Aktuality

Dokedy?

Dokedy?

A-TÍM
|
Aktuality
| ut 10.2.2026, DAC 1904

Vedenie DAC-u podalo po šlágri 19. kola Niké ligy proti ŠK Slovan Bratislava oficiálnu sťažnosť na výkon rozhodcov. Opäť. A opäť z rovnakých dôvodov.

Nejde o jeden zápas ani o emócie po prehre. Ide o dlhodobo sa opakujúci problém, na ktorý náš klub upozorňuje už niekoľko rokov. V minulosti boli naše argumenty v niektorých prípadoch uznané a rozhodcovia niesli následky. Napriek tomu sa však rovnaké alebo veľmi podobné situácie naďalej opakujú. Vrátane víkendového derby. Takýto stav považujeme za neudržateľný a podkopávajúci dôveru v regulárnosť súťaže.

V sobotňajšom stretnutí zlyhal nielen hlavný rozhodca, ale predovšetkým systém VAR. V situáciách, ktoré si vyžadovali jednoznačný zásah: pri uznaní gólu po vedomom zahraní rukou aj pri nariadení neopodstatneného pokutového kopu po simulovanom páde. VAR ani v jednom prípade nekonal. O to zarážajúcejšie je, že išlo o rozhodcov z listiny FIFA, ktorí by mali predstavovať najvyšší štandard kvality a profesionality.

V podanej sťažnosti sme preto vyzvali Komisiu rozhodcov SFZ, aby sa týmito pochybeniami zaoberala dôsledne a prijala rázne opatrenia.

Slovenský futbalový zväz už nemôže reagovať selektívne. Dvojitý meter oslabuje dôveru klubov aj fanúšikov, pričom v konečnom dôsledku na tieto zlyhania doplácajú práve kluby. Stratou dôvery divákov a oslabením princípov fair play, na ktorých má profesionálny futbal stáť.

Ako klub sa preto pýtame otvorene: dokedy? Dokedy sa budú podobné situácie opakovať a dokedy bude dôvera v spravodlivosť súťaže ďalej erodovať?

Mlčanie nie je riešením. Mlčanie by znamenalo súhlas. Náš klub ho odmieta.