Aktuality

Cesar Blackman opúšťa DAC

Cesar Blackman opúšťa DAC

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 6.6.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Spolupráca s panamským futbalistom končí po takmer šiestich rokoch.

Cesar Blackman nebude pokračovať v našich farbách. Panamský reprezentant, ktorý prišiel na Žitný ostrov v septembri 2017, neakceptoval ponuku nášho klubu na predĺženie spolupráce.

Dvadsaťpäťročný rodák z Panama City zaznamenal v drese DAC-u 108 štartov a 3 góly vo Fortuna lige, v európskych pohároch nastúpil na ďalších 13 stretnutí. Jeho kontrakt s naším klubom vyprší posledným júnovým dňom a nakoľko nedošlo k jeho predĺženiu, naše cesty sa po necelých šiestich rokoch rozchádzajú.

„Po dlhých mesiacoch rozhovorov a rokovaní s Cesarom a jeho novým agentom sme sa rozhodli stiahnuť našu ponuku na predĺženia spolupráce. Ponúkli sme mu veľmi korektné, na naše pomery až nadštandardné podmienky. Zo strany hráča však cítime, že DAC sa stal pre neho poslednou voľbou. Vzhľadom na skutočnosť, že s Cesarom sme v klube zaobchádzali ako so synom, jeho správanie počas rokovaní nie je hodné nášho klubu. Preto sme sa rozhodli ukončiť rokovania a stiahnuť našu ponuku. Cesarovi ďakujeme za služby pre náš klub a do ďalšej kariéry mu prajeme veľa úspechov,“ skonštatoval Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC.