Aktuality

Andrezinho posilou do ofenzívy

Andrezinho posilou do ofenzívy

Aktuality
| pi 28.1.2022, Krisztián Nagy

Portugalský ofenzívny stredopoliar k nám prestupuje z druholigovej Mafry.

André Miguel Pinto Lopes, futbalovým menom Andrezinho je druhou zimnou posilou nášho mužstva.Dvadsaťpäťročného (nar. 1. decembra 1996) ofenzívneho futbalistu, ktorý najčastejšie nastupoval na pravom krídle, vykúpil DAC spod zmluvy z druholigového portugalského tímu Clube Desportivo Mafra.

Rodák z Carregada neďaleko Lisabonu začínal s futbalom v rodnom meste. Prešiel aj akadémiou Benficy Lisabon. V osemnástich sa stal hráčom FC Alverca, kde sa presadil v prvom tíme hrajúcom tretiu ligu. Nasledovalo dvojročné pôsobenie v druholigovom Casa Pia a v lete 2020 prestúpil do takisto druholigového CD Mafra. Tam za rok a pol nastúpil celkovo v 57 zápasoch a pripísal si 10 gólov a 4 asistencie.

Pravák s vycibrenou technikou sa stal po Alexovi Pintovi druhým portugalským hráčom v našom kádri, podpísal zmluvu do 30. júna 2023. Tá obsahuje aj ďalšiu dvojročnú opciu.

„Som veľmi šťastný, že som sa stal súčasťou DAC-u, klubu s veľmi ambicióznym projektom. Som presvedčený, že je to správne miesto pre moju budúcnosť. Verím, že spoločne zažijeme veľa radosti a osláv a že získame majstrovský titul,“ vyhlásil po podpise zmluvy Andrezinho, ktorý sa medzičasom už stihol pripojiť k mužstvu na sústredení v Beleku.

„Andrezinhove schopnosti, talent a doterajšia kariéra v kvalitnej portugalskej druhej lige nás presvedčili o tom, aby sme ho vykúpili spod zmluvy. V jeho osobe sme získali technického hráča vysokej kvality, disponujúceho už aj dostatočnými skúsenosťami, ktorý môže okamžite pomôcť mužstvu. Prajeme mu veľa úspechov vo farbách DAC-u,“ privítal čerstvú posilu športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.