Aktuality

DAC si uplatnil opciu, Miroslav Káčer pokračuje u nás do leta 2026

DAC si uplatnil opciu, Miroslav Káčer pokračuje u nás do leta 2026

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 31.3.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Vedenie nášho klubu si uplatnilo opciu a vykúpilo Miroslava Káčera spod zmluvy v Plzni. S hráčom následne podpísalo nový kontrakt do júna 2026.

Vedenie nášho klubu v priebehu uplynulých pár hodín dotiahlo po Samuelovi Petrášovi aj zotrvanie Miroslava Káčera v žlto-modrom. DAC si totiž uplatnil opciu na trvalý prestup 27-ročného stredopoliara a vykúpil ho spod zmluvy v Plzni. Dohodu následne spečatil podpis oboch strán pod nový kontrakt platný do 30. júna 2026.

Odchovanec žilinského futbalu sa tak stal kmeňovým hráčom DAC-u. Na Žitný ostrov prišiel vlani v lete z tímu českého majstra na ročné hosťovanie a čoskoro sa stal oporou mužstva. V našich farbách si doteraz pripísal 20 štartov a 1 gól vo Fortuna lige, k čomu pridal aj 6 zápasov v Európskej konferenčnej lige.

„S trénerom aj vedením klubu sme sa na túto tému rozprávali už dlhšiu dobu, v podstate od začiatku zimnej prípravy. Trošku to trvalo, ale finálna verzia dohody sa zrodila za jeden deň. Som rád, že tu môžem pokračovať a napredovať vo svojej kariére. Presvedčili ma podmienky v klube, fanúšikovia a verím, že aj spoločné úspechy. Získavame svoju tvár, ktorou by sme sa chceli prezentovať, čo sa odráža aj na výsledkoch, preto som nemal dôvod rozmýšľať nad inou možnosťou. Tento krok bol z mojej strany jasný,“ povedal po uzatvorení zmluvy Miroslav Káčer.

„Miro sa od prvého dňa po príchode do Dunajskej Stredy stotožnil s našimi klubovými hodnotami. Jeho vášeň a energia sú príkladné a cítiť ich v celom klube. Z tohto pohľadu teda nebolo otázne, že si chceme uplatniť opciu vyjednanú s Viktoriou Plzeň v júni, keď prišiel na hosťovanie. Cítime, že je kľúčovým hráčom pre budúce úspechy klubu,“ skonštatoval Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.