My sme mali tiež šancu, konkrétne Henty, ktorý ju nevyužil. Našim najväčším nepriateľom je terén. Keď chcete hrať rýchlo a my chceme hrať rýchlo, tak treba mať poriadny trávnik. Ten nás brzdil. Máme najkrajší štadión a najhorší trávnik, ale samozrejme za to nikto nemôže. Niekde sa stala chyba. Bod je spravodlivý, lebo sme sa nepresadili väčšou individuálnou kvalitou.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Slovan - DAC kliknite SEM!!!

ŠK SLOVAN BRATISLAVA - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:0