Aktuality

Brahim Moumou podpísal na dva a pol roka

Brahim Moumou podpísal na dva a pol roka

Aktuality
| st 27.1.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Odchovanec TSV 1860 Mníchov strávil jeseň v Šamoríne.

article_bannerarticle_banner

Devätnásťročný nemecký krídelník s marockými koreňmi (nar. 6. mája 2001) Brahim Moumou, naposledy hráč ŠTK 1914 Šamorín, podpísal s naším klubom zmluvu na dva a pol roka, t.j. do 30. júna 2023.

Pravák, ktorý sa najlepšie cíti na ľavej strany ofenzívy, je odchovancom tradičného mníchovského klubu TSV 1860. Na Žitný ostrov prišiel vlani v lete, keď ho DAC poslal na rozohratie sa do Šamorína. Svojimi výkonmi v jesennej časti sezóny aj počas zimného prípravného obdobia presvedčil trénera Storcka o tom, že si zaslúži miesto v kádri nášho áčka.

„Veľmi sa teším, že mi DAC ponúkol zmluvu. O klube som počul veľa dobrého, tunajšie podmienky sú výborné. Infraštruktúra je fantastická, trénerský štáb pracuje maximálne profesionálne a aj spoluhráči ma prijali veľmi dobre. Som rýchly, útočný typ futbalistu, schopný rozhodovať zápasy. Môj prvoradý cieľ je pomôcť mužstvu k zisku titulu, pravidelne hrávať a v každom zápase podať čo najlepší výkon,“ povedal po podpise zmluvy Moumou.

„Brahim je veľmi zaujímavý hráč, ktorého sme skúšali už v lete. Dostal šancu, aby počas šiestich mesiacov trénoval občas pod mojím vedením a popritom pravidelne hrával v Šamoríne. V zime sme ho presunuli do prvého tímu a ukázal sa ako možná alternatíva pre obe kraje útoku. Je rýchly, má dobrú strelu pravou aj ľavou nohou a na svoj vek je veľmi šikovný. Je to hráč s veľkým potenciálom pre budúcnosť,“ vyhlásil na margo čerstvej posily tréner Bernd Storck.

Brahim Moumou bude v našom klube nastupovať s číslom 21. Nech sa ti u nás darí, Brahim!