Aktuality

DAC odlieta do Turecka

DAC odlieta do Turecka

Aktuality
| ne 23.1.2022, Krisztián Nagy

Mužstvo sa bude do stredy 2. februára pripravovať v Beleku neďaleko Antalye.

Žlto-modrí odštartovali zimnú prípravu vo štvrtok 6. januára a prvých 17 dní strávilo mužstvo v domácich podmienkach. Tu absolvovalo aj dve stretnutia, minulú sobotu v MOL Akadémii porazilo druholigovú Petržalku 5:1 a v stredu si v MOL Aréne poradilo aj s Ferencvárosom Budapešť (2:0).

Zimu na najbližších 11 dní vystrieda príjemnejšie počasie tureckej riviéry, kde v známom prostredí, už siedmy raz, absolvuje mužstvo sústredenie. V Beleku pobudne do stredy 2. februára.

Hráči a štáb mali dnes poriadne skorý budíček, zraz v akadémii bol už o 5.00 h. Krátko po pol šiestej výprava vyrazila na viedenské letisko, odkiaľ poletí priamym spojom do Antalye. Plánovaný odlet je o 9.20 hod, prílet do krajiny polmesiaca sa očakáva o 14.00 hod miestneho času (na Slovensku je o dve hodiny menej, t.j. o 12.00 hod).

Tréner Joao Janeiro zobral so sebou na sústredenie nasledovných 21 hráčov: Horváth, Vantruba, Veszelinov (brankári) - Andzouana, Balić, Brunetti, Ciganiks, Dimun, Hahn, Krstović, Kružliak, Malý, Muhamedbegovic, Nebyla, Njie, Verlinden, Vera, Moumou, Sharani, Bögi, Veselovský (hráči v poli)

Okrem trojice Kalmár, Szendrei (zranenie) a Pinto (choroba) zostáva doma aj Jedlička s Fábrym, ktorých tréner nenominoval, ako aj Beskorovainyi. Ukrajinský stopér dostal povolenie rokovať o odchode na hosťovanie do zahraničia. Blackman a Davis si naďalej plnia reprezentačné povinnosti a k mužstvu sa pripoja až po jeho návrate z Turecka.

V tomto roku bude prechodným domovom DAC-u hotel Papillon Aycha v Beleku, ležiaci priamo na pobreží Stredozemného mora. Neďaleko hotela sa nachádza golfový areál a tiež tréningový komplex s viacerými futbalovými ihriskami, ktoré nášmu mužstvu poslúžia ako miesto prípravy na jarnú časť sezóny. Tu by sa mali odohrať aj všetky tri prípravné duely, v ktorých postupne narazíme na TSC Bačka Topoľa, Kubaň Krasnodar a Čukarički Belehrad.