Prípravné stretnutie: DAC 1904 - Slovensko U21 3:3 (2:0)

|
Zápas
| ut 10.9.2019, TASR, Krisztián Nagy

Remízové ladenie na víkendový ligový zápas. V prípravnom duely proti slovenskej reprezentácii do 21 rokov sme videli šesť gólov a množstvo mladých hráčov.

Tréner Hyballa poslal dnes do hry celkovo 19 hráčov, medzi nimi aj päticu z Akadémie: 15-ročného Mareka Šveca, 16-ročného Dániela Szalmu, 17-ročného Ferenca Bögiho a 18-ročného Šimona Dolinského a Ernesta Boatenga.

Prvú vážnejšiu šancu zápasu mali „sokolíci“ v 5. minúte, keď Strelec dostal výbornú loptu za obranu na pravej strane, jeho strelu z hranice šestnástky však Száraz kryl. Domáci otvorili skóre o päť minút neskôr. Šimčák sa uvoľnil na ľavej strane a po spätnej prihrávke z päťky poslal loptu Ramirez po zemi do siete - 1:0. Hral sa obojstranne aktívny a útočný futbal. V 23. minúte sme zvýšili svoj náskok. Po Fábryho rohovom kope Herc odhlavičkoval loptu, ale Koštrna z prvej spoza šestnástky parádnou strelou namieril pod brvno - 2:0. O minútu neskôr po Čmelíkovom centri Ramirez prestrelil. V 26. minúte bol v šanci opäť Ramirez, Šípoš ho vychytal. O dve minúty neskôr dostal prihrávku za obranu Strelec, no Száraz mu vybehnutím zmaril šancu. Pred prestávkou ešte Ramirez prichystal loptu pre Taiwa, ktorého technickú strelu ľavačkou zlikvidoval Šípoš.

Sokolíci začali druhý polčas výborne a za dve minúty zrovnali skóre. Najprv v 51. minúte po prihrávke Herca z pravej strany znížil zblízka voľný Chobot - 1:2. O chvíľu ten istý hráč nastrelil žrď a na odrazenú loptu najlepšie zareagoval Strelec - 2:2. V 68. minúte išiel DAC opäť do vedenia, keď Sharaniho prihrávku poslal nekompromisne do ľavého horného rohu Taiwo - 3:2. Dvadsaťjednotka vyrovnala v záverečnej desaťminútovke, keď Adamcovu strelu z 22 metrov tečoval Szalma za Szárazov chrbát - 3:3. V závere ešte po Blackmanovej prihrávke zahodil obrovskú príležitosť Boateng, a tak sa zrodil šesťgólový nerozhodný výsledok.

Cez víkend už pôjde opäť do tuhého, po reprezentačnej prestávke pokračuje Fortuna liga stretnutiami 8. kola. DAC sa v sobotu večer o 19.00 h predstaví v Senici na ihrisku aktuálne posledného tímu tabuľky.

DAC 1904 - Slovensko U21 3:3 (2:0)
MOL Aréna, Dunajská Streda, utorok 10.9.2019 o 17.30 hod., polooblačno, +22°C
Góly: 10. Ramirez, 23. Koštrna, 68. Taiwo - 51. Chobot, 52. Strelec, 81. Adamec
Rozhodovali: Smolák - Pozor, Štofik, 1600 divákov
DAC: Száraz - Koštrna (46. Blackman), Kružliak (61. Szalma), Beskorovainyi (73. Dolinský), Šimčák - Čmelík (61. Sharani), M. Vida (61. Bögi), Fábry (76. M. Švec), Divković - Ramirez (53. K. Vida), Taiwo (82. Boateng). Tréner: Peter Hyballa.
Slovensko U21: Šipoš (46. Valach) - Špiriak (65. Tomič), Šulek (73. Bednár), Mesík, Sluka - Herc, Oravec, Adamec - Kovaľ (61. J. Švec), Strelec (65. Almási), Tupta (46. Chobot). Tréner: Adrian Guľa.