Reprezentanti v akcii: súhrn novembrových vystúpení našich futbalistov

|
| ut 22.11.2022, nzs.si (foto), Krisztián Nagy (text)

Prehľad všetkých zápasov, ktoré odohrali naši hráči počas novembrového asociačného termínu.

Pozornosť sveta sa v týchto dňoch upriamuje do Kataru, kde sa v nedeľu začali MS 2022, no medzištátne prípravné stretnutia odohrali aj krajiny, ktoré sa na šampionát nekvalifikovali. Počas novembrového asociačného termínu zastupovali náš klub v reprezentáciách celkovo štyria hráči z A-mužstva.

Strelecky to bol vydarený zraz, veď do siete trafili hneď traja z nich. Paradoxne, jediný bez gólu sa do klubu vracia najlepší strelec ligy Nikola Krstović, ostatní si však pripísali po jednom presnom zásahu v najcennejšom drese.

Zsolt Kalmár zažil návrat do reprezentácie po vyše 19 mesiacoch, ktoré uplynuli od marca 2021, keď v Andorre utrpel vážne zranenie kolena. V prípravných zápasoch v Luxembursku aj doma proti Grécku nastúpil na záverečné minúty. Zvlášť pamätný zostane domáci súboj proti Grékom, v ktorom prišiel na ihrisko v nadstavenom čase a z prvého dotyku s loptou, prefíkanou strelou z priameho kopu, dosiahol víťazný gól. Kalmár má po nedeli na konte 29 štartov a 3 góly v drese Maďarska.

Nikola Krstović pridal do svojej zbierky 4. a 5. zápas za čiernohorské áčko. Doma proti Slovensku opustil ihrisko v nadstavenom čase, v Slovinsku odohral celé stretnutie.

Lotyšsko absolvovalo na svojej pôde dve stretnutia tradičného Baltic Cupu, konajúceho sa každý druhý rok. V semifinále proti obhajcovi trofeje z Estónska odohral Andrejs Ciganiks 62 minút, jeho spoluhráči lepšie zvládli jedenástkový rozstrel. Aj finále s Islandom skončilo remízou 1:1, ktorá niesla Ciganiksov gólový podpis. Hráč DAC-u vyrovnával v 67. minúte a premenil aj svoj pokus v rozstrele. Stalo sa tak v 7. sérii, hneď v ďalšej však jeho spoluhráč netrafil a víťazom turnaja sa stal Island.

Gól zaznamenal aj talentovaný obranca DAC-u Damián Kachút, ktorý bol členom slovenskej dvadsiatky, pripravujúcej sa na budúcoročné majstrovstvá sveta tejto vekovej kategórie v Indonézii. Zverenci trénera Alberta Rusnáka odohrali tri prípravné zápasy v Španielsku. Kachút zasiahol do druhého z nich, v ktorom proti rovesníkom z Indonézie odohral plných 90 minút a dosiahol víťazný gól na 2:1.

Výsledky reprezentačných stretnutí hráčov A tímu DAC v novembri 2022:

Zsolt Kalmár (Maďarsko) - príprava
štvrtok 17.11.2022, 20.00 h, Luxembourg: Luxembursko-Maďarsko 2:2 (1:1) Kalmár 4 minúty
nedeľa 20.11.2022, 20.15 h, Budapešť: Maďarsko-Grécko 2:1 (1:0) Kalmár 1 minúta, 1 gól

Nikola Krstović (Čierna Hora) - príprava
štvrtok 17.11.2022, 18.00 h, Podgorica: Čierna Hora-Slovensko 2:2 (0:1) Krstović 90 minút
nedeľa 20.11.2022, 15.00 h, Ľubľana: Slovinsko-Čierna Hora 1:0 (1:0) Krstović 90 minút

Andrejs Ciganiks (Lotyšsko) - Baltic Cup
streda 16.11.2022, 18.00 h, Riga: Lotyšsko-Estónsko 1:1 (1:1), 5:3 na penalty, Ciganiks 62 minút
sobota 19.11.2022, 15.00 h: Lotyšsko-Island 1:1 (0:0), 7:8 na penalty, 90 minút, 1 gól

Damián Kachút (Slovensko U20) - príprava
štvrtok 17.11.2022, 15.00 h, San Pedro del Pinatar: Japonsko U20-Slovensko U20 3:2 (1:0) Kachút náhradník
sobota 19.11.2022, 12.00 h, San Pedro del Pinatar: Slovensko U20-Indonézia U20 2:1 (0:1) Kachút 90 minút, 1 gól
pondelok 21.11.2022, 12.00 h, San Pedro del Pinatar: Saudská Arábia U20-Slovensko U20 1:2 (0:2) Kachút náhradník