Rozhovor

Zsolt Kalmár: Zápas sme mali celých 90 minút pod kontrolou

Zsolt Kalmár: Zápas sme mali celých 90 minút pod kontrolou

A-TÍM
|
Rozhovor
| ne 19.2.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Je fantastické, že aj mnoho kilometrov od Dunajskej Stredy máme toľko fanúšikov, pre ktorých je DAC veľmi dôležitý. Som šťastný, že sme ich potešili víťazstvom.“ Zsolt Kalmár strelil svoj 42. gól v našej najvyššej súťaži.

„V prvom rade by som sa chcel poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí za nami cestovali až do Michaloviec. Opäť vytvorili výbornú atmosféru a tým prispeli k nášmu víťazstvu. Myslím si, že sme celých 90 minút mali zápas pod kontrolou a dosiahli sme veľmi dôležitý úspech. V prvom polčase sme si mohli vytvoriť aj dvoj- či trojgólový náskok a aj po prestávke tam bolo dosť príležitostí na to, aby sme uzavreli zápas. Záver bol napínavý, no druhým gólom sme, našťastie, napokon definitívne rozhodli o osude troch bodov. Som spokojný, mužstvo ukázalo obrovskú bojovnosť a vzhľadom na kvalitu ihriska sme hrali dobre. Ideme ďalej, na budúci týždeň chceme získať ďalšie tri body,“ povedal po včerajšom ligovom stretnutí Michalovce-DAC (0:2) kapitán nášho tímu Zsolt Kalmár.

Dvadsaťsedemročný maďarský reprezentačný stredopoliar dosiahol víťazný gól v 31. minúte, keď poslal za Szárazov chrbát center Blackmana. „Už dlho hovorím Blackmanovi, aby po prieniku z krídla vracal loptu hráčom z druhej vlny, kam si nabieham aj ja. Tentoraz dal na moju radu a padol z toho gól. Mohol som ich streliť aj viac, mal som na to príležitosti, ale najdôležitejšie je víťazstvo,“ doplnil Kalmár, ktorý má vo Fortuna lige na konte 109 zápasov a 42 gólov. Druhý najlepší strelec prvoligovej histórie DAC-u urobil včera ďalší krok smerom k lídrovi Pavlovi Diňovi. Náš bývalý kanonier dosiahol v žlto-modrom 49 gólov.

Mužstvo sa v piatok večer cestou do Michaloviec zastavilo na autogramiáde v Kráľovskom Chlmci, kde sa hráči a tréneri stretli s fanúšikmi nášho klubu žijúcich na východe krajiny. Do tamojšej športovej haly zavítalo zhruba tristo ľudí. „Po autogramiáde sme domácim vraveli, že musíme v Michalovciach vyhrať, aby sme sa im odvďačili za pozitívne emócie a prijatie, akého sa nám u nich dostalo. Je fantastické, že aj mnoho kilometrov od Dunajskej Stredy máme toľko fanúšikov, pre ktorých je DAC veľmi dôležitý. Som šťastný, že sme ich potešili víťazstvom. Vieme, že Slovan včera stiahol dvojgólovú stratu a remizoval, ale my sa pozeráme iba na seba a naše výkony. Pred nami je ešte veľa zápasov, musíme sa zamerať na vlastné výsledky. Tabuľku budeme riešiť až niekedy v závere sezóny.“