Aktuality

Dániel Veszelinov prestupuje do Fehérváru

Dániel Veszelinov prestupuje do Fehérváru

A-TÍM
|
Aktuality
| pi 26.1.2024, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

Kluby sa dohodli na prestupe 22-ročného brankára.

Dániel Veszelinov po tri a pol roku opúšťa DAC. Vedenie nášho klubu sa rozhodlo akceptovať ponuku tretieho tímu maďarskej NBI Fehérvár FC na prestup 22-riočného brankára. Ten sa vzápätí pripojil k svojim novým spoluhráčom.

Rodák zo Szegedu a odchovanec akadémie Gábora Királya v Szombathelyi prišiel na Žitný ostrov v auguste 2020. Podpísal vtedy zmluvu na dva roky, ktorú neskôr predĺžil do júna 2024. V našej lige nastúpil 16-krát, 6 štartov pridal v Konferenčnej lige a 3 v Slovnaft Cupe.

„Na tri a pol roka v Dunajskej Strede budem vždy rád spomínať, tunajšie pôsobenie mi dalo veľmi veľa. V prvom rade ďakujem DAC-u za príležitosť, práve tu som sa dostal do profesionálneho futbalu, na čo nikdy nezabudnem. Odnášam si so sebou množstvo spomienok, pozitívnych aj negatívnych, na zápasy, mužstvá, spoluhráčov, trénerov či fanúšikov. Za ten čas sa toho udialo veľa, mohlo aj viac, ale taký je futbal. DAC-u prajem do budúcna len to najlepšie. Teším sa na novú výzvu, záujem Fehérváru ma potešil a chcem sa tam presadiť,“ povedal na rozlúčku Dániel Veszelinov.

„Dani k nám prišiel v lete 2020 ako začínajúci brankár a jeho prestup odštartoval spoluprácu s legendárnym Gáborom Királyom a jeho akadémiou. Od tohto momentu zostali naše akadémie v úzkom kontakte. Teší nás, že sme ako klub prispeli k Daniho rozvoju. Ďakujeme mu za prácu a obetavosť počas predošlých rokov, ktorú odvádzal v náročnej pozícii mladého brankára. Denne potvrdzoval svoju vytrvalosť, pevnú vôľu a disciplínu, za čo si ho budem obzvlášť pamätať. Prajem mu veľa šťastia do ďalšej kariéry,“ pripojil svoje myšlienky výkonný riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.