Rozhovor

Didier Lamkel Zé: Teší ma, že som pomohol mužstvu

Didier Lamkel Zé: Teší ma, že som pomohol mužstvu

Rozhovor
| po 20.9.2021, Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő

„Vyhrali sme vonku 2:1, takže sme spokojní.“ Kamerunská posila má po prvých dvoch zápasoch v našom drese na konte jeden gól a dve asistencie.

article_bannerarticle_banner

Jeho príchod spôsobil veľký rozruch, veď vo Fortuna lige ešte hráč s takou trhovou hodnotou nepôsobil. Didier Lamkel Zé ukázal v prvých dvoch zápasoch svoje kvality, ale tiež to, že k optimálnej forme ešte potrebuje stráviť viac času s mužstvom. Jeho čísla však hovoria za seba, po 171 minútach v našej najvyššej súťaži má na konte jeden gól a dve asistencie. V sobotu si v Ružomberku pripísal bilanciu 1+1, mal teda výrazný podiel na našom víťazstve 2:1. „Hrali sme proti kvalitnému mužstvu, ktoré má veľa mladých hráčov. Tréner nám pred zápasom prízvukoval, že je to fyzicky silné a dobre pripravené mužstvo a že nás nečaká nič jednoduché, čo sa napokon aj potvrdilo. Snažili sme sa ukázať našu kombinačnú hru, držať loptu pod kontrolou. Vyhrali sme vonku 2:1, takže sme spokojní.“

Hviezdny moment Lamkela Zé prišiel v 64. minúte sobotňajšieho stretnutia 8. ligového kola, keď v strede ihriska vystihol Kochanovu krížnu prihrávku a po dlhom sóle, počas ktorého okabátil trojicu súperových hráčov, nekompromisne prekonal brankára Krajčírika. Bol to napokon víťazný zásah nášho mužstva pod Čebraťom. „Som veľmi, veľmi šťastný, že sa mi podarilo streliť môj prvý gól v novom drese a v novej súťaži. Strelený gól vždy poteší. Som rád, že som tým pomohol mužstvu, tímový úspech je u mňa vždy na prvom mieste. Pevne verím, že budem pokračovať v dobrých výkonoch a pribudne aj väčší počet gólov. Mám rád, keď môžem hrať pred divákmi, či je to doma, alebo na ihrisku súpera. Boli tam emócie, ale to patrí k futbalu a bolo to v rámci normy. Som spokojný, že od môjho príchodu sa mi podarilo nazbierať gól a dve asistencie. Neboli to ľahké zápasy a všetci by sme boli radšej, keby sme v nich získali viac bodov. Čo sa týka mojich osobných ambícií, chcel by som v sezóne dosiahnuť minimálne desať gólov a k nim pridať aj veľa asistencií,“ skonštatoval po zápase v Ružomberku čerstvo 25-ročný ofenzívny háč, ktorý k nám prišiel z Antverp na hosťovanie do konca tohto ročníka. Lamkel Zé je po sobote 175. hráčom, ktorý skóroval za DAC v najvyššej súťaži.