Aktuality

Ákos Szendrei posilnil DAC

Ákos Szendrei posilnil DAC

Aktuality
| ne 5.9.2021, Krisztián Nagy

Reprezentant Maďarska do 19 rokov prichádza z Paksu, podpísal zmluvu na 5 rokov.

article_bannerarticle_banner

Ďalšia posila do našej ofenzívy: DAC a Paksi FC uzavreli dohodu o prestupe maďarského útočníka Ákosa Szendreiho do nášho klubu. Jeden z najtalentovanejších hráčov svojej kategórie podpísal zmluvu na 5 rokov, do konca sezóny 2025/26.

Osemnásťročný Ákos Szendrei (nar. 23.1.2003) je - podobne ako jeho o sedem rokov starší staronový spoluhráč János Hahn - rodákom zo Szekszárdu a odchovancom susedného Paksi FC. Rovnaký je aj post, na ktorom nastupujú a tiež nos na góly. Szendrei si napriek mladému veku pripísal už 15 štartov v drese áčka Paksu, z toho 11 v prvej lige, kde zaznamenal aj 2 góly. Debut v prvom tíme absolvoval ako 16-ročný v pohárovom stretnutí proti Mosonmagyaróváru v decembri 2019. Prvoligový debut si odkrútil o mesiac neskôr, dva dni po sedemnástych narodeninách, na štadióne Ferencvárosu.

„Som veľmi vzrušený a šťastný, že sa vydaril môj prestup do DAC-u. Klub má výborných fanúšikov, na zápasoch panuje výborná atmosféra, podmienky sú takisto na extra úrovni. Veľmi sa teším na stredu, kedy sa po reprezentačnom zraze pripojím k mužstvu. V začiatkoch budem mojím prioritným cieľom zbierať minúty na trávniku, prebojovať sa do zostavy a postupne sa zlepšovať. Chcem pomôcť mužstvu k úspechom a rád by som si v jeho drese zahral v európskych pohároch,“ povedal Ákos Szendrei, čerstvá posila DAC-u.

Nováčik v našom kádri reprezentoval Maďarsko v kategóriách do 18 a 19 rokov. S výberom U19 je aktuálne na turnaji v Srbsku. Pred mesiacom strelil jeden z troch gólov Maďarska v prípravnom stretnutí devätnástok proti Slovensku (3:0).

„Ákos je jeden z najtalentovanejších maďarských futbalistov svojej vekovej kategórie. Debutoval medzi dospelými vo veľmi mladom veku a upútal na seba pozornosť výbornými výkonmi proti Ferencvárosu či Fehérváru. Samozrejme, musíme s ním byť trpezliví, pretože je ešte stále len v prvých fázach profesionálneho rozvoja. Jeho fyzická pripravenosť by mu však mala umožniť začať už čoskoro zbierať minúty v žlto-modrom,“ dodal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.