Aktuality

Tirolský denník 5: rozlúčka s Fügenom

Tirolský denník 5: rozlúčka s Fügenom

Aktuality
| pi 25.6.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Dnešným dňom sa končí týždenné sústredenie mužstva v Rakúsku, po večernom prípravnom stretnutí proti Salzburgu výprava vyrazí domov.

article_bannerarticle_banner

Tak, a sústredenie v Tirolských Alpách sa nám končí. Dnešný deň je posledný, ktorý mužstvo strávi na rakúskej pôde, po večernom prípravnom stretnutí so Salzburgom sa výprava vráti domov do Dunajskej Stredy.

Poďme ale poporiadku. Od nášho posledného záznamu do denníka sa tu toho udialo dosť. V stredu poobede sa mužstvo zúčastnilo teambuildingu, v rámci ktorého lanovkou vyšlo na vrchol Spieljochu, hory týčiacej sa priamo nad Fügenom. Odtiaľ sa hráči a niekoľkí členovia štábu spustili na kolobežkách a trojkolkách, aby po približne polhodinovej horskej túre dorazili na medzistanicu lanovky vo výške 1100 metrov nad morom. Večer potom každý držal palce Andrásovi Schäferovi v zápase ME 2020 v Nemecku.

Včerajší tréning bol predzápasový a zároveň posledný na ihrisku v Stumme, po ňom nasledovalo balenie pomôcok, pretože dnešná rozcvička sa konala už v hotelovej záhrade.

Ešte predtým, dnes ráno, celá výprava absolvovala povinný antigénový test. Každý je negatívny a tým pádom pripravený na večerný duel proti 15-násobnému rakúskemu majstrovi. Na dva a polhodinovú cestu do dejiska zápasu v Seekirchene vyrazí klubový autobus o 14-tej hodine. Stretnutie Salzburg-DAC začína o 18.00 hod a sledovať ho môžete v živom prenose na našom YouTube kanáli aj Facebook profile.

Súboj s účastníkom vlaňajšej skupinovej fázy Ligy majstrov dá bodku za týždenným sústredením, hneď po ňom mužstvo odcestuje domov. Lúčime sa teda s Fügenom a večer aj s Rakúskom.

Keďže práve čítate poslednú časť nášho tirolského denníka, na záver si pripomeňme menoslov hráčov ako aj to, kto s kým zdieľal izbu počas uplynulých dní:

Martin Jedlička - Dominik Kružliak
Danylo Beskorovainyi - Ion Nicolaescu
Matúš Malý - Andrej Fábry
Yhoan Andzouana - Brahim Moumou
Sebastian Nebyla - Martin Rymarenko
Luciano Vera - Mateus Brunetti
Abdulrahman Taiwo - Sainey Njie
Attila Horváth - Dániel Veszelinov
Marko Divković - Andrija Balić
Zuberu Sharani - Dominik Veselovský
Creighton Braun - Márk Bencze