Aktuality

Do Trenčína s cieľom prepísať históriu

Zajtra čaká náš tím tretí súťažný zápas v priebehu siedmych dní, „anglický“ týždeň vyvrcholí na umelom trávniku druhého mužstva tabuľky. Stretnutie Trenčín-DAC sa začína v sobotu o 17.30 hod.

S mužstvom z Považia sa v najvyššej súťaži stretávame od sezóny 1997/98, zajtrajší bude trinástym vzájomným súbojom, z toho ôsmy na štadióne súpera. A veru máme čo naprávať, v Trenčíne sme totiž pri predchádzajúcich siedmych návštevách nedokázali ani raz zabodovať a strelili sme len chudobné dva góly, inkasovali 17. Zajtra sa teda pokúsime túto neúspešnú históriu prepísať.

Obe mužstvá získali v prvých troch jarných kolách po sedem bodov, a inkasovali iba po jednom góle. Trenčín doma zdolal Banskú Bystricu a Zlaté Moravce (zhodne 2:0), medzitým remizoval v Žiline (1:1). Zverenci trénerskej dvojice Vrabec-Ševela stiahli trojbodovú stratu, ktorú mali po jeseni na lídra zo Žiliny, a momentálne sú druhí už len o skóre. Trenčania vedia, že ak zajtra neprehrajú, minimálne na jeden deň poskočia na čelo tabuľky (Žilina hrá televíznu dohrávku v Ružomberku v nedeľu večer).

Trenčín je najúspešnejším tímom v tabuľke domácich zápasov, v jedenástich vystúpeniach stratil len dva body po jesennej remíze so Žilinou 2:2. Spolu s minulou sezónou ťahá doma už 14-zápasovú šnúru bez ligovej prehry, v každom z týchto stretnutí strelil aspoň dva góly!

DAC v úvodnom jarnom kole remizoval so Zlatými Moravcami 1:1, následne porazil Podbrezovú 1:0, a minulú nedeľu vyhral aj na Slovane 1:0. Tréner Marić nemôže pred zajtrajším zápasom rátať so zranenými Jurčom a Ľuptákom.

V stredu Trenčín aj DAC uspeli vo štvrťfinále Slovnaft Cupu: my sme si postup vybojovali v Košiciach po úspešnom penaltovom rozstrele, AS vyradil Slovan po domácom víťazstve 2:1, keď aj v oslabení dokázal zvrátiť nepriaznivý stav.

Na jeseň sme si zmerali sily dvakrát: v úvodnom kole vyhrali v Trenčíne domáci 2:1 (góly Simon, Kleščík - Brašeň), v 12. kole sme v najpamätnejšom zápase sezóny po neuveriteľnom obrate z 0:2 zvíťazili 3:2 (góly: Szabó 2, Saláta - Holúbek, Tóth vlastný). „Často si na ten zápas spomeniem, nie však kvôli súperovi, ale preto, že som strelil dva góly, vďaka ktorým sme dokázali otočiť skóre. Bol to zážitok na celý život,“ spomína Otto Szabó, ktorý v septembrovom súboji strelil víťazný gól z penalty v nadstavenom čase. „Trenčín je silný nielen doma, ale aj vonku. Avšak doma je pre nich veľkou výhodou umelá tráva. Futbalista potrebuje dva-tri týždne, kým si zvykne na povrch, na odskok lopty. To vie každý súper, preto je víťazstvo v Trenčíne dvojnásobne cenné. Doteraz sa tam mužstvám príliš nedarilo, hoci každý tam ide s cieľom zvíťaziť. S podobným úmyslom cestujeme na Považie aj my, radi by sme si udržali jarnú sériu bez prehry. Nie je hanbou na trenčianskej umelej tráve prehrať, takže nemáme čo stratiť, ale chceme vyhrať. Ako v každom zápase!“

Vzájomná bilancia (z nášho pohľadu):

Celkovo: 12  3-1-8, skóre 10:24

Na štadióne súpera: 7  0-0-7, 2:17

Program 23. kola Fortuna ligy:

Piatok, 20. marca 2015, 19.00: Senica-Myjava

Sobota, 21. marca 2015, 14.30: Trnava-Zlaté Moravce, Košice-Banská Bystrica, 17.30: Slovan-Podbrezová, Trenčín-DAC

Nedeľa, 22. marca 2015, 19.00: Ružomberok-Žilina

Stretnutie 23. kola Fortuna ligy AS Trenčín - FC DAC 1904 začína zajtra o 17.30 hod, rozhodujú R. Weiss - Slyško, E. Weiss.

Podobne ako z každého súťažného zápasu, aj zajtra z Trenčína vám na našej webstránke prinesieme živý textový prenos. Buďte pri tom!

Súvisiace správy

Aktuality