Program MOL Kukkonia Cup 2021

|
| st 29.9.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Po dvoch rokoch bude MOL Akadémia opäť dejiskom tradičného turnaja tímov do 19 rokov.

Dunajskostredská MOL Akadémia bude v priebehu budúceho týždňa dejiskom VI. ročníka MOL Kukkonia Cup, turnaja pre tímy do 19 rokov.

Tento turnaj patrí medzi najstaršie v regióne strednej Európy, jeho korene siahajú do 80-tych rokov minulého storočia, keď niesol názov Dožinkový pohár. V spolupráci s občianskym združením Kukkonia ho náš klub oživil v roku 2015 s cieľom vytvoriť súťaž, v ktorej si môžu merať sily zástupcovia klubov zo širokého regiónu.

Najúspešnejším účastníkom je zatiaľ DAC, ktorý z prvých piatich ročníkov vyhral tri. Okrem žlto-modrých sa z celkového víťazstva tešili aj Sigma Olomouc a Puskás Akadémia.

Doterajší víťazi:
2015 - DAC
2016 - DAC
2017 - Sigma Olomouc
2018 - Puskás Akadémia
2019 - DAC

Po ročnej prestávke spôsobenej koronavírusom je tu teda šieste pokračovanie tradičného turnaja, ktorého dejiskom budú ihriská MOL Akadémie. Okrem DAC-u sa zúčastní ďalších päť tímov a družstvá budú rozdelené do dvoch skupín: DAC, Puskás Akadémia, NK Osijek (skupina A), FK Bačka Topola, Ferencváros, Spartak Trnava (skupina B).