Danylo Beskorovainyi: Gól babičke do neba

|
Ohlasy
| po 17.5.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„V každom zápase mám aspoň jednu šancu, preto verím, že v budúcnosti strelím ešte viac gólov.“ Ukrajinský stopér si v 36. ligovom stretnutí za DAC otvoril strelecký účet vo Fortuna lige.

„Som veľmi šťastný, že som konečne dal prvý gól vo farbách DAC-u, je to pre mňa veľká radosť. Eric Davis mi poslal výborný center, snažil som sa trafiť k žrdi. V každom zápase mám aspoň jednu šancu, preto verím, že v budúcnosti strelím ešte viac gólov,“ - opísal gólový moment a svoje pocity Danylo Beskorovainyi, ktorý sa v 36. ligovom stretnutí za DAC prvýkrát zapísal do listiny strelcov. Svoj gól poslal do neba babičke Valyi, ktorá zomrela koncom apríla.

Žlto-modrí vďaka Beskovmu zásahu z 58. minúty dlho viedli a už to vyzeralo, že si spod Čákovho hradu odnesú tri body. Domáci však v nadstavenom čase vyrovnali na konečných 1:1. „Trenčín vyzeral lepšie ako v predchádzajúcich zápasoch. V prvom polčase dobre bránili, kým my sme im dali príliš veľa priestoru, prehrávali sme súboje a z toho pramenili ich príležitosti. Na konci mali aj troška šťastia, ale my nemôžeme inkasovať v 90. minúte. Prehrali sme tam súboj jeden na jedného a kvôli našej menšej koncentrácie sa domáci dokázali presadiť. V budúcnosti musíme hrať lepší, kombinačný futbal, viac zatvoriť hru a byť úspešnejší v osobných súbojoch. Celkovo je však v posledných týždňoch v kabíne dobrá atmosféra, pracujeme tvrdo a keď takto budeme pokračovať, mužstvo má veľkú šancu vyhrať v budúcej sezóne ligu. Šancu ma to sme mali už v tomto roku, lenže sme stratili priveľa bodov s mužstvami z nižších poschodí tabuľky,“ dodal 22-ročný ukrajinský stopér.