Bayo: Dvojgólový debut v základe

|
| po 26.8.2019, thescottishsun.co.uk (foto), Krisztián Nagy (text)

Vakoun Issouf Bayo sa v súťažnom duely prvýkrát ocitol v základnej zostave Celticu a hneď strelil dva góly.

Pre Vakouna Issoufa Baya bol včerajší ligový súboj proti Hearts prvým, v ktorom nastúpil za Celtic Glasgow od začiatku. Bývalý útočník DAC-u zažil skvelý debut, v 29. (1:0) a 60. minúte (3:0) sa zapísal do streleckej listiny a vyslúžil si aj ocenenie Man of the Match pre najlepšieho hráča zápasu.

22-ročný reprezentant Pobrežia Slonoviny pôsobil v Dunajskej Strede v roku 2018 a stal sa jedným z najlepších kanonierov klubu. V 32 súťažných stretnutiach skóroval 22-krát, pridal aj 9 asistencií.

Bayo prestúpil do škótskeho veľkoklubu v úvode tohto roka, ale pre zranenia sa dlho nedokázal prebojovať do zostavy. Počas jari zasiahol do jediného ligového zápasu, aj to len na pár minút. Rovnakú porciu dostal aj v novej sezóne, kedy si pripísal po jednom štarte v predkolách Ligy majstrov a Európskej ligy. Vo včerajšom duely Premiership strávil na ihrisku 77 minút.

Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov!

Bayove góly v ligovom stretnutí Celtic-Hearts (3:1):