Aktuality

DAC prvýkrát na Tipsport Malta Cupe

DAC sa počas nadchádzajúcej prípravy zúčastní 23. ročníka Zimnej Tipsport ligy.

Náš tím sa na turnaji predstaví ako pozvaný účastník zo Slovenska, na rovnakom princípe pocestujú z Českej republiky futbalisti FK Mladá Boleslav. Tieto mužstvá doplnia minuloročný šampión FC Zbrojovka Brno a víťaz Zimnej Tipsport Ligy FC Baník Ostrava.

Základná časť Zimnej Tipsport ligy: 8. – 22. január 2020

Program Tipsport Malta Cupu: 25. – 28. január 2020
25. 1. 2020 o 11:00 – FC Zbrojovka vs. FC Baník Ostrava
25. 1. 2020 o 13:30 – FK Mladá Boleslav vs. DAC
27. 1. 2020 o 11:00 – zápas o 3. miesto
27. 1. 2020 o 13:30 – finále

Po skončení turnaja si zahrajú tímy priateľské zápasy proti maltským súperom

Všetky dôležité informácie nájdete na webe www.tipsport-liga.cz

Všetky stretnutia Tipsport Malta Cupu 2020 sa odohrajú na národnom futbalovom štadióne Ta Qali. Na úvod si zmerajú sily FC Zbrojovka Brno a FC Baník Ostrava, následne sa proti sebe postavia futbalisti DAC Dunajská Streda a Mladej Boleslavi. Víťazi si zahrajú finále, porazení zabojujú o tretie miesto. Úspešný finalista si zabezpečí účasť na Tipsport Malta Cupe v roku 2021.

„Sme veľmi radi, že na Maltu opäť prichádzajú kluby, ktoré predstavujú vysokú športovú kvalitu. Dunajská Streda za posledné roky vybudovala výborný káder, vďaka čomu skončila v slovenskej lige druhá a nezaostala ani na poli infraštruktúry. Ich úspechy nás oslovili natoľko, že sme tento klub pozvali na Tipsport Malta Cup 2020,“ opísal PR manažér Tipsportu Filip Timár.

Všetky stretnutia zo záverečného turnaja odvysiela naživo TV Nova Sport, online ich diváci uvidia na TV Tipsport.

Zimná Tipsport liga 2020

Už 23. ročníka Zimnej Tipsport ligy sa zo Slovenska zúčastnia DAC Dunajská Streda, FC Nitra, MFK Skalica a FK Pohronie. Podobne ako minulý rok je 12 tímov z Česka, medzi ktorými nechýba ani slávna AC Sparta Praha. Mužstvá sú rozdelené do štyroch skupín, z toho jedna sa odohrá na pôde Dunajskej Stredy.

„Keď sme videli akadémiu DAC, tak nám doslova spadla sánka. Lepšie podmienky na odohratie skupiny by sme v rámci tohto regiónu asi hľadali márne, preto verím, že vysoký komfort si užijú mužstvá aj diváci,“ vysvetlil Filip Timár.

V každej zo skupín odohrajú tímy medzi sebou jeden zápas (každý s každým). Výsledné poradie určia: počet bodov, gólový rozdiel, strelené góly, vzájomné zápasy (ak sú). V prípade, že nastane zhoda v každom aspekte, nasledovať bude žreb.

Okrem miestenky na Tipsport Malta Cup 2021 budú kluby bojovať aj o rekordne vysoké finančné prémie až do výšky 160 000 českých korún. Dokopy Tipsport rozdelí mužstvám sumu 800-tisíc českých korún.

Súvisiace správy