Christián Herc: Tanulságos mérkőzés, amely csak segíthet

|
Interjú
| va 10.9.2023, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Az első félidő jól nézett ki részünkről, főleg ebből kell a lehető legtöbb pozitívumot leszűrnünk a Slovan elleni összecsapásra vonatkozóan.” A tegnapi felkészülési találkozó gólszerzők, Christián Herc szemével.

„Úgy gondolom, a végeredmény nem tükrözi a meccsen látottakat. Szép környezetben futballoztunk és az első félidőben nagyon jó teljesítményt nyújtottunk. Betaláltunk és jól védekeztünk. A hazaiak azonban bizonyították a tudásukat, remek játékoskerettel rendelkeznek, így nyilvánvaló volt, hogy ők is dolgoznak majd ki lehetőségeket. A második játékrész elején feleslegesen szabálytalankodtam a tizenhatos közelében, majd az abból fakadó szabadrúgásból kaptuk az egyenlítő gólt. A második és a negyedik szintén rögzített játékhelyzet után született, ami nem jó, ezen azonnal javítanunk kell. Az első félidő jól nézett ki részünkről, főleg ebből kell a lehető legtöbb pozitívumot leszűrnünk a Slovan elleni összecsapásra vonatkozóan. Akkor jól játszottunk, tetszetősen kombináltunk, a nehéz helyzetekben is megtartottuk a labdát. A második negyvenöt percben 1:1-es állásnál volt két-három jó lehetőségünk, de nem használtuk ki azokat. Ezt követően az ellenfél másodszor is betalált egy pontrúgás után, ami valószínűleg a mérkőzés fordulópontját jelentette. Ami a vereséget illeti, nem minősíthetjük sikeresnek ezt a kirándulást, de az emberek nagy számban látogattak ki a stadionba, az ellenfél minőségi volt, a pálya talaja pedig tökéletes. Tanulságos mérkőzés van mögöttünk, amiből csak tanulhatunk. Mindegyik labdarúgó szívesebben játszik meccseket az edzéseknél” – állapította meg a Topolya-DAC (4:1) tegnapi felkészülési találkozót követően Christián Herc. Pont a 24 esztendős középpályás juttatta előnyhöz a csapatunkat immár a 2. percben, a második játékrészben azonban a hazaiak, akik 11 nap múlva az Európa-liga csoportkörének első mérkőzésén a West Ham United otthonában lépnek pályára, négy góllal megfordították az állást.