Video

Tlačová konferencia po zápase Žilina-DAC (0:2)

Tlačová konferencia po zápase Žilina-DAC (0:2)

Video
| ne 17.10.2021, Iván Péter, Nagy Krisztián

„V Žiline sa nevyhráva ľahko, ale naše víťazstvo je zaslúžené a to nás veľmi teší.“ Včerajšie ligové stretnutie Žilina-DAC (0:2) hodnotia tréneri Antal Németh a Peter Černák.

article_bannerarticle_banner

Antal Németh, DAC: „Sme veľmi šťastní, že sme vyhrali v Žiline, no nebola to ľahká úloha. Dobre sme vstúpili do zápasu. Prvý gól sme totiž strelili hneď v prvej minúte. Na výborný vstup sme potom nadviazali. Dali sme aj druhý gól, ale ten rozhodca neuznal. Myslím si, že Žilina nás trochu držala pod tlakom, ale boli sme dobrí v obrane, boli sme kompaktní. Mali sme pár šancí na druhý a tretí gól z protiútoku. Myslím si, že dnes sme vyhrali zaslúžene a sme z toho veľmi šťastní.”

Peter Černák, Žilina: „Do zápasu sme vstúpili hororovo. Hneď po prvom nákope súpera sme totiž inkasovali. S chalanmi rýchly gól aj zamával. V nasledujúcich minútach sme na našej strane badali nervozitu, ale nakoniec sme mali príležitosti na skórovanie. Vždy nám však chýbal kumšt, či kúsok šťastia. Cez polčas sme chlapcov upokojili a druhá polovica stretnutia už aj bola dobrá z našej strany. Mali sme veľkú územnú prevahu proti tímu ako je DAC, no opäť sa potýkame s tým, že nám ušla koncova. Musíme popracovať na tom, aby sme boli gólovejší. Na našej strane aj po druhom góle zo štandardky bolo vidieť chcenie niečo spraviť s výsledkom, ale nestretlo sa s úspechom.”